Linos Kovalevskienės nuotr.

Planuojamas skulptorių pleneras

Rugpjūčio 3 dieną Ignalinos rajono savivaldybės vadovai susitiko VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ direktore Inga Šidlauskiene ir vadybininke Agne Vaišyte. Buvo aptarti rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje planuojamo skulptorių plenero organizavimo klausimai. Trys menininkai  – Arvydas Ališanka, Albertas Danilevičius ir Kazys Venclovas – savaitę laiko Ignalinoje gyventų ir kurtų gamtines skulptūras. Galvojama, kad menininkai gyventų Lietuvos žiemos sporto centro administraciniame pastate ir kurtų jo aplinkoje, skulptūros galėtų papuošti, pagyvinti naujai pertvarkomas erdves. Honoraras kūrėjams būtų mokamas iš projekto lėšų, o apgyvendinimo ir maitinimo išlaidomis pažadėjo pasirūpinti savivaldybė.

Planuojamas pleneras – dalis dabar įgyvendinamo projekto ,,Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“. Pagal šį projektą dar penkios penkių menininkų skulptūros rudenį atkeliaus į Ignaliną. Viena jų – skulptoriaus Alberto Danilevičiaus ,,Mergaitė“ – jau maloniai sutikta ir priimta, ji stovi šalia Ateities gatvės (arčiau Laisvės aikštės) esančiame skverelyje. Ignalinai taip pat kuria skulptoriai Kęstutis Musteikis, Liutauras Griežė ir ignalinietis Raimondas Žievys. Tikimasi, kad įvairiose vietose atsiradę meno staigmenos suteiks miestui naujų spalvų ir dar daugiau patrauklumo. Aptartos ir skulptūrų pastatymo vietos: šalia Ignalinos krašto muziejaus, muzikos mokyklos, prie Laisvės gatvėje esančio skvero ir galbūt prie Paplovinio ežero.

Projektas ,,Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“  įgyvendinamas pagal programą ,,Kultūra“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija. Projekto partneriai: VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“, Ignalinos krašto muziejus, Visagino kultūros centras, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Utenos kraštotyros muziejus, VšĮ „Kuri veikia“, Simbahollin (Islandija).

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: