Policija prieš prekybą žmonėmis

Kovo 16 d. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Renata Gustaitienė kartu su Lietuvos Carito programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ atstovėmis surengė susitikimą su Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 8-10 klasių moksleivėmis.

Renginio metu organizatoriai supažindino su prekybos žmonėmis formomis, pavojais ir pagalbos nukentėjusiems galimybėmis. Buvo rodomas filmas „Panevėžio komanda prieš prekybą žmonėmis“, kur prokurorai dalinasi įtraukimo į prostituciją istorijomis, kalba apie aukų savijautą, neigiamas pasekmes ir apie sudėtingą kaltinamųjų išaiškinimo procedūrą.

Bendruomenės pareigūnė moksleives skatino atsargiai rinktis draugus, įvertinti rizikos faktorius prieš išvykstant dirbti į užsienį, nes dažnai, viliodami solidžiu darbo užmokesčiu svečioje šalyje, nusikaltėliai jaunas merginas įtraukia į pinkles. Renata Gustaitienė akcentavo, kad itin svarbu kruopščiai patikrinti informaciją apie būsimus darbdavius ir įvertinti jų patikimumą. Būtina sužinoti, ar darbas tikrai legalus, pasidomėti atsiliepimais apie įmonę, jos vykdomą veiklą.

Susitikime pareigūnė ir Lietuvos Carito atstovės atsakė į merginoms rūpimus klausimus, o atsisveikindamos linkėjo saugumo, kvietė domėtis teisėsauga, susipažinti su įstatymais, o pakliuvus į bėdą – nenuleisti rankų ir pačioms ieškoti išeities, kreiptis pagalbos.
Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: