Planai atnaujinti Panevėžio autobusų stotį įgauna pagreitį

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė privataus investuotojo į autobusų stotį atranką. Su konkurso būdu atrinktu investuotoju bus sudaryta sutartis dėl autobusų stoties ir besiribojančių teritorijų konversijos, naujos stoties statybos. Verslas turės pasiūlyti teritorijos išvystymo koncepciją, savo lėšomis suprojektuoti ir pastatyti autobusų stotį.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė viešosios ir privačios partnerystės projektui – miesto centre esančiai autobusų stočiai rekonstruoti bus ieškomas privatus investuotojas. Kaip pranešė miesto savivaldybė, iš ES planuojama gauti 2,8 mln. Eur paramos, pats miestas ketina prisidėti dar 0,5 mln. Eur. Galutinė projekto vertė nežinoma, bus laukiama verslo pasiūlymų.

Planai statyti naują Panevėžio autobusų stotį kuriami dar nuo 2006 metų – tuomet Panevėžio savivaldybės taryba buvo nusprendusi iškelti autobusų stotį iš Savanorių aikštės į autobusų parko teritoriją J. Basanavičiaus gatvėje. Tačiau verslininkai savo pažadų neištesėjo, nors žadėjo į projektą investuoti apie 43 mln. eurų. Kad autobusų stotis liktų miesto centre pageidauja ir mūsų kalbinti žmonės.

Kad autobusų stotis liktų miesto centre neprieštarauja ir specialistai. Tai pasak jų, parankesnis sprendimas į Panevėžį atvykstantiems aplinkinių rajonų gyventojams ir miesto svečiams.

Investuotojui siūloma įvertinti apie 1,8 ha teritoriją Panevėžio centre, iš jos 1-no ha naudojimą stoties reikmėms. Investuotojų pasiūlymų Savivaldybė laukia iki kovo 13 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: