Foto O. Posaškova, LRS

Povilas Urbšys: „Sąžiningai tarnauti partijai ir Lietuvos Dalios gerovei“

Vis dar nerimsta aistros dėl Seimo ryžto antrą kartą nepatvirtinti prie prezidentės autoritarinio valdymo stiliaus priderintos kandidatūros į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas.

Per Seimo posėdį, dar prieš priimant sprendimą dėl kandidatės į generalinius prokurorus Editos Dambrauskienės, kalbėjau apie egzistuojantį neliečiamą prezidentės klaną. Tada Seimo nariams ironiškai rekomendavau už šalies vadovės siūlomus pareigūnus balsuoti ne slaptai, o atvirai – kad, neduok Dieve, Jos Ekscelencija nesuabejotų čia esančiųjų lojalumu ir taip neužsitrauktų jos rūstybės.

Tik praėjus kelioms dienoms po lemtingojo balsavimo minėdama Mokytojų dieną šalies vadovė, it vyriausioji mokytoja, viešai pareiškė: „Matosi, kad Seimo nariai, dalis Seimo narių, mėgina pasislėpti už slapto balsavimo ir tai rodo balsavimo neskaidrumą.“

Prisipažįstu: tikrai netikėjau, kad mano sarkazmas bus suprastas tiesmukai ir taps pačios prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicija. Pasirodo kreivų veidrodžių karalystėje absurdas – neatsiejama mūsų tikrovės dalis.

Akivaizdu – antrojoje kadencijoje Jos Ekscelencija net nesivargina apsimetinėti demokratinės valstybės vadove. Toks jos požiūris į Konstituciją, į Seimą, kaip į Tautos atstovybę, rodo: įstatymą ji mielai priderintų prie savo įgeidžių – it kokį rūbą prie savo garderobo. Jai nieko nebereiškia ir Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad pareigas eidami „Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų“.

O juk ši konstitucinė nuostata, įtvirtinanti Seimo nario laisvą mandatą, kaip vieną iš tautos atstovų veiklos savarankiškumo ir lygiateisiškumo garantų, ir yra esminis Seimo nario – Tautos atstovo – teisinio statuso dėmuo. Be to, konstitucinės teisės žinovai pabrėžia: laisvas Seimo nario mandatas – ne tautos atstovo privilegija, o viena iš konstitucinių priemonių, užtikrinančių, kad tautai bus deramai atstovaujama Lietuvos Respublikos Seime – jos demokratiškai išsirinktoje atstovybėje.

Bet tokie pareiškimai nedviprasmiškai parodo: prezidentei reikia ne demokratiškos Tautos atstovybės, o atskirų grupuočių susibūrimo, kad ji galėtų su tų grupuočių lyderiais suderinti savo veiksmus, o tie, atėję į Seimą, duotų nurodymus, kaip turėtų balsuoti ir likusieji. Ir nors šalies vadovė mėgsta pakalbėti apie politikos kriminalizavimą, kažkodėl nemato, kad tai, kaip ji elgiasi su Tautos atstovybe, su laisvu Seimo nario mandatu, ir yra klasikinis politikos kriminalizavimas ir atviras veikimas prieš mūsų valstybės konstitucinę santvarką.

Juk laisvas Seimo nario mandatas, anot, tų pačių konstitucinės teisių žinovų, reiškia, kad išrinktas Seimo narys neturi jokių įsipareigojimų jį rėmusiai politinei partijai ar politinei organizacijai, visuomeninei organizacijai, kad jis yra laisvas ir nuo kitų asmenų interesų.

Tad jei išties siekiama įbaudžiavinti Seimo narius ir paversti juos atskirų partijų ir Jos Ekscelencijos nuosavybėmis, siūlau perrašyti ir Seimo nario priesaiką. Dabar Seimo narys prisiekia „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“. Užtektų, kad Seimo narys prisiektų sąžiningai tarnauti ne Tėvynei, o partijai. Žodį „demokratija“ iš viso galima išmesti kaip niekam nereikalingą kliuvinį. Ir vietoj „Lietuvos žmonių gerovei“ įrašyti „Lietuvos Dalios gerovei“.

Tada priesaikos žodžiai skambėtų taip: „Sąžiningai tarnauti partijai ir Lietuvos Dalios gerovei“.

Manyčiau, tai geriausiai atspindėtų tai, ką iš Seimo narių nori padaryti Jos Ekscelencija prezidentė. Konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma, prisidengęs rinkėjų interesais, registravo prezidentės pageidavimus atitinkančią Seimo Statuto pataisą dėl slapto balsavimo panaikinimo. Jei ji bus priimta, Seimo nariams vietoj valstybės himno tereiks sudainuoti: O jūs, vaikai, taip darykit, kaip Jurgelis daro. Vardan tos – Lietuvos Dalios.

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=618&p_d=161331&p_k=1

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

7 Comments

  • Tikslus ir teisingas partškolinės elgesio įvertinimas

  • Bet visi Urbšio pareiškimai nedviprasmiškai parodo: Povilui Urbšiui reikia ne demokratiškos Tautos atstovybės Panevėžyje , o atskirų grupuočių susibūrimo, kad jis galėtų su tų grupuočių lyderiais suderinti savo veiksmus, o tie, atėję į Tarybą, duotų nurodymus, kaip turėtų balsuoti ir likusieji. Pvz. Su valstiečių lyderiu Karbauskiu suderina veiksmus, o tas duoda nurodymus Bečeliui ir Josui, kaip jie turėtų nueiti į daugumą ir klausytų Urbšio.

  • man tai labiausiai patinka, kad šis žmogus griežtai pasisakęs apie savų įdarbinimą savivaldybėje, nedraudžia to daryti savo statytiniam. siūlau pasidomėti kas gavo darbą socialinės paramos skyriuje naujai įsteigtame etate. galėjo nors parinkti kitą žmogų, o ne tą kuris balotiravosi su jų sąrašu

  • Kuris jau parodė lojalumą spec. akcijose ir buvo nedelsiant apdovanotas. Bet tuoj bus dar įdomių žinių.

  • Perfrazuojant P.Urbšio žodžius: Bet tokie pareiškimai nedviprasmiškai parodo: P.Urbšiui reikia ne demokratiškos Panevėžio miesto atstovybės, o atskirų grupuočių susibūrimo, kad jis galėtų su tų grupuočių lyderiais suderinti savo veiksmus, o tie, atėję į miesto Tarybą, duotų nurodymus, kaip turėtų balsuoti ir likusieji. Ir nors P.Urbšys mėgsta pakalbėti apie politikos kriminalizavimą, kažkodėl nemato, kad tai, kaip jis elgiasi su tiesiogiai išrinktu Meru ir išrinkta miesto atstovybe, su laisvu Tarybos nario mandatu, ir yra klasikinis politikos kriminalizavimas ir atviras veikimas prieš mūsų valstybės konstitucinę santvarką.

  • Dabar PPPAR Visvaldis Matkevicius turi istorinį šansą tapti Urbšio draugu. Tereikia šiemet metų boso rinkimuose užtikrinti pergalę Mechatronikos centro vadovui nuo balandžio mėn. ( išėjus Juknai nuo KARTU administracijos direktorium) Peleniui, nes jis to vertas. Ne tik įdarbino ten KARTU auksinį berniuką Daumantą Simėną, ne tik leido išskleisti sparnus KARTU frakcijos vadovui, mero ištikimam vasalui Dariui Viržoniui, bet galimai ir užleis šitą vietą grįžusiam KARTU Juknai, jei pastarasis po kadencijos neįsitaisys dar šilčiau. Visvaldai, nežiopsok.

  • Tik nepamirštant kad Urbšys P. turi tapti metų panevėžiečiu už politinių išdavikų prieglaudos įkurimą Panevėžio miesto savivaldybėje ir nepailstamą jos globą.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *