Policija išaiškino sprogimo Vilniuje šv. Velykų naktį iniciatorius

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, neteisėto disponavimo sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2d., 253 str. 1d.).

Ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai š. m. balandžio 4 d. po 23 val. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs asmuo pranešė, kad Vilniuje, B. Laurinavičiaus g., namo kieme, įvyko sprogimas, kurio metu buvo apgadintas automobilis „Opel Zafira“ ir namo fasadas. Policijos pareigūnams atvykus į įvykio vietą, pranešimas apie sprogimą pasitvirtino. Buvo imtasi detalios ir nuodugnios įvykio vietos apžiūros, pasitelkiant tam reikalingus specialistus, kad būtų surinkti visi tyrimui reikšmingi objektai.

Sostinės kriminalistai ėmėsi analizuoti gaunamą informaciją apie asmenis, gyvenančius šalia, ‒ jų ryšius, gyvenimo būdą, naudojamas transporto priemones, elgesį po įvykio. Kruopščiai atlikus ir susisteminus duomenų analizę, buvo sulaikyti 3 asmenys, kurie galėjo padaryti ar prisidėti prie nusikalstamų veikų padarymo. Tęsiant tyrimą, po paros buvo sulaikytas dar vienas įtariamasis, kuris nuo teisėsaugos pareigūnų po įvykio iškart pasislėpė. Nustačius pastarojo įtariamojo buvimo vietą ir pasitelkus Mobilios kuopos pareigūnus, įtariamasis buvo sulaikytas. Jis – gerai žinomas teisėsaugos pareigūnams. Visi sulaikytieji asmenys ‒ pilnamečiai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos procesinės prievartos priemonės – kratos visų įtariamųjų gyvenamosiose vietose bei naudojamose transporto priemonėse. Kratų metu policijos pareigūnai rado ginklą, šovinius, sprogstamąsias ir narkotines medžiagas.

Sulaikytiems įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., 253 str. 1 d., 260 str. 1 d., šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: