Lietuvos naujienosPolitika

Planuojami Prezidentės užsienio vizitai 2019-aisiais

Per pirmąjį šių metų pusmetį planuojami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio vizitai į Šveicariją, Lenkiją, Slovakiją, Rumuniją, JAV, Italiją, Šventąjį Sostą, Japoniją, Belgiją. Taip pat derinami šalies vadovės vizitai ir į kitas valstybes.

Sausio pabaigoje Prezidentė vyks į Davosą, Šveicariją, kur dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume. Didžiausio neformalaus, jau 49 kartą rengiamo forumo, į kurį kasmet atvyksta per 3 tūkstančius politikos, pasaulinio verslo, mokslo ir inovacijų lyderių, tema šiemet – „Globalizacija 4.0: formuojant globaliąją architektūrą ketvirtosios industrinės revoliucijos amžiuje“.

Tikėtina, kad dėl „Brexit“ jau sausio mėnesį bus ir papildomas Europos vadovų susitikimas Briuselyje.

Vasario mėnesį planuojamas Prezidentės vizitas į Lenkiją. Šalies vadovė susitiks su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda, su kuriuo aptars strateginės partnerystės, bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityse stiprinimą. Abi šalys patiria iš Rytų kylančią grėsmę, Lietuvą ir Lenkiją vienija ne tik bendra istorija, tradiciniai istoriniai ryšiai, bet ir bendri tikslai užtikrinant viso regiono saugumą.

Šių metų vasarį Prezidentė taip pat dalyvaus Slovakijoje rengiamame NATO rytinio flango valstybių – vadinamojo „Bucharešto devynetuko“ viršūnių susitikime, į kurį susirinkę Baltijos bei Vidurio Europos valstybių vadovai aptars bendrus siekius ir veiksmus stiprinant regiono saugumą.

Kovą šalies vadovė vyks į Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį Briuselyje, kur kartu su kitų ES valstybių narių lyderiais priims sprendimus aktualiais ES klausimais. Šios EVT darbotvarkėje greičiausiai dominuos su Jungtinės Karalystės išstojimu iš ES susijusios temos.

Taip pat planuojamas Prezidentės vizitas į Jungtinių Tautų aukšto lygio susitikimą moterų politinio įgalinimo klausimais Niujorke.

Pavasarį planuojami Prezidentės vizitai į Italiją ir Šventąjį Sostą. Dėkodamas už šiltą ir nuoširdų sutikimą pernai rugsėjį Lietuvoje, Popiežius Pranciškus pakvietė šalies vadovę atvykti atsakomojo vizito į Vatikaną. Italijoje planuojami Prezidentės susitikimai su šalies vadovais.

Gegužę šalies vadovė dalyvaus neformalioje Europos Vadovų Taryboje ES pirmininkaujančios Rumunijos Sibiu mieste, kur bus diskutuojama Europos Bendrijos ateities klausimais.

Birželį šalies vadovė tęs atstovavimą Lietuvai Europos Vadovų Taryboje, kurios pagrindinė tema, kaip tikimąsi, bus derybos dėl naujojo 2021–2027 m. ES biudžeto.

Taip pat vyks Prezidentės vizitas į Japoniją, kur rengiamas moterų politinių lyderių susitikimas, derinami susitikimai su šalies vadovais.

Šiuo metu taip pat dar derinami Prezidentės vizitai ir į kitas šalis.

Prezidentės spaudos tarnyba

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close