(Gamintojo nuotr.).

Populiarioji „BMW 3“ serija: kaip ji keitėsi?

Laikui bėgant tobulėjančios technologijos leidžia automobilių gamintojams vis paprasčiau prisitaikyti prie vairuotojų poreikių bei suteikti jiems gerą vairavimo patirtį užtikrinančius sprendimus. Dauguma dabartinių automobilių pasižymi tokiomis ypatybėmis, apie kurias anksčiau galima buvo tik svajoti. Vieni tokių automobilių – trečiajai „BMW“ serijai priklausantys modeliai. „BMW 3“ visuomet vairuotojus žavėjo sportiškumu, kompaktiškumu bei plačiomis automobilio galimybėmis. Tačiau kaip atrodė šios serijos pokyčiai nuo pat jos atsiradimo pradžios?

Pirmieji trečiosios serijos „BMW“ modeliai („E21“) pasirodė dar 1975 metais, kuomet gamintojas tvirtai nusprendė išplėsti gaminamų automobilių gamą bei rinkai pristatyti visiškai naują ir dar neregėtą seriją. Tiesą sakant, trečioji „BMW“ serija buvo sukurta pagal jau kurį laiką gamintą bei tikrai populiarią antrąją „BMW“ automobilių seriją. Pirmieji „BMW 3 E21“ modeliai buvo dviduriai Coupe, tačiau netrukus pasirodė ir kabrioletai, kurie kartu su Coupe buvo gaminami iki pat 1982 metų.

Legendinio modelio pristatymas

Tais pačiais metais, kuomet buvo nutraukta pirmųjų trečios serijos „BMW“ modelių gamyba, pasirodė tai, ką automobilių entuziastai bei kolekcionieriai ypač vertina iki pat šių dienų. Tai – „BMW E30“. Pirmaisiais „E30“ gamybos metais iš gamyklos išriedėdavo tik dviejų durų modeliai, tačiau jau po metų asortimentas galiausiai buvo papildytas ir įprastais keturduriais sedanais. Žinoma, tuo metu paklausa buvo tiek dviduriams, tiek ir keturduriams modeliams, todėl gamintojas įsipareigojo ir toliau gaminti skirtingų kėbulo tipų „trečiukus“. Taip pat verta paminėti ir tai, jog pirmasis visų laikų sportinis „BMW M3“ modelis buvo pradėtas gaminti naudojant būtent „E30“ kėbulą. Tuomet po naujojo „M3“ kapotu buvo sumontuotas keturių cilindrų „S-14“ variklis, leidžiantis išgauti net 235 arklio galias. Šiomis dienomis „BMW E30 M3“ vertė siekia nuo 70 000 iki 100 000 eurų. Įspūdinga suma, tiesa?

BMW E30 (Gamintojo nuotr.).

Po kelių metų pasirodė jau trečiosios kartos „BMW 3“ ir šįkart pasauliui buvo pristatytas gerokai pažangesnis bei modernesnis „E36“. „BMW E36“ buvo pirmasis trečiosios serijos „BMW“ modelis, kurio priekinės lempos nebuvo sudarytos iš atskirų bei apvalių žibintų – jos buvo vientisos. Tiesa, apvalūs bei atskirti žibintai daugiau niekada nebuvo naudojami iki pat šių dienų.

Esminiai dizaino pokyčiai

Naująjį eros tūkstantmetį „BMW“ pasitiko pristatydamas ketvirtosios kartos „BMW 3“, žinomą kaip „BMW E46“. Šis modelis išsiskyrė ne tik modernesniu savo dizainu, tačiau ir tuo, jog jame buvo pradėtos montuoti gerokai kokybiškesnės bmw dalys. Tai padėjo šiems automobiliams pasižymėti geresniu patvarumu ir puikiomis našumo savybėmis. Patys akivaizdžiausi dizaino pokyčiai buvo nukreipti į automobilio galą, kuriame buvo pradėti montuoti angelo sparnų formą menantys žibintai. Nors 2004 metais pasirodžiusiame naujos kartos „BMW 3 E90“ šios formos žibintų jau nebebuvo, tačiau jie buvo grąžinti prabėgus vos penkeriems metams, kuomet buvo pristatyta atnaujinta „E90 LCI“ versija. Angelo sparnus menantys galiniai žibintai taip pat buvo naudojami ir 2011 metais išleistame „BMW 3 F30“  – modelyje, kuris šiuo metu yra laikomas bene pačiu populiariausiu šių dienų „BMW 3“ automobiliu. Pastarasis „BMW F30“ gali būti drąsiai laikomas modernaus ir šiuolaikinio BMW dizaino pradininku. Tai reiškia, jog jau 2011 metais „BMW“ sukūrė modernaus dizaino pamatus, pagal kuriuos yra gaminami net ir patys naujausi „BMW“ automobiliai, tokie kaip  septintosios kartos naujieji „BMW 3 G20“.

Neįtikėtinas 3 serijos „BMW“ automobilių populiarumas

 Trečiosios serijos „BMW“ automobiliai visuomet pasižymėjo neįtikėtinu populiarumu. Tą įrodo ir faktas, jog parduodami „trečiukai“ beveik visuomet sudarydavo net apie 30 proc. visų metinių „BMW“ pardavimų. Milžiniškas parduodamų trečiosios serijos „BMW“ automobilių kiekis parodo, jog paklausa šios serijos modeliams visuomet buvo didelė. Žinoma, kartu su dideliu trečiosios serijos „BMW“ automobilių populiarumu neišvengiamai auga ir paklausa originalioms jų dalims, kurias yra paprasta bei patogu įsigyti AVKParts automobilių dalių parduotuvėje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: