Pixabay nuotr.

Populiariausi statybos darbai 2022 metais

Įvairūs statybos darbai visuomet išlaiko savo populiarumą, tačiau populiariausiųjų sąraše kasmet puikuojasi vis kitos meistrų teikiamos paslaugos. Taigi, pasidomėkime, kokie statybos darbai pagal PortalPRO.lt specialistus 2022 metais sulaukia didžiausio susidomėjimo, ir ką naudinga žinoti apie šių darbų eigą.

Stogo dengimas

Jei planuojate dengti stogą, pirmiausia nuspręskite, kokio tipo danga galėtų geriausiai pateisinti jūsų individualius lūkesčius. Pasirinkę jus dominančią stogo dangą nusiųskite užklausas stogo dengimu užsiimančioms įmonėms arba pavieniams meistrams. Tai padės sužinoti preliminarias teikiamų paslaugų kainas, todėl galėsite paprasčiau pasirinkti paslaugos teikėją. Žinoma, priimant sprendimą nereikėtų vadovautis vien tik kainomis: nepamirškite, kad nekokybiškai sumontuotas stogas labai greitai gali pareikalauti papildomų išlaidų.

Santechnikos darbai

PortalPRO teigia, kad santechnikos darbai taip pat dažniausiai yra patikimi šios srities profesionalams. Santechnikos darbų atlikimui reikia specifinių žinių ir įgūdžių, todėl svarbu pasirinkti patikimą meistrą. Teikiamų paslaugų spektras yra labai platus: meistrai gali pakeisti vandens skaitliukus, įmontuoti klozetą, sumontuoti dušo kabiną, atlikti įvairius pajungimo darbus, ir t.t.

Elektros instaliacija

Tvarkinga elektros instaliacija yra vienas svarbiausių namų saugumą užtikrinančių veiksnių, todėl tikrai neverta rizikuoti ir elektros instaliacijos darbus atlikti patiems. Niekam ne paslaptis, kad būtent dėl netvarkingos elektros instaliacijos kasmet įvyksta daugybė nelaimingų atsitikimų ir gaisrų, todėl pasistenkite užkirsti tam kelią. Atliekant elektros instaliacijos darbus turi būti griežtai laikomasi instrukcijų ir taisyklių, svarbu palaikyti tinkamus atstumus nuo langų, lubų, ir t.t. Dar prieš pradedant darbus svarbu apgalvoti, kur bus tiesiami laidai, ir apsvarstyti jų paslėpimo galimybes. Tuo už jus gali pasirūpinti profesionalūs meistrai, kurie užtikrins ne tik saugumą, bet taip pat ir patį geriausią estetinį vaizdą.

Pamatų įrengimas

Pamatų įrengimas apima daugybę įvairių darbų, kurie pradedami geologiniais grunto tyrimais. Būtent tai padeda įvertinti, kokio tipo pamatai gali būti montuojami numatytame žemės plote. Priklausomai nuo to, kokiame grunte bus montuojami pamatai, gali būti parenkamas tinkamiausias pamatų tipas. Jei gruntas yra pakankamai tvirtas, gali būti pasirenkami seklieji pamatai, kurių rūšys gali būti kelios. Tai – monolitiniai juostiniai pamatai, surenkamieji blokelių pamatai bei plokštieji pamatai. Jei gruntas nėra pakankamai stabilus, tokiu atveju turi būti naudojami gilieji pamatai, kurių populiariausi yra gręžtiniai poliai. Jei gruntiniai vandenys yra aukštai, taip pat gali būti pasirenkami ir kalamieji poliai. Bet kuriuo atveju pirmiausia turi būti įvertinamos sklypo geologinės savybės, ir tuomet gali būti parenkamas tinkamiausias pamatų tipas.

Sienų dažymas

Nors sienų dažymas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip nesudėtingas ir daug pastangų nereikalaujantis darbas, tačiau praktika rodo, kad viskas yra gerokai sudėtingiau. Sienų dažymas atliekamas tik  po to, kai lubos yra nudažytos, o sienos – nugruntuotos. Sienos turi būti dažomos du kartus, nes tik tuomet galima išgauti geriausią estetinį vaizdą. Tikrai ne visada visa tai pavyksta atlikti savarankiškai, ypatingai tada, jei tam neturite reikiamų įgūdžių. Jei siekiate maksimaliai gero rezultato, kreipkitės į patyrusius specialistus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: