Pirmoji ralio „Aplink Lietuvą“ dalyvių paraiška – iš Pakruojo

Juozas MAŽEIKIS

Ralio „Aplink Lietuvą 2020“ spaudos centro vadovas

Rugpjūčio 28-ąją Kaune, Rotušės aikštėje, bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą 2020“, kurio dalyviai varžysis dėl Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Šie raliai – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, kurį Lietuvos automobilių sporto federacija laiko oficialia organizuoto automobilių sporto šalyje pradžia, prasidėjo 1931 m. liepos 24 d.

Startavęs rugpjūčio 28-ąją Kaune, ralis „Aplink Lietuvą 2020“ rugpjūčio 30-ąją finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, šalia prezidentūros.

Pagrindinį ralio trofėjų, neabejotina, laimės greičiausieji, tačiau trijų dienų 1080,1 km varžybų maratone prireiks ne tik greičio, bet ir ištvermės.

Šių komponentų ko gero nestigs ir pirmiesiems paraišką dalyvauti ralyje atsiuntusiems pakruojiškiams, Pakruojo ASK atstovams Milvydui ir Kęstučiui Malinauskams, maratono trasas pasiryžusiems įveikti su „Subaru Legacy RS“ automobiliu.

Šis šeimyninis duetas – ne naujokai ralyje „Aplink Lietuvą“. Pernai jie džiaugėsi dvyliktąja bendrosios įskaitos pozicija ir ketvirtąja laisvojoje klasėje.

Nėra abejonių, jog šiemet Milvydas su Kęstučiu pasistengs pakilti turnyrinėje lentelėje. Jei tai pavyks, Pakruojo duetas kops ir ant nugalėtojų pakylos kažkurio laiptelio.

Ralyje dalyvaus ir dar vienas Pakruojo ASK – Sauliaus Kučo ir Laimono Mališevičiaus –  ekipažas, startuosiantis „Toyota Yaris“ automobiliu ir lenktyniausiantis SGC-1 klasėje.

Antrąją ralio dieną, rugpjūčio 29-ąją, ralio „Aplink Lietuvą“ dalyvių kolona užsuks į Pakruojį, kur 18.00 val. pirmasis ekipažas startuos 5 km ilgio greičio ruože, prasidedančiame už miesto ir besiriekiančiame Šiliškio ir Mažeikonių apylinkėmis.

Sako, jog namų sienos padeda. Ar jos bus gero linkinčios Pakruojo ASK ekipažams, netrukus pamatysime.

Po lenktynių Pakruojyje ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai pasuks Kupiškio link, kur jų dar laukia kroso lenktynės Uoginių trasoje bei greituminis slalomas miesto gatvėmis ir antroji nakvynė.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.    


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: