J. Stacevičiaus LRT nuotr.

Portale LRT.lt nauja erdvė menininkų archyvams: pirmasis archyvus atvėrė fotografas Antanas Sutkus

Vienas ryškiausių Lietuvos fotografų Antanas Sutkus mėgsta sakyti, kad jo darbai – ištisa fotografijos epocha, pasakojanti apie XX a. Lietuvą ir jos žmones. Nacionalinės premijos laureato kūrybos palikimą sunku aprėpti, sutvarkyti ir perkelti į šiuolaikines saugojimo formas. Todėl Antano ir Rimos Sutkų iniciatyva LRT pradėjo skaitmeninti fotografo archyvą.

„Norisi kurti turinį, kuris paliktų išliekamąją vertę ateities kartoms. Antanas Sutkus, nors jau kelis dešimtmečius fotoaparato į rankas beveik neima, sukaupęs didžiulį archyvą nuotraukų: vienos yra matytos ir visų pamėgtos, kitos dar niekur nepublikuotos. Naujos kartos iš naujo atrandą Antaną Sutkų, tad šios idėjos tikslas – sukurti palikimą ateities kartoms. Visi A. Sutkaus archyvai šiuo metu yra skaitmeninami ir dedami į portalą“, – pasakoja LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis. 

Tai gera žinia Antano Sutkaus gerbėjams ir apskritai fotografijos mėgėjams. Mat portale LRT.lt nuolat veiks asmeninis autoriaus puslapis, jame bus rodoma daug niekur nepublikuotų jo nuotraukų, suprantama, ir žanro klasika tapusių kadrų.

Skaitmeniniuose archyvuose nuguls visame pasaulyje autorių išgarsinę kūriniai „Pionierius“, „Aklas pionierius“, „Maratonas Universiteto gatvėje“, „Tėvo ranka“, „Vienatvės melodija“ bei daugelis kitų – vieni matyti, kiti dar ne.  Šiuo metu portale jau galima peržiūrėti keletą skirtingų albumų-dėžučių. Planuojama, kad kiekvieną mėnesį archyvas bus atnaujinamas.

Antano Sutkaus archyvo skaitmeninimas ir pristatymas visuomenei – pirmas, tačiau tikrai ne paskutinis toks LRT projektas. Tikimės, kad ši iniciatyva ras atgarsį ir tarp kitų menininkų. „Mes kviečiame visus menininkus, ne tik fotografus, nelaikyti archyvų stalčiuose, bet juos skaitmeninti ir palikti ateities kartoms“, – kviečia R. Baltaduonis.

Kviečiame visus susipažinti su asmeniniu Antano Sutkaus puslapiu portale LRT.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: