Pixabay nuotr.

Pradedančiųjų vairuotojų sukeltų eismo įvykių skaičius ženkliai mažėja, tačiau vis dar daroma viena esminė klaida

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šių metų sausio mėnesį vairuotojai, neturintys dviejų metų vairavimo stažo, sukėlė 43 proc. mažiau eismo įvykių nei 2021 m. sausio mėn. Nors skaičiai vis pozityvesni, „Lietuvos draudimo“ ekspertai pabrėžia vieną svarbų dalyką, kuris padės išvengti nemalonumų bei didesnių nuostolių ateityje – tinkamo draudimo pasirinkimas bei nesinaudojimas tėvų ar kitų didesnį stažą turinčių asmenų draudimu.

Vairuotojai keliuose turi laikytis nemažai reikalavimų, kurie užtikrintų saugumą visiems eismo dalyviams. Esant intensyviam eismui ar blogoms oro sąlygoms, net ir patyrę vairuotojai padaro klaidų. Natūralu, kad pradedantieji vairuotojai tam tikrose situacijose greičiau išsigąsta ir nespėja laiku priimti teoriškai išmoktų sprendimų, kurie galėtų padėti išvengti eismo įvykio rizikos.

Pasak „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovo Artūro Juodeikio, pradedantieji vairuotojai dažniausiai eismo įvykius sukelia dėl nesaugiai pasirinkto greičio, neįvertina oro bei kelio sąlygų bei pasirenka netinkamą atstumą iki kitos transporto priemonės.

„Daug eismo įvykių nutinka intensyvaus eismo vietose, sankryžose, tačiau netrūkta įvykių ir užmiesčio keliuose. Smulkūs eismo įvykiai fiksuojami stovėjimo aikštelėse ir daugiabučių kiemuose. Nelaimingi atsitikimai kelyje įvyksta greitai ir netikėtai, todėl itin svarbu nuolat išlikti atidiems ir laikytis kelių eismo taisyklių“, – komentuoja Artūras Juodeikis.

Sutaupyti nepavyks

Vis dar stebima tendencija, kad naujieji vairuotojai naudoja tėvų ar kitų didesnį stažą turinčių asmenų draudimą, taip siekdami sutaupyti pinigus. Draudimo ekspertas Artūras Juodeikis sako, kad sutaupyti tokiu būdu nepavyks. Jaunasis vairuotojas nekaups savo draudimo istorijos ir vėliau, įsigijus automobilį savo vardu draudimo, kaina išliks aukšta. Taip pat draudžiantis labiau patyrusių vairuotojų vardu ir patekus į eismo įvykį, naujasis kelių eismo dalyvis sugadins jų draudimo istoriją.

„Renkantis privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą, itin svarbu nurodyti, kas vairuos transporto priemonę. Jei transporto priemonė yra vairuojama kelių asmenų, svarbu nurodyti mažiausią stažą turintį asmenį. Tai būtini duomenys, reikalingi tinkamam draudimo rizikos apskaičiavimui. Kuo tikslesni pateikiami duomenys, tuo didesnė tikimybė, kad klientas ir jo automobilis bus apsaugoti nuo visų galimų rizikų“, – sako Artūras Juodeikis.

Atsakomybės keliuose augimas

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenys rodo, kad eismo įvykių skaičius, dėl pradedančiųjų vairuotojų kaltės, mažėja. Lyginant 2021 ir 2020 metų duomenis matome, kad įvykių skaičius sumažėjo 12 proc.  Tačiau vairuotojams svarbu neprarasti budrumo ir įvertinti kelio dangą bei oro sąlygas. Remiantis duomenimis, daugiau nei 40 proc. visų eismo įvykių yra sukelti dėl leistino greičio viršijimo, tad jų galima būtų išvengti.

„Žvelgiant į pradedančiųjų vairuotojų eismo įvykių statistiką, skaičiai išties džiuginantys. Pastebime jaunųjų eismo dalyvių sąmoningo bei atsakomybės augimą. Vairuotojai vis dažniau įvertina riziką netekti automobilio vairuotojo teisių. Taip pat didelės įtakos turi naujausios žinios ir įpročiai susiformavę pamokų metu – naudojami signalai, teisingai apsižiūrima aplink“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 597 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi beveik 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: