Policijos diena pranoko mokinių lūkesčius

Balandžio 13 dieną Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio policijos komisariato pareigūnai kartus su jaunaisiais policijos rėmėjais vyko į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją, kur mokiniams surengė Policijos dieną. Renginio tikslas – supažindinti su policininko profesija, darbo ypatumais bei suteikti naudingą informaciją gimnazistams, svajojantiems ateityje vilkėti pareigūno uniformą.

Pasvalio Petro Vileišio gimnazistai ruošėsi pareigūnų atvykimui ir jiems pristatė atliktus namų darbus. Moksleiviai Martynas Packevičius, Dovydas Kačiušis ir Šarūnas Nemanis apžvelgė atliktos 11 klasių mokinių apklausos rezultatus. Jaunuolių klausta, kaip įsivaizduoja pavykusią Policijos dieną mokykloje, ką norėtų sužinoti apie šią profesiją.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Žygintas Stuknys mokinius supažindino su policijos sistema ir komisariato struktūra, papasakojo apie pareigūnų darbo kasdienybę, sunkumus ir džiaugsmus, dalijosi linksmais nutikimais.

Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Jurgita Packevičienė, dirbanti su nepilnamečiais, priminė mokiniams atsakomybę už administracinius teisės pažeidimus bei nusikalstamą veiką. Paaiškino pagrindinius baudžiamojo ir administracinio proceso nepilnamečių atžvilgiu skirtumus, papasakojo apie auklėjamojo poveikio priemones ir jų taikymą.

Viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Vygintas Valotka priminė moksleiviams Saugaus eismo taisykles. Akcentavo dviratininkų klaidas ir pėsčiųjų pažeidimus, dėl kurių įvyksta daug eismo nelaimių. Pareigūnas informavo apie gresiančią atsakomybę už taisyklių nepaisymą ir papasakojo, kaip teisingai elgtis, įvykus eismo įvykiui, avarijai.

Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vadas Andrius Bučinskas papasakojo apie pagrindinius teisės pažeidėjų sulaikymo būdus ir policijos pareigūnų naudojamas specialiąsias priemones, ginklų panaudojimo sąlygas.

Patrulis Arnoldas Gumbelevičius prajuokino mokinius istorijomis iš policininkų kasdienybės, bendruomenės pareigūnas Viktoras Doda sudomino pademonstruodamas policijos pareigūnų tarnyboje naudojamą kriminalisto lagaminėlį. Jis išsamiai papasakojo apie lagaminėlyje esančius daiktus ir jų paskirtį, gimnazistai smalsavo, kaip fiksuojami pėdsakai, imami pirštų antspaudai.

Renginys „Policijos diena“ ne tik pateisino, bet ir pranoko gimnazijos mokinių lūkesčius, kurie tikino, kad gavo išsamią ir labai naudingą informaciją, bei apie policininko darbą sužinojo daug naujo.
Karolina Miganovičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: