Po Panevėžio kultūros ir poilsio parko rekonstrukcijos „dingo“ Signatarų parkas

Pasitinkant Lietuvos Respublikos nepriklausomybės šimtmetį Panevėžio kultūros ir poilsio parke Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio miesto skyriaus iniciatyva buvo pasodintas Signatarų parku pavadintas ąžuolynas. Tačiau ar neužtikrinus reikiamos priežiūros, ar dėl vykdytos parko rekonstrukcijos, entuziastų pasodinto parkelio nebeliko. Galima tik pasidžiaugti, kad galbūt dar šiemet savivaldybė yra pasiryžusi Signatarų parką atsodinti tik kitoje vietoje.

Lietuvai pagražinti draugijos (LPD) Panevėžio miesto skyriaus pirmininkės pavaduotojos Bronės Slapšienės teigimu, dar 2016 metų balandį draugija norėdama įprasminti Lietuvos nepriklausomybės jubiliejų nusprendė pasodinti Signatarų ąžuolyną. Vieta miesto kultūros ir poilsio parke netoli Nevėžio šalia dviračių tako buvo parinkta kartu su savivaldybės specialistais, kartu buvo pažymėtos ir iš Gamtos mokyklos gautų ąžuoliukų sodinimo vietos.

Pasak B.Slapšienės, tų pačių metų pavasarį buvo pasodinta dvidešimt ąžuoliukų – dvidešimties Nepriklausomybės aktą pasirašiusių signatarų garbei, o rudenį dar trys medeliai buvo pasodinti Nepriklausomybės atkūrimo aktą pasirašiusiems panevėžiečiams Juliui Beinortui, Jonui Liaučiui ir Egidijui Jarašiūnui pagerbti. Ponios Bronės teigimu, medeliai buvo nuolat prižiūrimi, laistomi, o neprigijusiesi – atsodinami.

1990 m. Kovo -11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarai Julius Beinortas, Egidijus Jarašiūnas ir Jonas Liaučius.

2018 metų pradžioje LPD kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę prašydama Signatarų parką paženklinti ir gavo patikinimą, kad prašymas gautas.

„2019 metais pradėjus parko rekonstrukciją mūsų sodintas Signatarų parkas buvo pradėtas naikinti. Kreipėmės į savivaldybę, tačiau atsakymo nebesulaukėme. Projekto vadovas tikino, kad apie jokį Signatarų parką nežinantis, jo jokiuose planuose nebuvo. Galbūt ir pati kažkiek esu kalta, nes pražiopsojau kai parko rekonstrukcijos projektas buvo derinamas su visuomene. Kažkodėl iškeltas ir iš Nepriklausomybės aikštės prieš Švč.Trejybės bažnyčią 2015 metais mūsų pasodintas „Aušros medis““,- akcentavo B.Slapšienė ir pridūrė, jog prieš Naujus metus savivaldybei pateikusi paraišką dėl 1000 eurų skyrimo Signatarų parkui atsodinti.

Beveik savaitę apie Signatarų parką ir „Aušros medį“ aiškinęsis Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis rekomendavo neva viską apie želdinius žinančiai skyriaus vyriausiajai specialistei Rasai Stankūnienei. Pastaroji nurodžiusi, jog kažkiek pinigų Signatarų parko atsodinimui buvo skirta iš specialios aplinkosauginės programos daugiau informacijos nukreipė teirautis Miesto infrastruktūros skyriuje. Pasiteiravus apie „Aušros medžio“ likimą R.Stankūnienė patikino, kad minėtas ąžuoliukas yra ten, kur buvo pasodintas ir jį prieš kažkurį laiką, nors neprisiminė kada, net fotografavusi.

Miesto infrastruktūros skyriaus ekologė Rūta Taučikienė vėlgi paragino apie Signatarų parką teirautis Teritorijų planavimo ir architektūros skyriuje, nes želdynai neva yra jo funkcija. Ponia Rūta tepasakė, kad savivaldybė yra gavusi LPD Panevėžio skyriaus paraišką dėl Signatarų parko atsodinimo, tačiau ją svarsčiusi komisija ją perdavė Teritorijų planavimo ir architektūros skyriui klausdama kur, kaip ir ar iš viso ar verta Signatarų parkelį atsodinti.

Tiesa, po kelių minučių perskambinusi R.Taučikienė patikslino, jog radus lėšų, nes ketinama pirkti medelių sodinimą su dviejų metų garantine priežiūra, veikiausiai dar šiemet tik kitoje vietoje Signatarų parkas bus atsodintas. Valdininkės žodžiais, nors miesto kultūros ir poilsio parkas suprojektuotas, tačiau Signatarų parkui vietos tikrai atsiras.

Nepriklausomybės aikštės projekto vadovas Tadas Stanikūnas prisipažino apie „Aušros medį“ nieko negirdėjęs ir net nežinantis kur jis pasodintas.

„Aš projektuojant nedalyvavau, tačiau jei ąžuoliukas į planus neįtrauktas jis yra ten pat, kur ir buvo“,- sakė T.Stanikūnas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: