Policija ragina neviršyti leistino važiavimo greičio

Panevėžio apskrities policija primena, kad vairuotojai privalo važiuoti neviršydami leistino greičio. Gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km per valandą greičiu.

Rudenį ir žiemą, atsižvelgiant į meteorologijos sąlygas (lietų, rūką, šlapdribą, plikledį, slidžią kelio dangą), vairuotojams reikia itin atidžiai rinktis saugų važiavimo greitį, atstumą iki kitos transporto priemonės, įvertinti stabdymo kelią. Nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km per valandą greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 110 km per valandą greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu kaip 90 km per valandą greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km per valandą greičiu.

Mokykliniais autobusais keliuose su asfalto ar betono danga ir kituose – ne didesniu kaip 70 km per valandą greičiu.

Pradedantiesiems vairuotojams, taip pat asmenims, kurie mokosi vairuoti, leidžiama važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 90 km per valandą greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km per valandą greičiu.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 straipsnis („Nustatyto greičio viršijimas“) nustato, kad nustatyto greičio viršijimas iki 10 km per valandą užtraukia įspėjimą vairuotojams. Nustatytą greitį viršijus daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 km per valandą – vairuotojas baudžiamas bauda nuo 11 iki 28 eurų. Viršijus daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 km per valandą – bauda nuo 28 iki 86 eurų. Viršijus daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 km per valandą – bauda vairuotojams nuo 115 iki 173 eurų, o pradedantiesiems vairuotojams – bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 6 mėnesių. Viršijus daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 km per valandą – bauda nuo 173 iki 231 euro, o pradedantiesiems vairuotojams – dar ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 6 mėnesių iki 1 metų. Viršijus daugiau kaip 50 km per valandą – bauda vairuotojams nuo 289 iki 434 su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 iki 6 mėnesių, pradedantiesiems vairuot
ojams – bauda nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 metų iki 1 metų ir 6 mėnesių. Vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – bauda nuo 434 iki 794 eurų.

 

Vyresnioji specialistė Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: