Polaidis: situacija Panevėžyje nėra grėsminga

Vakar Savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarti pasirengimo galimam polaidžiui bei masinės gyventojų vakcinacijos vietos klausimai. Komisija nutarė nuolat stebėti vandens lygio kilimą ir numatyti tolesnius veiksmus.

„Kol kas situacija mieste nėra grėsminga, tačiau turime būti pasirengę, kad tirpstantis sniegas sukeltų kuo mažiau rūpesčių ir mums patiems, ir komunalinėms tarnyboms. Ypač daug dėmesio skirsime vietoms, kurioms prognozuojamas potvynis“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos direktorius Algirdas Rudys pranešė, kad  potvynis mieste galimas Skaistakalnio, Kultūros ir poilsio parkuose bei  J. Janonio g. pabaigoje esančioje motokroso trasos teritorijoje, kurioje yra ir gyvenamųjų namų. Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai gyventojus informuos apie pasirengimą pavasariniam polaidžiui. Polaidžio metu gyventojams rekomenduojama užsandarinti šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo, taip pat patikrinti, kad garažuose, ūkiniuose pastatuose, sandėliuose neliktų galinčių užteršti aplinką atvirų teršalų (chemikalų, tepalų ir kt.).

Pasak UAB „Panevėžio melioracija“ direktoriaus Pauliaus Petkevičiaus, vandens lygis Nevėžio upėje reguliuojamas pakeliant užtvankos skydus. Šiuo metu užtvanką dar galima kelti, šiai dienai vandens lygis yra minimalus. Teritorija prie „Ekrano“ marių užtvankos nuolat stebima, sekama šalies hidrometeorologų teikiama informacija.

Kadangi orai sparčiai šyla ir ledas greitai tirpsta gyventojai perspėjami, kad itin pavojinga lipti ant „Ekrano“ marių ledo. Siekiant išvengti nelaimių, nutarta įvairiomis informavimo priemonėmis perspėti gyventojus nelipti ant užšalusių vandens telkinių.

Posėdyje taip pat nutarta, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento specialistai kartu su Panevėžio miesto savivaldybės specialistais paskelbs rekomendacijas gyventojams, kad maistui nebūtų vartojamas šulinių vanduo, į kurį potvynio metu dažniausiai patenka įvairūs taršalai. Siekiant išvengti įvairių infekcinių ligų plitimo, gyventojai turėtų pasirūpinti iš anksto geriamo vandens atsargomis.

Posėdžio metu aptartas ir masiniam žmonių vakcinavimui nuo COVID-19 ligos skirtų patalpų klausimas. Įvertinus VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos ir privačių pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų pajėgumus nustatyta, kad poliklinika per dieną gali paskiepyti apie 400 asmenų, privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos – apie 432 asmenis (iš viso 832 asmenys per dieną). Šiuo metu didžiąją dalį gaunamos vakcinos sudaro „Pfizer“ vakcina, kurią naudoti gali tik skiepijimą organizuojanti įstaiga t. y. poliklinika. Įvertinus esamą infrastruktūrą nurodyta, kad poliklinika savo patalpose gali įrengti 2–3 skiepijimo vietas. Didesni srautai galimai sukeltų žmonių būriavimąsi ir būtų sudėtinga užtikrinti tinkamą infekcijos kontrolę. Privačios asmens sveikatos įstaigos neturi galimybės padidinti skiepijimo apimčių savo patalpose, nestabdydamos kitų jų ligoniams teikiamų paslaugų. Komisijos nariai priėmė sprendimą informuoti Panevėžio miesto polikliniką, kad ši nedelsiant ieškotų masinei žmonių vakcinacijai tinkamų patalpų.

Posėdyje dalyvavęs policijos atstovas informavo, kad Vyriausybei priėmus sprendimą neberiboti žmonių judėjimo tarp žiedinių savivaldybių, policijos pajėgos sutelktos šalia įvažiavimo į Panevėžio rajoną. Kadangi karantinas dar neatšauktas, gyventojai raginami ir toliau atsakingai laikytis visų reikalingų prevencijos reikalavimų.  

Komunikacijos skyrius                     


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: