Pradėję veikti dūmų detektoriai padėjo išvengti skaudžios nelaimės

Vėlų sekmadienio, spalio 17-osios, vakarą Marijampolėje, Vytauto gatvėje esančiame bendrabutyje, viename iš butų pradėjęs veikti autonominis dūmų detektorius ir koridoriuje įrengta priešgaisrinė signalizacija ant kojų sukėlė namo gyventojus. Pamatę, kad ketvirtajame aukšte dega butas, gyventojai iškvietė ugniagesius ir iki jiems atvykstant iš liepsnojančio buto išvedė savo kaimyną. Žmogus buvo perduotas medikams. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai iš namo evakavo 30 ketvirtojo ir penktojo aukštų gyventojų.

Kaip sakė Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rytis Masys, šiame bendrabutyje ugniagesiams jau teko gesinti ne vieną gaisrą. „Prieš penkerius metus     savivaldybė renovavo šį bendrabutį ir įkūrė jame socialinius būstus. Visuose kambariuose buvo įrengti dūmų detektoriai, o koridoriuje – priešgaisrinė signalizacija. Šiam pastatui sutvarkyti buvo skirta daug lėšų, tačiau čia gyvenantys socialinės rizikos grupei priklausantys žmonės savo saugumu nesirūpina. Šįkart įtariama, kad neblaivus gyventojas pats padegė savo butą. Šiuo metu Marijampolėje turime du tokius „karštus“ namus, į kuriuos nuolat tenka vykti mūsų ugniagesiams“, – sakė R. Masys.

Gaisro metu bute sudegė spinta ir televizorius, išdužo langai, aprūko sienos ir lubos. Kadangi kaimynai, išvedę žmogų, neuždarė degančio buto durų, aprūko koridorius ir laiptinė.

Dar vienas gyventojas šiąnakt buvo išgelbėtas Vilniuje, Skroblų gatvėje. 1.19 val. buvo pranešta, kad pro daugiabučio namo pirmojo aukšto langus veržiasi dūmai, matyti liepsna. Ugniagesiai su kvėpavimo organų apsaugos aparatais į butą pateko pro langą ir prieškambaryje rado vyrą be sąmonės. Jie išnešė nukentėjusįjį į lauką ir perdavė medikams. Žmogus buvo išgabentas į ligoninę. Jo bute dūmų detektoriaus nebuvo, tad tik laiku gautas pranešimas ir per 5 minutes atvykusių ugniagesių profesionalumas lėmė, kad ši istorija baigėsi laimingai. Gaisro metu kambaryje sudegė sofa-lova, apdegė namų apyvokos daiktai.

Deja, šeštadienį vakare per kelias minutes į Bajorų gatvę atvykę Zarasų ugniagesiai jau niekuo nebegalėjo padėti gyvenamajame name buvusiam žmogui. Jiems atvykus namas degė atvira liepsna, apmalšinus liepsnas jo viduje buvo rastas žmogaus kūnas. Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė visi kambariai. Ugniagesiams nuo liepsnų pavyko išsaugoti už 2 m stovintį kitą gyvenamąjį namą ir ūkinį pastatą.

Iš viso šį savaitgalį šalies ugniagesiai vyko gesinti 54 gaisrų ir atliko 83 gelbėjimo darbus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: