Plenero rezultatas – istoriją įamžinusi skulptūra

Šių metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės – Miežiškių pagrindine gatve pastarosiomis dienomis praeinančių, pravažiuojančių žmonių žvilgsnius traukia pievoje tarp kultūros centro ir vaikų žaidimų aikštelės pastatyta nauja skulptūra. Tautodailininkų Eduardo Tito ir Stanislovo Špuko bei jiems talkinusio Aloyzo Kubiliaus kūrinys traukia būrius smalsuolių. Miežiškių istoriją įamžinusi skulptūra ne tik vaizduoja miestelį laiminantį angelą, svarbiausią vietovės simbolį bažnyčią. Bene labiausiai žmonės skuba apžiūrėti miežio varpų – ant kiekvienos iš jų išraižytos buvusių ir esamų miežiškėnų pavardės.

Pasak E. Tito, Miežiškių, kaip ir bet kurios kitos vietovės, istoriją, dabartį ir ateitį kuria žmonės, tad skulptūroje pasistengta juos įamžinti, pagerbti. Iš viso meistras ant skulptūros surašė maždaug šimtą pavardžių. svarbiausias Miežiškiuose vykusio amatininkų plenero rezultatas. Plenerą Miežiškių gyventojų bendruomenė surengė įgyvendindama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamą projektą „Kultūros suvienyta bendruomenė“ ir siekdama puoselėti vietos žmonių tapatybę per tradicinių amatų populiarinimą.

Amatininkų plenero veiklomis siekta miežiškėnus paskatinti domėtis krašto kultūros paveldu, tradiciniais amatais – ne tik kurta skulptūra, bet ir suteikta proga iš arti susipažinti su medžio skulptūros ir kalvystės tradicijomis „Aukso vainiko“ laureato, kalvių kalvio S. Špuko darbų parodoje, amatininkų susitikime su bendruomene, edukaciniame užsiėmime, talkoje.

Miestelio žmonės mielai dalyvavo plenero veiklose, ėmėsi atsakingo darbo parengti vietą skulptūrai, ją įbetonuoti. Šiomis dienomis vyrai dar ir gamina stovus gėlėms, moterys vazonuose kuria augalų kompozicijas – netrukus jų darbai papuoš Miežiškius.

Visą plenero rezultatų grožį ketinama pademonstruoti paskutinį vasaros šeštadienį – rugpjūčio 27 d. 18 val. kultūros centro salėje bus galima apžiūrėti S. Špuko darbus, vyks susitikimas su šiuo garbiu menininku, o 18.30 val. numatytas Miežiškių 460 metų jubiliejaus minėjimas, skulptūros atidengimas ir šventinis pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ koncertas.

Bendruomenės vykdomo projekto kulminacija – taip pat jau netrukus. Rugpjūčio 28 d. miežiškėnai kviečia susiburti į tradicinį Šv. Baltramiejaus atlaidų pakermošį „Atsisveikinimas su gandrais“.

Šv. Mišiomis prasidėsiantis renginys vyks visą dieną, jame numatyta daug pramogų. Bus pademonstruotas specialiai šventei sukurtas folklorinis spektaklis, vyks amatininkų mugė, rengiama programa vaikams, koncertas su vietos atlikėjais ir svečiais, populiariais dainininkais.

Miežiškių gyventojų bendruomenės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: