Aukštaitijos naujienosBiržai

Pradedami Astravo dvaro sodybos parko tvarkymo darbai

Informuojame, kad pradedami Astravo dvaro sodybos parko sutvarkymo darbai, todėl parko lankymas darbų vykdymo metu gali būti ribojamas.

Primename, kad 2019 m. birželio 6 d. Biržų rajono savivaldybės administracija ir UAB „Biržų ranga“ pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl techniniame projekte „Astravo dvaro sodybos parko Astravo g. 17A, Biržuose, sutvarkymas“ numatytų darbų įgyvendinimo. Techninį projektą parengė UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“ atstovai. Šiuo projektu tvarkoma apie 15 ha dydžio parko teritorija, kurioje bus atliekami tvarkybos (remonto, restauravimo) darbai: kelio, takų remontas, vejos atnaujinimas, želdinių šalinimas, naujų veisimas, gėlynų atkūrimas, mažosios architektūros elementų (vazų, puošusių pietinį gėlyną) restauravimas ir tvarkomieji statybos darbai: ardymo (seno tualeto, inžinerinių statinių), mažosios architektūros elementų (suolų, pavėsinės, tiltelio, prieplaukos) statybos, laistymo sistemos įrengimo, lietaus nuotekų šalinimo tinklų statybos, tvenkinių išvalymo, krantinės remonto, žemės planiravimo, apšvietimo bei lauko vaizdo stebėjimo sistemos įrengimo darbai.

Atkreipiame dėmesį, kad Astravo dvaro sodybos parkas yra nacionalinio lygmens kultūros paveldo objektas, todėl turi būti tvarkomas išsaugant esamas ir atkuriant pažeistas vertingąsias parko savybes, siekiant išsaugoti objekto autentiškumą, grąžinant pirminę parko išraišką ir formą.

Tikimasi, kad sutvarkius parką, išplėtus parko rekreacines ir kultūrines funkcijas bei pritaikius parką lankymui ir pažinimui, jam bus suteiktas tinkamas vaidmuo miesto bendruomenės gyvenime.

Sutartyje numatytas darbų atlikimo terminas – 20 mėnesių.

Bendra iš dalies pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.4.1-APVA-V-016 priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“ finansuojamo projekto vertė       (sutarties kaina su PVM ) – 831 667,57 Eur (644 318,25 Eur dengiama iš Europos Sąjungos lėšų ir 187 349,32 Eur iš Savivaldybės biudžeto).

Projekto rengimo etapai buvo viešinami, visuomenė buvo kviečiama pateikti pastabas, pasiūlymus. Informacija reguliariai buvo skelbiama Biržų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.birzai.lt, Savivaldybės skelbimų lentoje, elektroniniu paštu siųsta Biržų rajono savivaldybės tarybos nariams. Taip pat apie Projekto rengimą buvo viešinama vietinės televizijos „Balticum“ laidose „Biržų žinios“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close