„Pontem“ maitins 13-os Kupiškio rajono mokyklų moksleivius

Maitinimo paslaugas ugdymo ir gydymo įstaigoms visoje šalyje teikianti UAB „Pontem“ pradėjo maitinti trylikos Kupiškio miesto ir rajono mokyklų bei gimnazijų moksleivius. Tokiu būdu pradėtas taikyti centralizuotas ugdymo įstaigų maitinimo modelis, pagal kurį savivaldybė perėmė rūpinimąsi ugdymo įstaigose esančių vaikų maitinimu ir patikėjo tai vykdyti įmonei „Pontem“.

Pasak „Pontem“ generalinės direktorės Audronės Tendzegolskienės, centralizavus maitinimo tiekimo paslaugas mieste bei rajone, įmonė prisiima visą atsakomybę už maitinimo paslaugos teikimą „nuo – iki“.

„Parengėme bei su atsakingomis institucijomis suderinome subalansuotus ir pilnavertę mitybą užtikrinančius valgiaraščius, darbą pasiūlėme visiems iki tol mokyklose dirbusiems darbuotojams. Esant poreikiui atliksime reikalingas investicijas į mokyklų valgyklų ar virtuvių patalpų remontą, įrangos atnaujinimą. Dar iki maitinimo paslaugos pradžios pakeitėme visus elektros ir vandens skaitliukus – tai leis dirbti ekonomiškiau“, – sakė A. Tendzegolskienė.

Paskaičiuota, kad centralizuotas maitinimas yra ekonominis pranašumas: atrinkus įmonę viešųjų pirkimų konkurso būdu, į jos rankas perduoti ugdymo įstaigų maitinimą – naudinga, kadangi bendra maitinimo paslaugų kaina tampa mažesnė, o sutaupytas lėšas miestas gali panaudoti kitoms reikmėms. Tuo tarpu ugdymo įstaigos gali daugiau laiko ir dėmesio skirti pagrindinėms veikloms – švietimui ir ugdymui. Be to, centralizuotai užsakant didelį kiekį produkcijos, tos pačios kokybės maistas nuperkamas pigiau, o maitinimą teikianti įmonė už tą pačią konkursinę kainą gali pasiūlyti geresnius valgiaraščius, platesnį produktų pasirinkimą. Centralizavus tiekimą atkrenta eilė rūpesčių ir problemų savivaldybei, nes už paslaugos teikimą atsakingas tampa tiekėjas.

Maitinimo tiekimo sutartis tarp Kupiškio savivaldybės ir įmonės „Pontem“ pasirašyta š. m. balandžio 13 d., o maitinimo organizavimas vietos mokykloms pradėtas balandžio 27 d. Šiuo metu „Pontem“ tiekia maistą 58 šalies mokyklų auklėtiniams ir didžiųjų Lietuvos gydymo įstaigų pacientams. Nuo rugsėjo mėnesio UAB „Pontem“ minėtose mokyklose taip pat vykdys ES remiamas pieno ir vaisių programas, pagal kurias vaikai skatinami vartoti kuo daugiau pieno produktų, vaisių ir daržovių.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: