Potvynis: Panevėžio regione didelės grėsmės nėra, tačiau Anykščių rajone gali patvinti Šventosios upė

Kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms, atpažinti pavojus ir nuo jų apsaugoti gyventojus, rūpinasi civilinės saugos specialistai. Vienas jų – Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Virgilijus Smailys, kuruojantis Utenos apskritį. „Kadangi civilinės saugos srityje dirbu nuo 1995 metų, tad kovo 1-ąją minima Civilinės saugos diena man tarsi įaugo į mano gyvenimą,  – sako jis. – Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriame koronaviruso pandemijos suvaldymui, pasirengimui galimai Astravo atominės elektrinės avarijai ir, žinoma, kasdieniams darbams.“

O tų kasdienių darbų civilinės saugos specialistams niekada netrūksta. „Šiuo metu artėja potvynis. Nors mūsų regione didelės grėsmės nėra, tačiau Anykščių rajone gali patvinti Šventosios upė, apsemti žmonių rūsius ir turtą. Didesnis potvynis yra buvęs prieš 11 metų, kai Šventoji buvo apsėmusi ir gyvenamuosius namus. Sniego polaidis irgi kol kas nėra labai pavojingas, nes sniegas tirpsta saikingai,“ – sakė V. Smailys.

Civilinės saugos specialisto teigimu, per pandemiją darbai nesustojo: „Rengiam mokymus gyventojams, bendradarbiaujame su savivaldybėmis. Savivaldybės leidžia įvairius lankstinukus, brošiūras, o mes jiems stengiamės padėti. Ir ta pagalba abipusė. Jų darbuotojai taip pat niekada neatsisako padėti mums. Seniau kartu rengdavome susitikimus su gyventojais, savivaldybės darbuotojai dalyvaudavo juose.“

Pasak V. Smailio, šiuo metu tiesioginio bendravimo su gyventojais beveik nebėra, o seniau darbų būdavo nors vežimu vežk: „Leisdavome plakatus apie saugų elgesį ant vandens ir ant ledo, rengdavome susitikimus su visuomene. Kadangi mūsų apskrityje yra labai daug ežerų ir nuskęsta nemažai žmonių, vasarą kartu su policijos pareigūnais ir ugniagesiais gelbėtojais aplankydavome paplūdimius ir bendraudavom su gyventojais, rengdavom mokymus vaikams prie vandens, dalyvaudavome vasaros stovyklose. Šiuo metu iš šios prevencinės veiklos liko tik nuotolinės pamokėlės vaikams.“    

Ką civilinės saugos specialistas patartų gyventojams, jeigu gresia pavojus? „Svarbiausia, klausyti specialistų patarimų, domėtis ir patiems, nes informacijos, kaip išlikti saugiam susidarius ekstremaliajai situacijai ar gresiant didelei nelaimei, yra nemažai. Reikėtų pasižiūrėti ir į savo savivaldybės interneto svetainę, klausyti valdžios institucijų patarimų“, – sakė V. Smailys.

Šiuo metu V. Smailys labiausiai laukia to momento, kai bus galima iš namų grįžti dirbti į darbo vietas. Nes, jo nuomone, darbas iš darbo vietos yra daug efektyvesnis.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Virgilijus Smailys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: