Po tarptautinio festivalio – tarptautinis nusikaltimo tyrimas

Vabalninko girtuokliai užpuolė Latvijos artistus.

Praėjusį savaitgalį Biržų krašte, Vabalninko mieste, vyko XII tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Laimingas vaikų juokas“. Jaunųjų teatralų šventė tikrai buvo tarptautinė, nes festivalio repertuare buvo du Latvijos Rundalės vaikų ir jaunimo teatrinės studijos „Savējie“ spektakliai. Deja, išpuolį patyrę latviai moksleiviai ir jų vadovas vargu ar šventę galėtų sieti su laimingu vaikų juoku.

Svečiams iš Latvijos juokų Vabalninke išties nebuvo daug.

Pirmas Rundalės teatro studijos pasirodymas šeštadienį buvo numatytas 16.30 val. Tačiau pasirodymo džiaugsmą užtemdė prieš tai įvykęs incidentas.

Iš Latvijos atvykęs autobusas stovėjo Žolinės aikštėje. Jame sėdėję moksleiviai sulaukė svečių. Į autobusą įlipę du, kaip manoma, neblaivūs vyriškiai kabinėjosi prie merginų, joms „asistuoti“ bandė laidydami necenzūrinius žodžius.

Įžūlius lietuvaičius bandė sudrausminti festivalio dalyvių grupę lydintis devyniolikmetis Bauskės (Latvija) gyventojas. Tačiau jis sulaukė smūgio į veidą.

Pakėlę ranką prieš latvius moksleivius lydintį festivalio svečią chuliganai nuplėšė autobuso „Mercedes Benz“ valstybinį numerį, kurį vėliau grąžino vairuotojui.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pasak Biržų rajono policijos komisariato atstovo spaudai, įtariamųjų ratas nustatomas. Kadangi nukentėjo kitos šalies pilietis, dėl tarptautinių formalumų įvykio tyrimas vyksta ne taip sparčiai.

Smurtautoją sulaikyti padėjo gelbėtojai

Praėjusį šeštadienį į Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrus kreipėsi Biržų rajono policijos pareigūnai. Policija prašė gelbėtojų padėti patekti į vieną Biržų miesto S. Daukanto gatvės namą. Policijos budėtojai pranešė, kad minėtame name yra užsirakinęs įtariamasis.

Gelbėtojai policijos pareigūnams į namą patekti padėjo atidarę langą.

Redakcijos žiniomis, policija ėmėsi priemonių gavusi pranešimą apie smurtą prieš artimus žmones. Smurtautoju skundėsi motina.

 
Alfreda Gudienė

Nuotrauka:Incidentas įvyko Žolinės aikštėje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: