Pradžia Lietuvos naujienos Populiariausios SEB banko kortelės taps bekontaktėmis kortelėmis

Populiariausios SEB banko kortelės taps bekontaktėmis kortelėmis

0

Nuo spalio 13 d. SEB banko išduodamos populiariausios mokėjimo kortelės – debeto kortelė „SEB Mylimiausia MasterCard“ ir kredito kortelė „SEB MasterCard Standard“ –  turės bekontakčių atsiskaitymų funkcionalumą. Planuojama, kad ateityje ir kitos SEB banko „MasterCard“ kortelės taps bekontaktėmis.

„Daugiau nei 50 proc. visų Lietuvoje veikiančių kortelių skaitytuvų yra SEB banko tinkle, todėl iki šiol resursus skyrėme tam, kad atnaujintume skaitytuvų infrastruktūrą  ir pasirūpintume, kad bekontakčio atsiskaitymo galimybė būtų prieinama įvairiose vietose. Pernai pirmieji šalyje pradėję diegti sertifikuotus bekontakčius kortelių skaitytuvus ir šiemet užbaigę būtinus pakeitimus, dabar klientams pristatome bekontaktes korteles“, – komentuoja SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

Užsisakyti naują bekontaktę debeto kortelę banko klientai gali įprasta tvarka interneto banke, paskambinę į banko Kontaktų centrą arba atvykę į banko skyrių, kredito – interneto banke arba skyriuje. Baigus galioti turimai „SEB Mylimiausia MasterCard“ arba „SEB MasterCard Standard“ kortelei, nauja bus automatiškai gaminama su bekontakčio atsiskaitymo funkcija.

Atsiskaitant šio tipo kortelėmis įvesti PIN kodo nereikia, užtenka kortele priliesti kortelių skaitytuvą. PIN kodą prašoma įvesti tuomet, jei atsiskaitant kortele viršijamas bekontakčio atsiskaitymo limitas. Nuo šiandien, spalio 13 d., bekontakčio atsiskaitymo limitas Lietuvoje padidėjo nuo 10 iki 25 eurų. Tokios vertės atsiskaitymai sudaro didžiąją dalį kortelėmis „SEB Mylimiausia MasterCard“ ir „SEB MasterCard Standard“ atliekamų mokėjimo operacijų.

Bekontakčiu būdu kortele galima atsiskaityti visur, kur yra mokėjimų kortelių skaitytuvai, priimantys tokio tipo korteles (skaitytuvai žymimi specialiu lipduku arba logotipu, matomu ekrane).

Bekontakčio atsiskaitymo technologija yra tokia pat saugi, kaip ir atsiskaitymai įvedant PIN kodą. Bekontaktė funkcija veikia vos kelių centimetrų atstumu ir yra apsaugota nuo pakartotinio lėšų nurašymo. Apie atliktą atsiskaitymą praneša garsinis signalas. Atlikus kelis bekontakčius atsiskaitymus iš eilės, kliento gali būti paprašyta įvesti PIN kodą, net jei suma neviršija limito: tai yra papildoma saugumo priemonė, kad būtų užtikrinama, jog kortele naudojasi tikrasis jos savininkas.

Išduodamose bekontaktėse kortelėse bekontakčio atsiskaitymo funkcija bus aktyvinama automatiškai. Tačiau kad būtų galima pradėti ja naudotis, reikės atlikti vieną operaciją (bankomate ar kortelių skaitytuve). Ją reikės  patvirtinti įvedus PIN kodą. Esant poreikiui, bekontakčio atsiskaitymo funkciją bus galima bet kada išjungti (arba vėl aktyvinti) prisijungus prie interneto banko, paskambinus į banką arba atvykus į banko skyrių. Kad bekontakčiai atsiskaitymai tikrai būtų išjungti / įjungti, būtina dar kartą atlikti vieną operaciją, kurią atliekant reikia įvesti kortelės PIN kodą.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.