Policija perspėja: atsargiai – sprogmenys!

Atėjus pavasariui ir prasidėjus žemės ūkio darbų gausybei, dažnai įvairiausiose Lietuvos vietose aptinkami nuo karo laikų užsilikę sprogmenys. Neretai laukuose ar dirbamoje žemėje aptinkami sprogstamieji užtaisai būna surūdiję ir pažeisti, todėl labai pavojingi – gali sprogti nuo menkiausio judesio.

Didžiausia problema, kad toks radinys žmonėms pasirodo itin įdomus ir pasitaiko nemažai smalsuolių, kurie sprogmenis nešasi namo, saugo kaip vertingą eksponatą ar net bando išardyti. Toks neatsakingas elgesys kelia grėsmę žmogaus gyvybei ir net gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę.

Pastarąją savaitę Panevėžio apskrities policijos komisariatai sulaukė net 4 pranešimų apie rastus sprogmenis, o išminavimo operacijų metu sunaikinta Antrojo pasaulinio karo granatų, minų, artilerijos sviedinių, kėlusių realią grėsmę žmonėms.

Policija perspėja: pamačius įtarimą keliantį daiktą, jo nelieskite, jokiu būdu nesineškite namo, neardykite, laikykitės nuo radinio saugiu atstumu, apie galimą pavojų perspėkite kitus ir praneškite policijai.
Panevėžio apskr. VPK informacija

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: