Po dramatiškos vandens formulių F2 kvalifikacijos E. Riabko finale startuos iš pirmos pozicijos

Pirmadienį Kupiškio mariose prasidėjo pirmasis vandens formulių F2 pasaulio čempionato etapas. Lietuvis Edgaras Riabko kvalifikacijos plaukimuose demonstravo puikų tempą ir sekmadieno finaliniame plaukime startuos iš pirmos pozicijos.

Į varžybas Kupiškio mariose iš viso pasaulio susirinko 22 geriausi šio sporto pilotai. Pirmadienį čia vyko trys kvalifikaciniai plaukimai. Pirmojoje 20 minučių kvalifikacijoje plaukė 20 vandens formulių. Greičiausi 15 pilotų pateko į antrąją kvalifikaciją, kurioje anuliuojami visi iki šiol užfiksuoti laikai ir leidžiama plaukti 15 minučių. Likus 30 sekundžių iki jos pabaigos E. Riabko iš 8 pozicijos pakilo į 4 ir užsitarnavo vietą į trečiąją kvalifikaciją.

Lyderis paaiškėjo paskutinėmis minutėmis

Čia patenka tik 6 greičiausi dalyviai, kurie kovoja dėl geriausios starto pozicijos finaliniam plaukimui. Įdomi detalė ta, kad kvalifikacijose negalima pildyti vandens formulių bakų. Lengvas laivas yra greitesnis, bet didėja rizika, kad iki kvalifikacijos pabaigos neužteks degalų. Toks scenarijus Kupiškyje ištiko ne vieną pilotą. Kvalifikacijoje visų dalyvių rezultatai tilpo į dvi sekundes, todėl konkurencija garantuota. Tiesa, visi tiek stipriai stengėsi patekti į finalą, kad greičiausio rezultato siekimas lėmė, jog du pilotai kvalifikacijoje susidūrė ir vienas laivas apsivertė. Abu po atsitikimo jautėsi gerai ir, jei pavyks sutvarkyti laivus, planuoja startuoti rytoj.

E. Riabko dominavo trečiojoje kvalifikacijoje. Lietuvis su savo naujuoju laivu 2 km trasoje užtruko 40.888 sekundės ir rytojaus finale startuos iš geriausios pozicijos. Kaip po kvalifikacijos sakė pilotas, Pasak jo, kvalifikacija F2 varžybose yra vienas svarbiausių elementų, nes labai stipriai padidina šansus laimėti finalą.

„Šiandien į Kupiškį susirinko aukščiausio lygios pilotai ir net neabejoju, kad kiekvienas turėjo realius šansus laimėti kvalifikaciją. Tai labai svarbu, nes leidžia startuoti iš geriausios pozicijos ir ir užsiimti geriausią trajektoriją kitam posūkiui, o paskui tik nedaryti klaidų. Jausmas labai ypatingas, nes kvalifikaciją laimėjau savo šalyje, didžiausių F2 fanų akivaizdoje“, – po kvalifikacijos įspūdžiais dalijosi dukart Europos čempionas.

Vandens formulių F2 pasaulio čempionato finalo startas antradienį numatomas 17 valandą.

Finalas ne tik sporto aistruoliams

Tiesa, šis renginys skirtas ne tik nuosaikiausiems F2 žiūrovams, bet ir visai šeimai. Šiame sporto festivalyje taip pat vyksta ir Kupiškio miesto šventė. Viso čempionato metu veiks amatų ir pramogų mugė. Jos metu šventės dalyviai galės iš arti susipažinti su istoriniais amatais bei sudalyvauti nuotaikinguose žaidimuose. Organizatoriai žada, kad veiklų, žaidimų ir ekstremalių pramogų užteks visai šeimai. Vaikai galės džiaugtis jiems skirta atrakcionų zona ir išbandyti mažus sportinius laivus bei juos pavairuoti. F2 dvasią iš labai arti galės pajausti ir suaugę: pramogų erdvėje laukia tikras dvivietis vandens bolidas. Jį vairuos profesionalas, taigi stiprus emocijų užtaisas garantuotas.

Kaip pasakoja vienas iš šventės organizatorių kūrybos namų „Elitaz“ vadovas Gediminas Jaunius, į nemokamą renginį „Tiketos“ bilietų platformoje jau užsiregistravo daugiau nei 4 tūkstančiai žiūrovų.

„Pirmoji diena lankytojų gausa buvo kiek ramesnė, tačiau tvyrojo tikra sportinio azarto ir šventinio šurmulio atmosfera. Ypač tas triukšmingas momentas, kai Edgaras Riabko paskutinėmis minutėmis laimėjo kvalifikaciją. Jau dabar aišku, kad liepos 6-oji čia bus ypatinga, nes po finalo varžybų giedosime himną, vyks didysis koncertas, o dangų nuspalvins galingi fejerverkai“, – pasakoja G. Jaunius.

Himnas ir garsiausi Lietuvos atlikėjai

Liepos 6 dienos vakarą Kupiškio marių saloje koncertuos Justinas Jarutis, KaYra, Evita  Cololo, projekto „Lietuvos balsas“ finalininkai kartu su Džiugu Joneikiu, projekto nugalėtoja Meidė Šlamaitė ir Milėja Stankevičiūtė. Kadangi antroji lenktynių diena sutampa su Mindaugo karūnavimo švente, kaip ir visoje Lietuvoje, 21 valandą čia bus giedamas šalies himnas. Jis skambės ypatingai, nes giesmę atliks sentimentalieji „Broliai Kūjeliai“.

Norintys liepos 5-6 dienomis stebėti F2 Pasaulio čempionato kovas iš labai arti, jau dabar turėtų įsigyti VIP ložės bilietus internetu. Neturintys galimybės Edgaro Riabko palaikyti gyvai, galės lietuvio ir kitų dalyvių pasirodymą stebėti tiesioginėje LRT televizijos transliacijoje 17 valandą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: