Politikų spindesys ir skurdas…

Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino beveik 48 tūkstančius metinių gyventojų turto deklaravimo duomenų įrašų už 2020 metus. Nors pastarieji metai buvo paženklinti pandemijos ir karantino, didžiosios politikų dalies tai nenuskurdino. Kadangi lietuviams smalsu pasižvalgyti į svetimą daržą, “AINA” portalas taip pat nusprendė bent iš dalies pasidomėti Panevėžio politikų turtais ir santaupomis. Labiausiai nustebino, kad solidūs namai Staniūnuose ar Berčiūnuose nekainuoja nė 15 tūkstančių eurų.

Užsidirbo Latvijoje

Kaip jau buvo daugelį metų turtingiausiu Panevėžio krašto žmogumi lieka turtus Latvijoje susikrovęs buvęs Biržų rajono meras, Respublikonų partijos lyderis Seimo narys Valdemaras Valkiūnas. Praėjusių metų pabaigoje jis Lietuvoje turėjo 217 tūkst. eurų vertės butų ir kito nekilnojamojo turto už 4 tūkst. eurų, o užsienyje esantį nekilnojamąjį turtą buvo įvertinęs 1 mln. 133 tūkst. eurų. Biržų krašto politikas užsienyje taip pat turį žemės įvertinos 1 mln. 654 tūkst. eurų, akcijų daugiau kaip už milijoną eurų, 830 tūkstančių eurų viršijančią sumą užsienio ir Lietuvos kredito įstaigose bei dar yra paskolinęs, bet nesusigrąžinęs 72,6 tūkst. eurų.

Nebe milijonierius…

Anksčiau milijonieriumi tituluoto Rokiškio krašto verslininko ir politiko Vidmanto Kanopos turtai yra gerokai kuklesni, tačiau irgi įspūdingi. Rokiškėnas pernai nurodė turintis namų ir kito nekilnojamojo turto už daugiau kaip už 260 tūkst. eurų, žemės už 41 tūkst. eurų, 15 tūkst. eurų vertės transporto, akcijų daugiau kaip už 170 tūkst. eurų ir yra juodai dienai sukaupęs 17,8 tūkst. eurų.

Skola lieka

Prie antrą kadenciją Seime dirbančio buvusio Kupiškio rajono mero Jono Jaručio turtai kažkaip nelimpa ir jis niekaip neatsikrato skolos kupros, tiesa, kuri pernai sumenko iki 27 tūkst. eurų. Kupiškio krašto politikas turi 50 tūkst. eurų vertės butą, žemės už 10 tūkst. eurų, 3 tūkst. eurų kainuojanti automobilį, 34 tūkst. eurų santaupų ir meno kūrinių ar juvelyrinių dirbinių šiek tiek daugiau kaip už tūkstantį eurų.

Svarbiausia – namas

Antrą kadenciją rinkimus į Seimą “Aukštaitijos” rinkimų apygardoje laimėjusi Guoda Burokienė metinėje pajamų deklaracijoje nurodė turinti gyvenamųjų namų ar namą už 85 tūkst. eurų, žemės už 6 570 eurų, turinti daugiau kaip 20 tūkst. eurų santaupų, bei 2 800 eurų vertą automobilį.

Skolinasi ir skolina

Antrą kartą rinkimus Panevėžio “Nevėžio” rinkimų apygardoje laimėjęs buvęs žurnalistas ir redaktorius Bronislovas Matelis deklaravo 26,2 tūkst. eurų vertės butą, namus ir žemę, kurių bendra vertė šiek tiek viršija 27 tūkst. eurų, 7,7 tūkst. eurų vertės transportą bei 43,5 tūkst. eurų viršijančias santaupas. Be to politikas yra kažkam paskolinęs 4 tūkst. eurų bei pats apsiskolinęs 8,8 tūkst. eurų.

Svarbiausia automobilis

Vienas jauniausių Seimo narių buvęs Panevėžio miesto mero pavaduotojas Deividas Labanavičius, kaip sakytų senoliai. yra plikas taip tilvikas. Nors jis deklaravo šiek tiek daugiau kaip 4 tūkst. eurų santaupų, 8 tūkst. eurų vertės automobilį bei 788 eurus kainuojantį žemės sklypą, tačiau jis turi negrąžintą 7 tūkst. eurų paskolą.

Kaupia pinigus

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas yra sukaupęs beveik 60 tūkst. eurų. Jis dar deklaravo 27 tūkst. eurų vertės namą ir kitą nekilnojamąjį turtą, 27,5 tūkst. eurų įkainotą butą, žemės, meno kūrinių ir vertybinių popierių dar už maždaug 18 tūkst. eurų.

Skolytė lieka

Kadaise meru buvęs ilgametis aplinkosaugininkas Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas deklaravo daugiau kaip 51 tūkst. vertės butą, žemės beveik už 30 tūkst. eurų, transporto už 20 tūkst. eurų, šiek tiek meno kūrinių ar juvelyrinių dirbinių, maždaug 15,5 tūkst. eurų santaupų ir 5679 eurų skolą.

Jauno ir skola didesnė

Dar tik kojas apšilti suspėjęs antras Panevėžio miesto vicemeras Lauras Jagminas turi 38 tūkst. vertės butą, žemės už 10 tūkst. aurų, 3,5 tūkst. eurų vertės vertybių popierių, 10,8 tūkst. eurų santaupų, bet ir 32,3 tūkst. eurų siekiančią paskolą.

Nusigyveno

Užtat, vertinant metinę turto deklaraciją, buvęs Panevėžio miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius visai nusigyveno. Šiemet šešiasdešimtmetį atšventęs vyras turi tik 10 950 eurų vertą butą, 6 tūkst. eurų santaupų, bet ir 9 tūkst. eurų negrąžintą paskolą.

Seimas turtų nepridėjo

Buvęs Panevėžio STT vadovas, buvęs Seimo narys Povilas Urbšys irgi didelių turtų nedemonstruoja, nors turi 9,1 tūkst. eurų santaupų, butą ir kitą nekilnojamąjį turtą už 26 tūkst. eurų, beveik 10 tūkst. eurų kainuojantį automobilį, šiek tiek žemės, bet ir negrąžintą 14 tūkst. eurų viršijančią paskolą.

Bevertis namas?

Miesto vicemero ir apskrities viršininko duonos ragavęs, verslininkas ir miesto socialdemokratų lyderis Ramūnas Vyžintas, kažkodėl namą Molainiuose įkainojęs vos šiek tiek daugiau kaip 16 tūkst. eurų, dar turi šiek tiek kitokio nekilnojamojo turto, žemės už daugiau kaip 83 tūkst. eurų, akcijų už 71 tūkst. eurų, 10,8 tūkst. eurų vertės meno kūrinių ar juvelyrinių dirbinių bei beveik 260 tūkst. eurų santaupų.

Namas ir skola

Konservatorių frakcijos seniūnė Panevėžio miesto taryboje Indiana Grigienė turi namą ir žemės, kurių bendra vertė siekia 70 tūkst. eurų, 10 tūkst. eurų santaupų, šiek tiek akcijų, bet dar turi grąžinti 25,6 tūkst. eurų skolą.

Mažina skolą

Nuo neatmenamų laikų politikoje esanti opozicijos lyderė Panevėžio miesto taryboje Gema Umbrasienė deklaravo 32,1 tūkst. eurų vertės namą, mažai vertas nebaigtas statybas, žemės beveik už 6 tūkst. eurų, beveik 11 tūkst. eurų santaupų, bet ir 7 tūkst. eurų viršijančią paskolą, kuri kasmet sumažėja maždaug pora tūkstančių.

Jokio turto, tik skola

Bene kukliausiai atrodo P.Urbšio bendražygės Viktorijos Polzunovaitės turto deklaracija. Opozicijos atstovė prie dūšios neturi jokio turto ar santaupų, o tik beveik 17 tūkst. eurų siekiančią paskolą, kuri per metus sumažėjo gerais 3 tūkstančiais eurų.

Gal praturtės?

Panevėžio miesto tarybos opozicijos atstovas verslininkas Mantas Leliukas deklaravo daugiau kaip 53 tūkst. eurų vertės gyvenamąjį namą, nebaigtų statybų ir kitų statinių už beveik 150 tūkst. eurų, žemės daugiau kaip už 51,8 tūkst. eurų, suteiktą 26 tūkst. eurų paskolą bei paties pasiskolintus 62,6 tūkst. eurų.

Nuvertėjo namas?

Nuosavą namą Panevėžio priemiestyje – Staniūnuose turintis ilgametis Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis deklaravo vos 8 060 eurų vertės gyvenamąjį namą ir 80 eurų įkainotus kitus statinius, 6,6 tūkst. eurų vertės žemę, 13,5 tūkst. eurų vertą automobilį, akcijų už beveik 18 tūkst. eurų, 100 tūkst. eurų vertybiniais popieriais ir 442 tūkstančius eurų grynųjų.

Ir rajone tenka skolintis

Aukštadvaryje gyvenantis Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius savo gyvenamąjį namą ir kitus statinius yra įvertinęs 60 tūkst. eurų. Dar jis turi žemės sklypą vertą 1,5 tūkst. eurų, transporto už 13,8 tūkst. eurų, šiek tiek daugiau kaip 4,1 tūkst. eurų atidėtų juodai dienai ir 20 tūkst. eurų viršijančią paskolą.

Pradėjo kaupti

Ilgametis tarybos narys krekenavietis Jonas Kaušakys savo nekilnojamąjį turtą (gyvenamąjį namą ir kitus statinius) yra įvertinęs šiek tiek daugiau kaip 30 tūkst. eurų, jis turi 27 tūkst. eurų vertės žemės, vertybių šiek tiek daugiau kaip už 5,6 tūkst. eurų bei susitaupęs daugiau kaip 97 tūkst. eurų grynais.

Tik namas ir mašina

Opozicijoje esanti Liberalų sąjūdžio atstovė Daiva Juodelienė deklaravo tik 30 tūkst. eurų vertės gyvenamąjį namą ir 800 eurų vertą automobilį.

Nuotoliniam darbui ir tokia mašina gera

Nuo Vadoklių kaip ir buvęs Panevėžio miesto meras V.Satkevičius kilęs ilgametis Panevėžio rajono tarybos narys konservatorius Osvaldas Dirsė irgi niekaip neišbrenda iš skolų liūno, tačiau pernai paskolą pavyko sumažinti beveik 18 tūkst. eurų. Jis deklaravo gyvenamąjį namą ir kitus statinius, kurių bendra vertė siekia 58 tūkst. eurų, žemę, įkainota 90 tūkst. eurų, 260 eurų įkainotą transportą, vertybių už 5,3 tūkst. eurų, 6,5 tūkst. eurų santaupų ir 62 tūkst. eurų paskolą.

Atpigo dar vienas namas?

Berčiūnuose namą turintis ilgametis Velžio seniūnijos seniūnas Alfonsas Bakšys savo “bakūžę” įkainojo labai nerealia suma nesiekiančia 15 tūkst. eurų. Jis dar deklaravo 13 tūkst. eurų vertės žemę, beveik 13 tūkst. eurų santaupų bei dar šiek tiek kito nereikšmingo turto.

Tik mašina ir šiek tiek grynųjų

Buvusi kandidatė į Seimą, viena iš aktyviausių rajono socialdemokračių Modesta Petrauskaitė, atrodo, kad gyvena tarp dangaus ir žemės, nes teturi tik 1,4 tūkst. aurų santaupų ir transporto už 8 tūkst. eurų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: