
Nuotr. pexels
Populiariausi karnavaliniai kostiumai per pastaruosius 10 metų – kas keičiasi?
Karnavaliniai kostiumai nuolat kinta, jie atspindi visuomenės madas, populiarius filmus, socialines tendencijas ir net technologijų progresą. Pastarąjį dešimtmetį kostiumų populiarumas svyravo nuo klasikinių personažų iki visiškai naujų idėjų, kurias įkvėpė socialinių tinklų ir šiuolaikinės kultūros.
2014–2016 m. – Superherojų ir fantastikos era
Šiuo laikotarpiu karnavalų ir Helovino šventėse dominavo superherojai bei fantastiniai personažai. Didelę įtaką turėjo „Marvel“ ir „DC“ kino visatos, būtent „Keršytojai“, „Betmenas prieš Supermeną“ bei „Savižudžių būrys“. Ypač populiarūs buvo Žmogus-voras, Geležinis žmogus, Haris Poteris, Harvi Kvin bei Deadpool.
Be to, didelę paklausą turėjo „Frozen“ (liet. „Ledo šalis“) veikėjų – Elzos ir Anos karnavalo kostiumai, ypač tarp vaikų. Tai buvo metai, kai animaciniai filmai turėjo milžinišką įtaką karnavalinių kostiumų rinkai.
2017–2019 m. – socialinių tinklų ir „Netflix“ įtaka
Augant „Netflix“ ir kitų transliacijos platformų populiarumui – vis daugiau žmonių rinkosi personažus iš šių platformų serialų. Vienas ryškiausių pavyzdžių – „Stranger Things“ personažai, ypač Vienuolikta (Eleven) su savo kultiniu vaflių pakeliu.
Tuo pačiu metu didelę įtaką darė interneto kultūra ir memai. Karnavaluose pradėjo pasirodyti kostiumai, kurie buvo įkvėpti populiarių memų, pavyzdžiui, „Evil Kermit“ ar „Salt Bae“. Taip pat šiame laikotarpyje labai išpopuliarėjo vienaragiai, kurie tapo ne tik popkultūros dalimi, bet ir viena iš populiariausių temų tarp vaikų ir suaugusiųjų.
2020–2022 m. – pandemijos ir „Squid Game“ banga
COVID-19 pandemija paveikė karnavalines šventes, tačiau tuo pačiu laikotarpiu atsirado naujų tendencijų. Daugelis žmonių į kostiumus įtraukė apsaugines kaukes, o kai kurie net kūrė originalius, pandemijos tematiką atspindinčius kostiumus, tokius kaip viruso ar gydytojo apsaugos apranga. Tikrai gana didelę bangą sukėlė 2021 m. pasirodęs serialas „Squid Game“, kurio žalios sportinės aprangos ir raudonos apsauginių sargybinių uniformos tapo vienais geidžiamiausių kostiumų pasaulyje.
2023–2024 m. – dirbtinio intelekto ir „Barbenheimer“ fenomenas
Paskutinius metus ryškiausiai ženklino du reiškiniai – „Barbenheimer“ ir dirbtinio intelekto įtaka. Filmai „Barbė“ ir „Oppenheimer“ sukėlė tikrą kostiumų bumą. Barbės rožiniai ansambliai tapo mėgstamiausiu pasirinkimu tiek tarp vaikų, tiek tarp suaugusiųjų, o Oppenheimerio klasikinis kostiumas su skrybėle suteikė elegancijos norintiems išsiskirti.
Kita tendencija – dirbtinio intelekto personažai ir futuristiniai kostiumai. Vis daugiau žmonių renkasi skaitmeninių influencerių įkvėptus įvaizdžius, kiborgus ar net ChatGPT stilizuotus kostiumus, kurie rodo augančią technologijų įtaką popkultūrai.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!