Upytėje 2022 07 06. Foto Robertos Grumadienės

Poezijos popietė „Plaukia Lėveniu vasaros pavakarys“

Pagal galimybes ir vasaros metu susiburia Panevėžio rajono literatai. Liepos 6 d. grupelė Panevėžio rajono literatų klubo narių – Roberta Grumadienė, Ona Striškienė, Emilija Valentinavičienė bei daugkartinė „Lino žiedo“ poezijos konkurso laureatė Elvyra Gruzdevienė susitiko Upytėje. Kartu su Panevėžio rajono ir miesto gyventojais prie legendomis apipinto Čičinsko kalno šventė Valstybės dieną.

Liepos 23 d. Paliūniškyje, Lėvens saloje, buvo poezijos popietė „Plaukia Lėveniu vasaros pavakarys“. Pirma dalis buvo skirta Lietuvos dainiui Maironiui, 160-ojo jubiliejaus proga. Apie poetą kalbėjo ir daug poeto eilių išraiškingai deklamavo panevėžietis Juozas Kielius. Jį papildė poetinio susibūrimo iniciatorė ir rengėja Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė, Paliūniškio kaimo bendruomenės tarybos narė Dalia Meškonytė. Apie Jono Mačiulio-Maironio lankymąsi Paįstryje ir Karsakiškio seniūnijos teritorijoje kalbėjo kraštotyrininkė, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė Ona Striškienė.

Keliautoja, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė Roberta Grumadienė pristatė kelionių fotoalbumą „Po trisdešimt metų…“, kuris išleistas trimis kalbomis – lietuvių, ukrainiečių ir rusų, paskaitė nuotaikingą epizodą iš šios knygos. Iš tik ką išleistos savo poezijos knygos „Surūdiję mintys“ perskaitė keletą eilėraščių.

Biržų literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys kalbėjo apie savąjį klubą, jo veiklą, perskaitė keletą savo eilėraščių. Klubo narė Ona Varnienė kalbėjo apie išleistas tris poezijos knygas, dar dvi naujai parengtas eilių knygas, paskaitė keletą eilėraščių, dovanojo gėlių. Pasvalietis Algis Mačiulis perdavė linkėjimus nuo Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ ir perskaitė smagių humoristinių eilių. Gražiai susirinkusius į poezijos pavakarį pasveikino paliūniškietė Laima Kairienė.

Atvykusieji grožėjosi ramia Lėvens tėkme, senuoju arkiniu tiltu ,gražiu paplūdimiu ir naujuoju kabančiu tiltu. Įdomiomis lauko sąlygomis, virinant vandenį ant primuso, buvome pavaišinti aromatinga kava ir arbata. Ragavome ir gyrėme Paliūniškio kaimo bendruomenės pirmininkės Lijanos Kubilienės šventei dovanotais saldumynais. Smagu, kad gražiai talkininkavo, bendravo su susirinkusiaisiais dvi Dalios Meškonytės dukterėčios, vasarojančios Paliūniškyje pas senelius.

Ona Striškienė, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ narė

Foto Robertos Grumadienės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: