Plaukų stilistas: 10 mitų apie plaukų kondicionierių

Kad, norint turėti gražius ir kvepiančius plaukus, reikia naudoti šampūną, klausimų niekam nekyla, tačiau plaukų kondicionierius vis dar nepelnytai nuvertinamas. „Ellips Lietuva“ kalbintas žinomas plaukų stilistas Valerij Gigevič pabrėžia, kad šampūnas rūpinasi galvos oda, o kondicionierius – plaukų grožiu, todėl kiekvieno vonioje šis duetas būtinas. Pateikiame 10 dažniausių mitų apie kondicionierių, kuriuos  plaukų meistras pabandys išsklaidyti.

  1. Plaukų kondicionierių reikia tepti tik ant plaukų galiukų, nes jis „suklijuoja“ išsišakojusius plaukus.

„Ir mitas, ir tiesa. Yra specialių aliejinių priemonių tik plaukų galiukams, kurios pamaitina ir suglotnina plaukus, todėl šie neatrodo pasišiaušę ar išsišakoję, tačiau tai – trumpalaikis sprendimas. Kondicionierius išsišakojusių plaukų galiukų suklijuoti negali, tačiau kaip prevencinė priemonė, kad plaukai neišsausėtų ir neišsišakotų – būtina. Kondicionierių reikia tepti ant švelniai rankšluosčiu nusausintų plaukų galiukų, kad jame esančios veikliosios medžiagos suteiktų plaukams didžiausią naudą, tačiau neverta jo padauginti, nes nuo didesnio kiekio plaukams dvigubai daugiau naudos tikrai nebus. Ištepus plaukus kondicionieriumi, derėtų juos iššukuoti retu šepečiu ar šukomis, kurios šlapių plaukų nepeštų ir nežalotų, bet tolygiai produktą paskirstytų per visą plauko ilgį. Tai lyg vyšnia ant torto: vitaminų ir veikliųjų medžiagų prisodrintas kondicionierius užbaigia darbą, kurį pradėjo šampūnas – uždaro plaukų žvynelius, todėl plaukai ima labiau žvilgėti“, – sako V. Gigevič.

  1. Jeigu plaukai dažnai riebaluojasi, kondicionieriaus naudoti nereikia.

Kondicionierius nedaro jokios įtakos galvos odai, tad ir plaukai riebaluojasi ne dėl jo naudojimo. Nebent kondicionierius yra tepamas tiesiai ant galvos odos, o to grožio priemonių gamintojai nerekomenduoja, išskyrus atvejus, kai kondicionierius yra specialiai tam pritaikytas.

  1. Plaunant galvą šaltu vandeniu, drėgmė ilgiau išlieka plauko viduje.

„Kad plaukai būtų žvilgantys ir purūs, labai svarbu gerai išskalauti kondicionieriaus likučius, nes kitaip rezultatas bus priešingas. Šaltu vandeniu kokybiškai išskalauti plaukus gali būti sudėtinga, todėl galvos trinkimo užbaigimui rekomenduoju rinktis maloniai šiltą vandens temperatūrą. Žinoma, po šios procedūros galima papildomai perskalauti galvą šaltu vandeniu – taip suaktyvinsite galvos kraujotaką ir plaukai augs geriau“, – pataria plaukų meistras.

  1. Vienas plaukų kondicionierius tinka visiems plaukų tipams.
  2. Gigevič šį mitą kategoriškai paneigia. Anot jo, kaip ir kremą odai, kondicionierių reikia rinktis pagal plaukų tipą ir specifinius jų poreikius. Retiems, ploniems reikia rinktis lengvą drėkinantį kondicionierių, kad plaukas neapsunktų, tačiau kartais galima naudoti ir maitinantį plaukų balzamą, kad plaukai būtų sveikesni. Kadangi ploni plaukai dažniausiai linkę veltis, geriausia naudoti nenuplaunamą purškiamą kondicionierių plačiu antgaliu – išpurkštas jis dulksna tolygiai padengs didesnį plaukų plotą. Nenuplautas kondicionierius plonus plaukus maitins ir drėkins ilgiau, todėl jie lengviau šukuosis ir atrodys puresni.

Garbanotiems plaukams nuolat trūksta drėgmės, tad, kad jie nesišiauštų ir nesipūstų, garbanas būtina nuolat palepinti intensyviai drėkinančiu ar įvairiais aliejais praturtintu kondicionieriumi, o kartą per savaitę – aliejine plaukų kauke. Po tokių procedūrų garbanos būna elastingas, žvilgančios ir kerinčios.

Atskira tema – vyresnių žmonių plaukai. Kadangi senstant organizme mažėja kofermento Q10, atsakingo už energijos pernešimą organizme ir antioksidacinius procesus, yra grožio produktų linijų, kurie padeda plaukus, odą ar nagus šiuo kofermentu prisodrinti. Vyresnio amžiaus žmonėms plaukų stilistas pataria ieškoti plaukų šampūnų ar kondicionierių, ant kurių nurodyta „brandžiam plaukui“, kad plaukai kuo ilgiau išliktų gyvybingi.

  1. Vienos linijos plaukų šampūnas ir kondicionierius būtini norint geriausio rezultato.

„Daugumoje plaukų priežiūros produktų reklamų teigiama, kad geriausias efektas pasiekiamas naudojant tos pačios linijos plaukų šampūną ir kondicionierių, tačiau pasakysiu paprastai, tai – rinkodaros triukas. Jeigu matau, kad kliento plaukai dažyti, rekomenduoju jam dažytiems plaukams skirtą šampūną, tačiau, jeigu matau kad plaukams trūksta drėgmės, po šampūno nurodau naudoti drėkinantį arba maitinantį plaukų kondicionierių. Svarbiausia naudoti tą produktą, kurio tuo metu plaukui labiausiai reikia, neprisirišant prie konkretaus prekės ženklo“, – patirtimi dalijasi V. Gigevič.

  1. Ilgai naudojant tą patį kondicionierių, plaukai prie jo pripras ir jis nebebus veiksmingas.

Pasak plaukų stilisto, tai yra mitas, nes plaukai prie kondicionieriaus, šampūno ar kaukės nepripranta – jie tiesiog prisisotina šiose priemonėse esančių veikliųjų medžiagų. Tokiu atveju plaukų priežiūros priemonę verta pakeisti kita, nes ši savo darbą jau atliko, bet geriausia, pasak plaukų specialisto,  priemones tiesiog kaitalioti, kad plaukai būtų ir sudrėkinti, ir pamaitinti.

  1. Ir vasarą, ir žiemą tinka tas pats kondicionierius.

„Netiesa. Skirtingais sezonais plaukai veikiami skirtingų aplinkos veiksnių: vasarą plaukai alinami saulės, jūros vandens ir smėlio, o žiemą – radiatorių ir įvairių šildytuvų. Kadangi abiem atvejais plaukas netenka drėgmės – būtina kondicionieriumi drėgmę papildyti ir plaukuose ją sulaikyti. Manoma, kad žiemą plauko negalima drėkinti, nes jis pučiasi, o vasarą – maitinti, nes plaukas apsunksta, tačiau su šia nuostata nesutinku – plaukui reikia ir drėgmės, ir maitinimo, tik šių procedūrų proporcijos skirtingais sezonais skiriasi. Vasarą rekomenduočiau lengvus purškiamus, žiemą – riebesnius ir sunkesnius tepamus kondicionierius. Geriausia – su antistatikais, kad plaukai nesielektrintų.

Be to, pavasarį, kai po žiemos visas organizmas yra nusilpęs ir išsiilgęs vitaminų, reikėtų naudoti stipresnius atstatomuosius kondicionierius su daugiau veikliųjų medžiagų, kad plaukai prisisotintų ir atsigautų. Tačiau naudojant aktyvų kondicionierių taip pat būtinas saikas: kadangi jo paskirtis – atstatyti, kitaip nei kasdienių kondicionierių, jo veikliosios medžiagos patenka giliau į plauko vidų, todėl gali išblukinti ryškiai dažytų plaukų pigmentą. Tiesa, jau atsirado atstatomųjų kondicionierių, kurie atlieka savo paskirtį, tačiau dažytų plaukų neblukina“, – sako V. Gigevič.

  1. Vaikams ir vyrams plaukų kondicionieriaus nereikia

„Dar vienas mitas. Vaikų plaukai taip pat gali būti išsausėję, pažeisti saulės ar kitų aplinkos veiksnių, tad, jeigu matote, kad yra toks poreikis, derėtų parinkti lengvesnį kondicionierių, geriausia – purškiamą. Taip plaukas bus pamaitintas ir mažiau velsis. Vyrų plaukų sandara tokia pati, kaip ir moterų, tad ir aplinka juos veikia taip pat. Tiesa, vyrai kerpasi dažniau, tad greičiau atsikrato pažeistų plaukų, tačiau kondicionierius ir jiems reikalingas“, – pabrėžia plaukų meistras.

  1. Kondicionierius ir šampūnas viename nėra toks geras, kaip du skirtingi gaminiai

Kaip sako V. Gigevič, technologijos žengia į priekį ir taupo mūsų laiką, tad atsiranda vis daugiau įvairias funkcijas atliekančių plaukų kondicionierių. „Kadangi dauguma užtepę ant plaukų kondicionierių neišlaukia būtino laiko, prekyboje atsirado greito poveikio grožio priemonių, kurios savo darbą atlieką perpus trumpiau. Taip pat jau yra kondicionierių, kurie ne tik uždaro plauko žvynelius, bet ir jį užpildo įvairiomis veikliosiomis medžiagomis bei pamaitina. Žinoma, nereikia tikėtis tokio pat poveikio, kaip po plaukų kaukės, tačiau jis geresnis nei daugumos įprastų plaukų balzamų. Taip pat parduotuvių lentynose atsiranda kondicionierių, kuriuos galima tepti ne tik ant plaukų galiukų, bet ir ant galvos odos, kad ne tik plaukai būtų pamaitinti. Kondicionierius tampa trys viename: jeigu plaukas sveikas, pakanka užtepti ir nuplauti, jeigu plaukas pažeistas – kondicionierių reikia palaikyti ilgiau, o jeigu plaukas šiaušiasi, tą patį kondicionierių, tik mažesnį jo kiekį, reikia tiesiog palikti ant plaukų. Galima sakyti, kad ši grožio pramonė, kaip ir visas pasaulis, pereina prie tvarumo“ – šypsosi V. Gigevič.

  1. Kai naudojama plaukų kaukė, kondicionieriaus naudoti nereikia

„Ir taip, ir ne. Pirmiausia naudojame šampūną – taip plaukus paruošiame kitoms procedūroms. Dažnai ant kaukių pakuočių būna nurodyta – reikia ar ne po jos papildomai naudoti plaukų kondicionierių arba balzamą, nes kaukės būna skirtingos paskirties. Kai kurios kaukės giliai įsiskverbia į plauką, atidaro jo žvynelius, plaukus sudrėkina, pamaitina, bet plaukų žvynelių neuždaro – po jų reikia naudoti kondicionierių, kuris šį darbą ir atlieka. Tokių kaukių yra mažuma. Dažniausiai, panaudojus plaukų kaukę, kondicionieriaus papildomai nebereikia. Jeigu panaudosite plaukų kaukę, po kurios nereikia plaukų kondicionieriaus, tačiau jį ant plaukų užtepsite, nieko blogo tikrai nenutiks – plaukų žvyneliai bus uždaryti ir plaukai nesišiauš. Tiesiog sudubliuosite grožio priemonių funkcijas, o tai – nepraktiška“, – sako žinomas plaukų stilistas.

Pasak jo, svarbu nesumaišyti sekos ir, ištrinkus galvą šampūnu bei panaudojus kondicionierių, netepti plaukų kaukės. Kodėl? Nes šampūnas atidaro plaukų žvynelius, kondicionierius uždaro, o kaukė – vėl juos atidaro. Taip grožio procedūra lieka nebaigta ir plaukams iš to tikrai nieko gero.

„Visada rekomenduoju atidžiai perskaityti grožio priemonės naudojimo instrukciją bei pasitarti su parduotuvės konsultantu arba plaukų meistru. Jeigu kyla specifinių klausimų, į kuriuos jūsų kirpėjas negali atsakyti, galima parašyti grožio priemonės platintojams arba gamintojams – jie mielai pakonsultuos ir paaiškins savo priemonių veikimo būdus. Mažiausiai pasitikėkite interneto komentarais ir net influenceriais – tai, kas tinka jiems, nebūtinai tiks jums“, – patarimus dalija V. Gigevič.  

„Ellips Lietuva“ primena, kad labai svarbu, jog plaukų tipą įvertintų ne google, bet plaukų priežiūros profesionalas, kuris įvertins jų būklę ir patars, kokio kondicionieriaus reikia, o kokio derėtų vengti. Plaukus reikia puoselėti kaip odą – rutiniškai ir nuolatos, tada ir aplinkos veiksnių žala jiems bus mažesnė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: