Policija du neblaivius prie vairo sulaikė Kupiškio rajone ir vieną – Panevėžyje

Vasario 1 – 7 dienomis Panevėžio apskrities policija registravo 982 įvykius (praėjusią savaitę – 1271), pradėti 36 ikiteisminiai tyrimai (praėjusią savaitę – 49). I areštinę pristatyti 26 asmenys.

Per savaitę buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių (1 – vagystė iš namo ar buto, 1 – iš negyvenamų patalpų, 3 – iš automobilių). Keturios vagystės įvykdytos Panevėžio mieste, 1 – Panevėžio rajone. Vagysčių šią savaitę neužregistruota Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio rajonuose.

Pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, 2 – dėl turto sugadinimo, 1 – dėl neteisėto elektroninių duomenų panaudojimo, 1 – dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo, 1 – dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Vasario 1 – 7 dienomis apskrities keliuose nebuvo registruota įskaitinių (kai nukentėjo žmonės) eismo įvykių. Policijos pareigūnai sustabdė 3 neblaivius vairuotojus, kuriems nustatyta, kad kraujyje yra daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, todėl taikoma baudžiamoji atsakomybė. Du neblaivūs prie vairo sėdo Kupiškio rajone, 1 – Panevėžyje.

Karantino laikotarpiu, kai prekyba sparčiai persikėlė į elektroninę erdvę, padaugėjo sukčiavimo atvejų. Žmonės skelbimų portale ar elektroninėje parduotuvėje radę patinkančią prekę, perveda avansą ar visą pinigų sumą, tačiau pirkinio nesulaukia, o su pardavėju daugiau nebepavyksta susisiekti. Raginame perkant ir ieškant prekių internete, neprarasti budrumo!

  • Pirkdami daiktą iš tam tikros interneto svetainės įsitikinkite, kad skelbimas yra tikras, paskaitykite komentarus, esančius po skelbimu, pabandykite rasti atsiliepimų apie prekės pardavėją, įsitikinti, ar toks asmuo egzistuoja.
  • Pirkdami daiktą iš tam tikros interneto svetainės įsitikinkite, kad skelbimas yra tikras, paskaitykite komentarus, esančius po skelbimu, pabandykite rasti atsiliepimų apie prekės pardavėją, įsitikinti, ar toks asmuo egzistuoja.
  • Jeigu prekę norite pirkti iš internetinės parduotuvės, paskaitykite atsiliepimus apie elektroninę parduotuvę, įsitikinkite jos patikimumu.
  • Išsaugokite pirkimą įrodančius dokumentus, mokėjimo pavedimo kopiją ar kita, taip pat susirašinėjimus su pardavėju tam, kad susidūrę su problemomis, juos galėtumėte pateikti atitinkamai institucijai.
  • Jeigu jau susitarėte, kad norite pirkti prekę, ir asmuo Jūsų prašo avanso, atkreipkite dėmesį, ar prisistačiusio asmens (kuris su Jumis bendravo) ir asmens, į kurio banko sąskaitą prašoma pervesti pinigus, banko sąskaitos sutampa.
  • Atkreipkite dėmesį į tai, jeigu prekės kaina neatitinka realios rinkos kainos, gali būti įspėjimas, kad prekė nėra tikra, o asmuo, norintis ją parduoti, tik bando Jus apgauti.

Jeigu nukentėjote, ar įtariate, kad susidūrėte su sukčiais, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba užregistruokite pranešimą www.epolicija.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: