Policija perspėja: daiktai be priežiūros – lengvas grobis ilgapirščiams

Utenos apskrities policija perspėja, kad vasaros laikotarpiu vagys nesnaudžia. Kol vieni gyventojai džiaugiasi atostogų teikiamais malonumais, kiti – akylai stebi poilsiaujančiuosius ir ieško lengvo grobio.

Vasaros laikotarpiu vis daugiau gyventojų automobilį keičia į dviratį. Nors tokia keliavimo priemonė šiltuoju sezonu ir patogesnė, tačiau tuo naudojasi ilgapirščiai, medžiojantys šias be priežiūros paliktas transporto priemones. Dviračiai vagiami iš namų laiptinių, kiemų, rūsių, garažų, bei viešose vietose.

Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. 17-metis jaunuolis pastebėjo, kad pavogtas jam priklausantis kalnų dviratis, kurį buvo palikęs Anykščiuose, prie Liudiškių g. esančio namo. Nuostolis siekia 400 eurų. Rugpjūčio 12 d. Visagine, Veteranų g., 28-erių metų moteris pasigedo savo sportinio dviračio, kurį buvo prirakinusi ir palikusi prie apšvietimo stulpo. Moteris patyrė 134 eurų žalą. Tą pačią dieną, Anykščiuose, Šviesos g., 37-erių metu moteris pastebėjo, kad iš rūsio dingo jai priklausantis bėginis dviratis, kuris buvo laikomas bendroje patalpoje. Nuostolis – 200 eurų.

Pareigūnai ragina gyventojus imtis visų įmanomų priemonių šioms transporto priemonėms apsaugoti. Gyventojai turėtų atminti, kad norint išvengti vagystės, nederėtų net trumpam laikui palikti dviračių prie parduotuvių, įstaigų ar kitose viešosiose vietose neprirakintų. Verta pagalvoti apie kokybišką užraktą dviračiui apsaugoti. Jeigu tokią ketinate įsigyti, atkreipkite dėmesį, kad grandinė būtų storesnio ir tvirtesnio metalo.

Pastaruoju metu taip pat padažnėjo atvejų, kai pasisavinami daiktai, trumpam palikti automobilyje. Pastebima, kad gyventojai, poilsiaujantys prie ežerų, palieka juose rankines, pinigines, mobiliuosius telefonus ir kitus vertingus daiktus bei dažnai net nepasivargina užrakinti savo transporto priemonių. Ilgapirščiai, pastebėję patogų ir greitą būdą pasipelnyti, tyko lengvo grobio. Užtenka vos kelių sekundžių įgudusiam vagiui nugvelbti vertingus daiktus.

Rugpjūčio 18 d. prie Pagojės tvenkinio (Anykščių r.), prasukus spynelę, iš 33-erių metų vyriškiui priklausančio automobilio pavogtas mobiliojo ryšio telefonas ir vaizdo fiksavimo kamera. Nuostolis – 1 000 eurų. Rugpjūčio 17 d. apie 14 val. Padusčio k. (Zarasų r.) iš 22-ejų metų jaunuolio pavogtas jam priklausantis mobiliojo ryšio telefonas, kuris buvo paliktas lauke, prie grūdų sandėlio. Vaikinas patyrė 200 eurų nuostolį.

Utenos apskrities policija ragina niekada nepalikti vertingų daiktų automobilyje ar be priežiūros, visuomet apsižvalgyti, ar aplink daiktus nesisukinėja įtartini asmenys, su savimi nešiotis tik būtiniausius daiktus ir juos laikyti kišenėse.

Būkime atidūs, saugokime savo ir kitų turtą!
Utenos apskr. VPK informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *