Povilas Urbšys. Žmonėms nusibodo politikų rietenos

Povilas Urbšys. Žmonėms nusibodo politikų rietenos

3772
28
DALINTIS

Visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ šiandien vadinamas partijų ardytoju, Jūs asmeniškai – net partijų žudiku. Nepaisant to, valdančioji koalicija suformuota, pagrindiniai postai išdalyti ir savivaldybėje, atrodo, verda darbas. Kaip yra iš tiesų?

Būtent taip situaciją bando vertinti tie, kurie atsisakė dalyvauti valdančiojoje koalicijoje ar nebuvo į ją pakviesti. Dar Seimo rinkimų kampanijos metu kalbėjau apie būtinybę partijoms atsinaujinti, įveikti savo sustabarėjimą, apie tai, kad partijos neturi virsti uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis, o kai kuriais atvejais – dariniais, panašiais į nusikalstamus.

Atėjome, kad atsinaujintų miestas ir politinės partijos. Sudarant koaliciją išryškėjo tie, kurie yra už atsinaujinimą, ir tie, kurie linkę visa palikti taip, kaip buvo. Ypatingai išsiskyrė Liberalų sąjūdžio atstovė Zita Kukuraitienė, kuri iki paskutinės minutės su Vitalijumi Satkevičiumi, Maurikijumi Grėbliūnu, Gema Umbrasiene bandė sudaryti vadinamąją didžiąją opoziciją, kad naujai išrinkti tarybos nariai ir meras negalėtų dirbti bei įgyvendinti žmonėms duotus pažadus. Šie planai žlugo. Pavyko suformuoti didžiąją koaliciją miestui iš 23 tarybos narių, priklausančių įvairių politinių partijų spektrui, išrinktų į miesto tarybą iš sąrašų „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“, Socialdemokratų, Darbo partijos, Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, „Mums svarbu“, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD).

TS-LKD partijos vadovybė ypatingai neigiamai sureagavo į tai, kad iš šešių jų komandos narių, išrinktų į miesto tarybą, net keturi atėjo į koaliciją, tad nusprendė juos pašalinti iš partijos. Tai rodo, jog partija yra nepasiruošusi permainoms. Kalbos apie tai, kad įėjusieji į koaliciją yra savanaudžiai, išdavikai, yra melas. Esmė labai paprasta. Rasa Juknevičienė, viena iš Konservatorių partijos vadovybės narių, konservatorių koordinatorė mūsų krašte, negali man atleisti už Vitą Matuzą. Ji ne kartą reiškė savo neigiamą nuostatą dėl to, kad buvo ištraukti į dienos šviesą nešvarūs V.Matuzo darbeliai. Jos pagrindiniais keršto įrankiais tapo „nuskriaustieji“ M.Grėbliūnas ir V.Satkevičius.

Derybose dėl koalicijos M.Grėbliūnui buvo pasiūlyta tapti vicemeru, kuruojančiu ūkio dalį. M.Grėbliūnas iškėlė sąlygą – jiems turėtų priklausyti administracijos direktoriaus pavaduotojo postas. Mes su tuo sutikome. Ir tada M.Grėbliūnas pradėjo abejoti, ar jis nori užimti siūlomą postą…

Tačiau kai R.Juknevičienė, M.Grėbliūnas, V.Satkevičius sužinojo apie Petro Luomano, Vilmanto Baltramiejūno, Algio Čeponio, Valdo Staugaičio apsisprendimą jungtis į valdančiąją koaliciją, labai sunerimo. Netikėtai M.Grėbliūnui parūpo Kultūros, švietimo ir socialinių reikalų vicemero kėdė, nors iki tol jis kuravo visai kitą sritį. V.Satkevičiui tapo įdomi Strateginio planavimo, investicijų, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo vieta, nors būtent toje srityje jam labiausiai ir trūko kompetencijos. O garbaus amžiaus Marijai Danutei Kažukauskienei geidžiama vieta tapo administracijos direktoriaus pavaduotojo kėdė.

Suabejojus minėtų personų kompetencija, iš karto savanaudžiais buvo paskelbti tie konservatoriai, kuriems buvo pasiūlytos atitinkamos pareigybės. Tai sužinojo Konservatorių partijos vadovybė, paskelbė visuomeninį rinkimų komitetą „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ valstybės priešais, valdomais Kremliaus, o tuos keturis konservatorius, apsisprendusius dirbti Panevėžiui, pašalino iš partijos už tariamą išdavystę. Kaip suprantu – jei mes būtume suteikę M.Grėbliūnui ir V.Satkevičiui geidžiamas vietas, tai naujosios koalicijos „grėsmė valstybei“ būtų neutralizuota?

R.Juknevičienei ir M.Grėbliūnui, pagrindiniams iniciatoriams susidorojant ir išmetant iš partijos keturis TS-LKD narius: P.Luomaną, V.Baltramiejūną, A.Čeponį, V.Staugaitį, norėčiau priminti jų bendrapartiečio Manto Adomėno mintis apie TS-LKD partiją: „Partija pamažu tampa partinių broilerių perykla, panaši ne į partiją, o į verslo korporaciją. Iš politinių bendraminčių bendruomenės jai kyla grėsmė virsti politinės įtakos bei galios „supermarketu“, o tie, kurie į TS-LKD atėjo iš idėjinių paskatų, jaučiasi kaip žmogus, kuris ėjo tarsi ir į bažnyčią, bet kažkodėl atsidūrė turguje“. Keturi išmesti partijos nariai, kurie sutiko prisidėti prie koalicijos dėl miesto interesų, iš tikrųjų pasijautė kaip tame politiniame turguje – nesutikę dalyvauti tame ambicijų turguje buvo išmesti iš partijos. Štai toks tas konservatoriškas teisingumas…

Pagalius į valdančiosios koalicijos ratus aktyviai kaišiojo liberalsąjūdietė Z.Kukuraitienė. Kaip manote, kodėl?

Ji negali atleisti man už tai, kad figūravo su buvusiu vicemeru Kastyčiu Vainausku ir  administracijos direktoriumi Stasiu Karčinsku vienoje korupcinėje byloje.

2013 metų balandžio mėnesį Delfi.lt portalas paskelbė ikiteisminio tyrimo medžiagą – Specialiųjų tyrimų tarnybos specialiosiomis priemonėmis 2009 metų spalį užfiksuotą liberalės Z.Kukuraitienės ir tuomečio vicemero, korupcija įtarto bendrapartiečio K.Vainausko pokalbį, kuris prasidėjo taip: K.Vainauskas: „Zitute!“, Z.Kukuraitienė: „Aš!“, K.Vainauskas: „Zitute, vaikeli!“, Z.Kukuraitienė: „Kas?“, K.Vainauskas: „Ta kompanija kaip?“, Z.Kukuraitienė: „Steiga“, K.Vainauskas: „Steiga?“ (užsirašo ant popieriaus lapelio – tyrėjo pastaba), Z.Kukuraitienė: „Man reikia dėl to, kad man gi ateis zyzti, kur mums gauti pinigų šitam ir eiti į rinkimus, mums reikia kalendoriukų“, K.Vainauskas: „Gerai, pašnekėsim“.

„Pokalbis, kaip matyti, sukasi apie bendrovę „Steiga“, kuri vėliau laimėjo Panevėžio savivaldybės skelbtą viešojo pirkimo konkursą statybos darbams Lėlių vežimo teatre. Tyrėjai tada nustatė, kad Z.Kukuraitienė susitarė su šios bendrovės direktoriumi Juozu Latvėnu ir pažadėjo padėti laimėti Lėlių vežimo teatro darbų viešąjį pirkimą. To viešojo prikimo vertė – apie 350 tūkst. Lt. Minėto susitikimo metu Z.Kukuraitienė paprašė jo, kad jie apmokėtų už jos partijos lankstinukus, lipdukus ir panašius dalykus, tačiau neįvardino konkrečios sumos, kuria turėtų jiems atsidėkoti“, – buvo rašoma Delfi.lt turimame dokumente.

„J.Latvėnas apklausos metu parodė, kad 2008 metais UAB „Steiga“ laimėti viešųjų pirkimų konkursą dėl Lėlių vežimo teatro pastato rekonstrukcijos projektavimo ir statybos darbų atlikimo 350 tūkst. Lt sumai padėjo, protegavo Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotoja Z.Kukuraitienė. Vėliau už Lėlių vežimo teatro pastato rekonstrukcijos viešojo pirkimo konkurso laimėjimą jis Panevėžio miesto savivaldybės statybos ir statinių priežiūros vedėjui Mykolui Buziui davė 5 tūkst. Lt kyšį“, – buvo teigiama šiame dokumente.

Z.Kukuraitienei buvo pareikšti įtarimai. Apklausoje politikė patvirtino, kad minėtas pokalbis tarp jos ir K.Vainausko gal ir buvo, tačiau ji negalėjo paaiškinti savo žodžių – tiek pasvarstymų apie kalendoriukus, tiek kai kurių kitų savo pačios teiginių. Taip sakant, Z.Kukuraitienę ištiko amnezija.

Nors liudytoju ir kyšio gavėju įvardintas M.Buzys liudijo vicemerės nenaudai, jos atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Prokurorai tokį savo sprendimą argumentavo įrodymų trūkumu, mat „Steigos“ vadovas J.Latvėnas paliudijo, kad jo įmonė Z.Kukuraitienės neparėmė, o Z.Kukuraitienė daugiau jau nebeprašė paremti jos partiją. Tuo metu Z.Kukuraitienė jau nematė perspektyvos dalyvauti Seimo rinkimuose, kadangi partija ją reitingavo labai toli ir buvo aišku, jog ji tikrai nelaimės. Be abejo, dabar Z.Kukuraitienė, apsigaubusi Liberalų sąjūdžio vėliava, bandys paslėpti savo tikrąjį veidą, aršiai kritikuodama dabartinę valdančiąją koaliciją.

Buvusios kadencijos taryba paliko nemenką palikimą šiandieninei valdančiajai daugumai – daugybę įsisenėjusių problemų, tarp kurių – „Rail Baltica“ terminalas.

Situacija labai sudėtinga. Problemos tokios, kad priimtas bet koks sprendimas gali būti miestui nenaudingas. Nėra ko stebėtis: konservatoriai M.Grėbliūnas ir V.Satkevičius dėl savo išlikimo valdžioje sudarė koaliciją su partija „Tvarka ir teisingumas“, kurios ne vienas narys buvo išvestas su antrankiais iš savivaldybės pastato. M.Grėbliūnas iki šiol labai išgyvena, jog Panevėžio miesto rinkėjai neišrinko nė vieno „Tvarka ir teisingumas“ nario, nes, jo manymu, šie padarė „daug gerų darbų“ miestui, bet nesugebėjo jų atskleisti rinkėjams. Vienas tokių – dėl V.Satkevičiaus, M.Grėbliūno ir Kristinos Vareikienės-Nakutytės neveiklumo galime likti be krovinių terminalo „Rail Baltica“.

Teko dalyvauti susitikime su AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovais. Jie tiesiai šviesiai paklausė: „Kodėl buvusi miesto valdžia miegojo?“ Pagal dabartinę situaciją yra keli variantai – terminalas gali būti miesto arba rajono teritorijoje. Ko gero, krovinių terminalas atsiras šalia miesto, o ne miesto teritorijoje. Prisiminkime, kad miesto strateginiame plane dar 2013 metais buvo įrašyta, jog savivaldybė turėtų inicijuoti studijos atlikimą, bet ji nė piršto nepajudino, kad studija atsirastų.

Seimo narys Naglis Puteikis skelbia, kad buria piratus – naują politinę jėgą. Kaip Jūs vertinate Naglio Puteikio piratų vėliavos kėlimą?

Norėčiau savotiškai paagituoti dar neapsisprendusius Naglio Puteikio gerbėjus stoti į jo buriamas piratų gretas. G.Umbrasienė viename naujienų portale patvirtino, jog šiuo metu Panevėžyje, kaip ir kitose šalies vietose, vyksta N.Puteikio koalicijos steigimo procesas, į kurį yra pakviesti ir buvę Panevėžio „valstiečiai“. „Manome, kad jau rugsėjį judėjimas bus suformuotas ir panašu, jog Panevėžyje atsiras dar viena stipri politinė jėga“, – pabrėžė G.Umbrasienė.

N.Puteikis savo ruožtu pareiškė: „Renkame piratų komandą ir ketiname imti Seimą. Pirmiausia iš įvairių uostų – savivaldybių – ketiname surinkti nusivylusius jūrininkus, suburti komandą ir imti valdžią į savo rankas“. Jo manymu, Panevėžyje yra nemažai tokių žmonių, kaip G.Umbrasienė ir kiti, kurie prisidėtų prie jo veiklos ir šiame mieste galėtų turėti labai stiprias pozicijas. Kaip jis pats prisipažino, „mūsų tikslas – ateinančiuose Seimo rinkimuose laimėti 71 vietą“.

Taigi, gerbiamieji panevėžiečiai, Jūs turite nepakartojamą šansą – patekti į 71 išrinktųjų skaičių.

Politikas pasiryžęs pirmiausia sujungti mažąsias partijas, kurios bus išregistruotos šių metų gruodžio 14-ąją, jei neturės 2 tūkstančių narių, … nors būtent pats N. Puteikis asmeniškai prisidėjo, kad toks reikalavimas būtų įteisintas.

Būdamas TS-LKD frakcijos nariu, 2013 metais jis agitavo ir pats balsavo už pataisas, kurios įteisino reikalavimą partijoms turėti mažiausiai 2 tūkst. narių. Tuomet jis buvo su tais, kurie, mano manymu, įteisino politiškai nusikalstamą mažųjų partijų sunaikinimą. Be abejo, tuo buvo siekiama dar labiau sustiprinti biudžetinių partijų monopolį Lietuvoje. Ir štai po dviejų metų jis prisistato kaip tų mažųjų partijų gelbėtojas! Jei norite išlikti, turite jungtis į koaliciją po N.Puteikio piratų komandos vėliava… Jo nuomone, „daug garbingų žmonių turinčios partijos turi apsispręsti iki to laiko sėsti į mūsų piratų laivą“. Kai G.Umbrasienė, M.Leliukas ir panašūs į juos yra laikomi vieninteliais garbingais žmonėmis Panevėžyje, nesunku numanyti, kur tas piratų laivas nuplauks.

Jei N.Puteikis garbę sutapatina su piratavimu, nenuostabu, kad būsima piratų koalicija rinkosi patalpose Biliūno g. 12, kurios panevėžiečiams asocijuojasi su veikėju, sunkiai atsiejančiu politiką nuo verslo. Kaip žinome, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Panevėžio skyriaus buvusi vadovė G.Umbrasienė nerado savyje jėgų atsiriboti nuo šio veikėjo – Manto Leliuko. Dėl to sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis inicijavo Panevėžio skyriaus veiklos sustabdymą. Tokį G.Umbrasienės ir M. Leliuko politinį veikimą jis atmetė kaip svetimą sąjungos deklaruojamoms vertybėms.

Čia išties verta prisiminti ir paties N.Puteikio mėgstamą šv. Augustino įžvalgą: valstybė be teisingumo tėra plėšikų gauja. Nejaugi išties dar kas nors tiki, kad plėšikų gaujos pavyzdžiu subūrus kitą darinį galima valstybėje atstatyti teisingumą? Būtent tokia N.Puteikio veikla diskredituoja pilietinį veikimą, kuris yra nukreiptas prieš politinių partijų savanaudiškumą.

Graži iniciatyva Panevėžyje – gegužės 25 d. įvyko pirmieji Maldos pusryčiai, skirti pasišventimui ir tarnystei. Jūs taip pat dalyvavote šiuose pusryčiuose.

Ši idėja yra atkeliavusi iš JAV, o nuo 2001 m. Maldos pusryčiai vyksta Lietuvoje. Į juos tradiciškai renkasi tie, kurie nori veikti vadovaudamiesi krikščioniškomis vertybėmis. Toks renginys Panevėžyje vyko pirmą kartą. Jį organizavo miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas. Maldos pusryčių intencija – pasišventimas ir tarnystė – pasirinkta neatsitiktinai. Popiežius Pranciškus 2015-uosius metus yra paskelbęs Pašvęstojo gyvenimo metais. O pašvęstasis gyvenimas betarpiškai yra susijęs su pasišventimu ir tarnyste. Tai neatsiejama ne tik nuo vienuolių ir dvasininkų pašaukimo, bet ir nuo kariškių bei specialiųjų struktūrų, teismų atstovų, visuomenine veikla užsiimančių žmonių.

Būtent tos tarnystės dvasios daugiausia ir pasigendame, kai valstybės institucijos pradeda funkcionuoti pačios sau.

Maldos pusryčiai reikalingi, kad kiekvienas sau pripažintume, jog pagrindinė mūsų priedermė yra tarnauti. Tarnavimas neturi tapti tuščias žodis, jis turi tapti įpareigojimu. Kiekvienam žmogui, gaunančiam valdžios įgaliojimus, atsiliepti į šią tarnystės visuomenei idėją yra tikras iššūkis. Įgytos galios priklauso anaiptol ne tau. Būtina prisiminti, jog tai žmonių deleguotos galios tau. Maldos pusryčiai ir yra tam, kad visokeriopai prisimintume savo pašaukimo prasmę.

Įsimintina vyskupo Liongino Virbalo SJ mintis, jog Maldos pusryčiai – tai laikas, kai mes, turintys labai skirtingas tarnystes, susirenkame tiesiog pabūti kartu ir pasidalinti kaip tie, kurie pripažįsta, kad Dievas veikia mumyse, veikia kiekviename žmoguje. Nepaisant mūsų bažnytinių, politinių, visuomeninių ar kitokių skirtumų, yra daug daugiau, kas mus apjungia.

Taigi, mums nereikia pamiršti, kas mus jungia, o ne kas skiria. Žmonėms nusibodo politikų rietenos. Jie laukia sutelkto darbo miestui.

 

Kalbėjosi Viktorija Polzunovaitė

 

28 KOMENTARAI

 1. Įdomiausia, kad Urbšio išvardinti “priešai” nekurė , jokios didžiosios opozicijos, o įkurė mažąja ,tikrąją opozicija likus savaitei iki tarybos posėdžio, kai jau buvo įvykdytos visos Urbšio provokacijos (susijusios su tarnybomis ir ne tik) ir išaiškėja visi PARTIJU ISDAVIKAI IR BESTUBURIAI. Gi didžiąją opozicija be Urbšio žmonių tuoj po rinkimu pasišovė kurti Juozas Bečelis. Labai daug skausmo straipsnio autorius išreiškia, negi taip bijo opozicijos ir Puteikio laivo.

 2. Patikslinimas dėl maldos pusryčių. Toks renginys pirmą kartą Panevėžyje vyko 2005 m. Tik tada krikščionių atranką vykdė meras Matuzas, o 2015 m. meras Račkauskas. Gražus tęstinumas. Suprantamas, atspindintis straipsnio ir autoriaus veikimo esmę.

 3. Kokia demagogija ir melas!
  Pasirinko žomes , norinčius dirbti miestui:)
  Pasiiemet pliurpiantį pensininka vicemeru( pažadas pritraukti jaunus išsilavinusius žmones), kitam pensininkui buvo svarbu išlaikyti posta ir direktoriaus pozicijas savivaldybės įmonèje(jaunimui perspektyvas kuriat)ir dar du su panašiom istorijom ir juodosiom slaptu tarnybu technologijom..
  Jūs pasiūlysit pasauliui nauja nepartini valdymo modelį? Visa valdžia taryboms!
  Skaldyk ir valdyk! Duok žmogu – pritaikysiu įstatyma!štai kuo kvepia judejimas Kartu, kovojantis partizaninį kara su partija, atvedusia Lietuva į nepriklausomybę. Padedat apsišvarinti ir išsigryninti,susirinkdami komanda, kuriai svarbūs tik asmeniniai interesai ir kėdės!
  Dar dangstotės šventumu..

 4. ,,…panevėžiečiams asocijuojasi su veikėju…”. Ar gerbiamas Urbšys darė apklausą, kas su kuo asocijuojasi panevėžiečiams, kad savo asmeninę nuomonę pateikia kaip visų miesto gyventojų (rinkėjų). O gal tiesiog labai neramu darosi dėl konkurencijos, ypatingai artėjant seimo rinkimams. Nusiraminkite gerb. Urbšy, tikslas pasiektas, jūsų komanda valdžioje, dabar beliko tik dirbti ir įvykdyti visus savo pažadus. O mes- rinkėjai lauksime ir vertinsime…

 5. Ne R.Juknevičienė sprendė dėl pašalinimo iš partijos , o partijos priežiūros komitetas. Visi 30, su partijos pirmininku G. Landsbergiu priėmė tokį sprendima. Čia ne vienas Urbšys nusprendžia…kas už ka neatleidžia. Juokingai skamba.
  Kam reikalingi bestuburiai, geriau mažiau, bet tikru.

 6. Ponas Urbšys su savo meru turi susitaikyti su realybe ir abu pradėti dirbti tai, dėl ko buvo rinkti. Realybė yra tokia, kad ne visi norėjo ir nori dalyvauti intrigomis, skaldymu, vienų šmeižimu, o kitų išskalbimu už lojalumą, kėdžių dalybomis pagrįstoje sąjungoje. Bet už jų daugybė rinkėjų, ir jie dirba ir dirbs kaip visi Tarybos nariai, jausdami dar didesnę atsakomybę, nes neturės vadinamo balsavimo buldozerio, o jeigu tai skaudina ar pykdo, ką padarysi. Nustokite, ponas Urbšy, skleisti savo isteriją ir pradėkite veikti taip, kaip įsivaizduojate veikiąs. Laikas viską parodys.

 7. Ar partijų skaldymas ir varymas į koaliciją, primygtinai siūlant partijų vadams liepti vietiniams partiniams imti postus yra tikrai ,,nukreiptas prieš politinių partijų savanaudiškumą” ? Čia su logika ir geografija bei fizika viskas gerai ?

 8. …garbaus amžiaus Danutė Marija Kažukauskienė…ponaičiui netiko.o
  O garbaus amžiaus Baltramiejūnas ir Luomanas tiko! Du geriau nei viena.
  Juokiatės iš savęs.

 9. Apie TSLKD.
  Urbšys teigia, kad partija nepasiruošusi permainoms.
  Partija ne perbėgeliu savanaudžiu klanas.
  Partija operatyviai reagavo į situacija.
  Nesitaikstoma su savanaudžiais, kurie “dėl trupinio aukso, gardaus duonos kasnio”, išduoda partijos principus.

 10. “Gerai” dirba padėjėjos,kad tik ketvirtadieniui paruošė tekstą. Patronas Urbšys tai paviešino jau šį pirmadienį per “Pulso” radiją.Skaitė manau jau pasiruošęs.Taigi reikėjo keturių parų atnešti iki Ainos.O dar ponulis joms pramušinėjo įstatymo pataisas,kad pakelti atlyginimą.Įdomu kuri – Nomeda ar Apolonija?

 11. “Gerai” dirba padėjėjos,kad tik ketvirtadieniui paruošė tekstą. Patronas Urbšys tai paviešino jau šį pirmadienį per “Pulso” radiją.Skaitė manau jau pasiruošęs.Taigi reikėjo keturių parų atnešti iki Ainos.O dar ponulis joms pramušinėjo įstatymo pataisas,kad pakelti atlyginimą.Įdomu kuri – Nomeda ar Apolonija?

 12. “Gerai” dirba padėjėjos,kad tik ketvirtadieniui paruošė tekstą. Patronas Urbšys tai paviešino jau šį pirmadienį per “Pulso” radiją.Skaitė manau jau pasiruošęs.Taigi reikėjo keturių parų atnešti iki Ainos.O dar ponulis joms pramušinėjo įstatymo pataisas,kad pakelti atlyginimą.Įdomu kuri – Nomeda ar Apolonija? Ar čia pati Polzunovaitė vėžlio žingsniu nuo Masiulio knygyno iki savivaldybės ėjo.

 13. Matosi kad ponulis LR seimo narys neturi ką Vilniuje veikti.Pagrindinis darbas Panevėžyje – intrigos kaltinimai ir krosiukas po renginius, kad tik neužmirštų.Seime kaip ir galima atsipūsti ir ruoštis naujiems seimo rinkimams.Baigiasi kadencija, o apie pasiekimus Vilniuje tyla.Lėšų miestui ,kaip ir žadėjo pačioje pradžioje,nepritraukė.Dabar nerimsta kad su kitu “Piratu” reikės konkuruoti.PIRTAS PIRATUI PIRATAS !!!

 14. Bet gi geras seimūno darbas- renginius lankyti, kalbeles sakyti, save viešinti. Kur nueisi- vien Urbšys…o kokia iš to nauda rinkejams?

 15. gerb. Urbšy, Jums kaip Seimo nariui, tikrai turėtų būti gėda dėl tokios rašliavos. Manęs jokia amnezija neištiko, o kritikuoti, jeigu bus už- ką – tikrai kritikuosiu. Ir kritikos nereikia bijoti, ji yra vienas iš variklių. Ir iš viso, dar net esate įsirašęs į Maldos parlamentinę grupę. Matyt ne veltui STT Jūs nebedirbate. Juodinkite kiek tik Jums pavyksta, aš nuo to juodesnė nepasidarysiu, o Jūs baltesnis, deja, irgi netapsite. Ir maldos jau nepadės. Net ir esant parlamentinės grupės nariu. Sėkmės!

 16. Oho kiek komentarų opozicija priraitė! Net į posėdį šiandien atvykti neliko laiko. Labai gerai, žaiskite savo žaidimus, mažiau liks energijos pagalių kaišiojimui.

 17. Žmonėms nusibodo politikų rietenos ir P.Urbšio istorijos. Pirmiausia pats autorius turi pritaikyti sau patarimą nepamiršti, kas mus jungia, o ne kas skiria. Ir skirti tiek pat vietos, kiek skyrė Kukuraitienei – savo bendrazygiu Vadapalo, Luomano, PST , Panevėžio kelių ir Panoden – Matuzo draugų istorijų bei priešistorijų analizėms. Nes senos dainos apie blogą opoziciją nebedaro įspūdžio. Nei viena dauguma Lietuvos savivaldoje dar nėra nusiritusi iki tokios nuolatinės psichozės. Eikite dirbti.

 18. matot , Povilai, kad esat teisingam kelyj…!!! eikit sau, kaip uzvire sarsalas po sio jusu pasisakymo, teisingo situacijos komentavimo!!! tie patys komentatoriai is pasiutimo net po kelis komentarus raso kitais vardasi, mano-nematom??:))) Taigi, tvarkykit miesta ir apsvarinkite nuo siurbeliu ir pseudo gero noretoju mistui. man vakar Laisves aikstej patiko exmajor apibudinimas : ”vinzlas” 🙂 100 proc. pataike… manau, miestelenai per kitur rinkimus i seima ir savivalda ”pades i vieta” TS LK ir TT sutves, chebryte grudaki i viena eile su sustauskinikais, violetiniais, kt.

 19. Poviliukas kaip visuomet kala tiesiai į tašką. Negrimuoja ir nevynioja į vatą. O pikti komentatoriai savo retorika išduoda savo tapatybes. Gaila man jų – visą gyvenimą krovė savo imitacinį politinį bagažą, ir staiga viskas griūva kaip kortų namelis… Paverkime kartu, ponia Zita.

 20. Reikia spec.tarnybos, kuri nepanorusius veltis į šį psichodelinį valdžios spektaklį areštuotų ir izoliuotų nuo žmonių, kad Urbšio žodis visada į tą patį tašką būtų vienintelis. Žinoma, tai gali nebepadėti, bet stengtis reikia.

 21. Kvailas Seimo narys sulipdė savo judėjimo ir išskirtinių Panevėžio išdavikų koaliciją. Ko norėti iš tokios daugumos, kurią drąsiai galima vadinti „Išdavikų koalicija”. O P.Urbšys visai „nupezo” jei rašinėja turgaus ir dar komentuoja bobučių paistalus.

 22. Juokinga, kai Seimo nerys, praleidęs Seime tris metus negali pasigirti jokiais savo darbais miestui, bet visada nori pažeminti oponentus, kvailiai galvodamas, kad žemindamas kitus, pats bus švaresnis. Jei jau neduota nei proto, nei iniciatyvos, tai kas belieka tokiems, mano nuomone, šiukšlėms.

 23. SOS. Vėl esu ant susireikšminimo ribos. Nes vėl sulaukiau informaciniuose portaluose ir, sako, radijuje, išskirtinio dėmesio iš vieno iš 131 svarbiausių valstybės asmenų – Seimo nario Povilo Urbšio. Įkyraus, primenančio užsikirtusią plokštelę dėmesio. Galvoju – Panevėžio valdžia suformuota, ne tokia tobula, kokia buvo šio politiko svajonėse, bet skaitlinga – tik dirbk, tik kurk proveržį, nes skirti dar daugiau pinigų, atsiriboti nuo sprendimų ir atsirašyti žmonėms sugebėjo ir visos ankstesnės valdžios… Valdančiosios koalicijos formavimo peripetijos visiems žinomos, vienos baigtos, kitos laukia teisinių sprendimų, kas norėjo – užsėdo kėdes, kas nenorėjo – pasirinko laisvę veikti kitaip, visi gyvename savo gyvenimus ir dirbame savo darbus. Bet Seimo nariui dar (ar vėl) kažkur skauda… Ketinau nekreipti dėmesio, bet šiandien jau gavau barti nuo kolegų – Ko tu tyli ? O ką aš galiu pasakyti ? Tik – kad tikiu, jog šimtą kartų pakartotas melas netaps tiesa, o meluojantis – teisuoliu. Kad, nors niekada Panevėžyje neformavau jokios koalicijos ir net nepalaikiau tuomet dar kolegos ,,valstiečio‘‘ Juozo Bečelio siūlymo kurti ją be judėjimo KARTU – esu tikra, jog tai turi teisę daryti bet kuris žmonių išrinktas politikas ar jų grupė ! Nes tai nėra niekieno dangaus ar pavardės siųsta teisė, o į ją įtikėjęs savyje artėja prie imperatoriaus statuso, ko mūsų visuomenei tikrai nereikia. Kad tikrai su kolegomis nesame ,,vieninteliais garbingais žmonėmis‘‘ Panevėžyje, tokių žmonių mūsų mieste be galo daug, bet jau nepriskirčiau prie jų minimo Seimo nario. Dėl šimto jam pačiam žinomų priežasčių ir dėl to, kad kitus teisiantis garbingas žmogus turi sau ir savo aplinkai taikyti bent pusę aukštos moralės kriterijų, taikomų kitiems. Dar kartą patvirtinu, jog buvau ir būsiu tas žmogus, kuris atsistoja šalia, kai sunku ir padeda pereiti nesėkmių ruožą. Kad esu priklausoma tik nuo savo pareigos ir man visada užtenka ir užteks jėgų tą pareigą vykdyti, koks spaudimas man bebūtų daromas ir ,,sankcijos‘‘ taikomos, juo labiau – kaip tai bevertins tie, kurių darbai skiriasi nuo žodžių. Dar galiu pasakyti, jog Seimo nariui, žinančiam, kad ,,partijos neturi virsti uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis‘‘, nederėjo spręsti savo Panevėžio reikalų su partinių UAB vadovais UAB metodais. Bet sprendė. Taip pat galėčiau pasakyti, kad Seimo narys Povilas Urbšys turi nustoti kalbėti apie savo galvoje įsitvirtinusias liguistas ,,asociacijas” visų panevėžiečių vardu. Kad už tų ,,asociacijų” susikūrimą jam valstybė mokėjo ir moka atlyginimą ir derėtų pradėti vertinti, ar pakankamai efektyviai už jį buvo ir yra dirbama ir ar tos ,,asociacijos” nėra nusikalstamos ? O iš tikrųjų ir net nuoširdžiai norėčiau atkreipti Seimo nario dėmesį, jog Gema Umbrasienė ir karčios Panevėžio nuoskaudos neturėtų būti didžiausiu jo rūpesčiu. Lietuvoje daugybė problemų, ir naujasis socialinis modelis bei Darbo kodekso pataisos, po kurių skuboto priėmimo pusė Lietuvos žmonių atsidurs mažų pajamų ir socialinio neapibrėžtumo spąstuose, nėra mažiausia iš jų ! Beje, tikrai esu bendravusi su lordu iš Didžiosios Britanijos, įdomiu ir draugišku žmogumi, teisininku, kurio propro… senelis buvo piratas, karalienės pagerbtas aukštu titulu, taigi esu pasirengusi konsultuoti Naglį Puteikį laivybos klausimais, nors – jis gi pats nuo jūros… Povilui Urbšiui to nesiūlau – miesto valdžios formavimo metu mačiau jo profesionalumą šioje srityje. Kaip ten buvo meiliai pasakyta – na, mūsų politiniai partneriai gal ir buvo suklydę, bet juk atėjo, prisiglaudė, už jų taip pat rinkėjai… Primenu – už mūsų, Seimo nary, taip pat !

 24. Normalus, išsamus ir argumentuotas komentaras, bet Jūs naiviai tikitės, kad jį supras P.Urbšys?

 25. ” Tik – kad tikiu, jog šimtą kartų pakartotas melas netaps tiesa, o meluojantis – teisuoliu”. Trumpai, bet į dešimtuka.

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.