Po gaudynių ties Panevėžiu sulaikytas vilkikas su milijono eurų vertės cigarečių kontrabanda

Pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet – pirmadienį (sausio 25 d.) prie Panevėžio muitinės pareigūnai tik po gaudynių sulaikė beveik milijono eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą. Cigaretės vežtos beveik neužmaskavus, deklaravus jas kaip į Portugaliją gabenamą kaučiuko krovinį.

Iš Latvijos pirmadienio vakarą į Lietuvą įvažiavęs krovininis vilkikas „Daf“ Kauno teritorinės muitinės pažeidimų prevencijos mobiliųjų grupių pareigūnų buvo mėgintas sustabdyti dar Panevėžio prieigose. Tačiau vilkiko vairuotojas nepakluso teisėtiems pareigūnų nurodymams, tad buvo persekiojamas apie 6 km, kol bėglio automašiną pavyko blokuoti. Nors vienas iš „Daf“ važiavusių asmenų, iššokęs iš vilkiko kabinos, sugebėjo pasprukti, muitininkai sulaikė vilkiko vairuotoją, Baltarusijos pilietį L. D.

Iš sulaikytojo buvo paimti krovinio dokumentai, kuriuose buvo nurodyta, esą šiuo vilkiku iš Rusijos į Portugaliją gabenamas 20 tonų kaučiuko krovinys. Bet vos pravėrus puspriekabės duris paaiškėjo, kad kaučiuko čia nėra nė kvapo – puspriekabė buvo pilna prikrauta cigarečių dėžių, jų net paviršutiniškai neužmaskavus. Iš viso vilkike rasta 400 tūkst. pakelių cigarečių „American legend“ be banderolių. Nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 964 tūkst. eurų.

L. D. sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Cigarečių „American legend“ kontrabanda iki šiol Lietuvoje dar nebuvo sulaikyta. Pareigūnų žiniomis tokie rūkalai gaminami Graikijoje, tačiau yra įtarimų, kad sulaikyti rūkalai gali būti falsifikuoti.

Tai pirmas stambus cigarečių kontrabandos sulaikymas Lietuvos muitinėje 2016 m. Pernai muitinės pareigūnai sulaikė didžiausią kontrabanda gabentų tabako gaminių kiekį nuo pat Lietuvos muitinės atkūrimo prieš 25 metus: 219 milijonų vienetų cigarečių (beveik 11 milijonų pakelių), įvertintų 26,5 milijonais eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: