Po LGBTQ+ eitynių Kaune pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai

Šeštadienį, rugsėjo 4-ąją, Kaune, Laisvės alėjoje vykusių LGBTQ+ eitynių metu iš viso į policijos įstaigas buvo pristatyti 22 asmenys (nuo 18 m. iki 53 m.), pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, surašyta 16 administracinio nusižengimo protokolų.

Administracinio nusižengimo protokolai asmenims surašyti už nedidelius viešosios tvarkos pažeidimus (LR ANK 481 str.), už alkoholinių gėrimų gėrimą viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymą viešosiose vietose (LR ANK 484 str.), už viešosios rimties trikdymą (LR ANK 488 str.), už statutinių valstybės tarnautojų, karo policijos, Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos ar žvalgybos pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymą (LR ANK 506 str.). Už šiuos administracinės teisės pažeidimus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė – piniginės baudos iki šimto keturiasdešimt eurų.

„Džiaugiamės, kad mieste vykusios eitynės praėjo sklandžiai, be didesnių incidentų. Nei eitynių dalyviai ar atvykusieji pasižiūrėti, nei pareigūnai eisenos metu nenukentėjo.“, – apie šeštadienio darbus atliepia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė.

Pareigūnai dėkoja gyventojams, kurie savo poziciją reiškė taikiai, pagarbiai ir be smurto, taip pat primena, kad ir kitų miestuose vyksiančių renginių (eitynių, mitingų, protestų ir kt.) metu maksimaliai užtikrins viešąją tvarką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: