Pradėjus reguliuoti pirkėjų srautus, prie prekybos centrų nusidriekė eilės

Kai kurioms parduotuvėms bei kitoms įstaigoms, į kurias įleidžiami ir galimybių paso neturintys pirkėjai, pradėjus riboti jų srautus, nutįso nemažos žmonių eilės. Tose pačiose eilėse priversti trintis ir turintieji galimybių pasus arba vykti į toliau nuo namų esantį prekybos centrą.

Panašu, kad bent centrinėje Panevėžio „Maximoje“ Urmergės gatvėje prekyba atsigauna. Bent iš ryto į prekybos centrą pirkėjai plūsta beveik nenutrūkstančiu srautu, pateikia apsaugos darbuotojams galimybių pasus ir ramiausiai eina apsipirkti. Jokių skaičiavimų, jokių eilių ir jokių trukdžių, bet nemažai akcijų.

Visai kitokia situacija yra prie parduotuvių ir įstaigų, kur lankytojų srautai ribojami. Pavyzdžiui, Panevėžio centre prie autobusų stoties veikiančioje mėsa ir jos gaminiais prekiaujančioje „Cesta“ parduotuvėje vienu metu viduje gali būti trys pirkėjai. Kiti gi priversti kiurksoti lauke ir kantriai laukti, kol atsilaisvins vieta parduotuvėje. Viena pagyvenusi moteris išvydusi ilgoką eilę prisiminė sovietmetį, kai mėsos, valandą ar ilgiau, tekdavo laukti eilėje. Dabar gi, mėsos yra, tačiau jos reikia ilgokai laukti arba kulniuoti į tą pačią Maximą“.

Prie kitų parduotuvių eilėse stovintys žmonės, aišku, į šuns dienas deda valdžią ir jos sprendimus. Žmonės retoriškai klausė, kas žino nors vieną darbovietę, švietimo ar kitą įstaigą, kur vienam žmogui būtų skirtas 30 kvadratinių metrų plotas. Vienam vyriškiui replikavus, kad neturintieji galimybių paso yra patys kalti, nes nesiskiepijo, tačiau aplinkinių jis buvo apšauktas piktokais žodžiais neva jam pačiam su protu blogai.

Nepavydėtina situacija su maisto produktų apsipirkimu susiklostė Ramygaloje. Remontui uždarius didžiausią miestelyje „IKI“ parduotuvę, kurioje vienu metu būdavo maždaug iki 30 pirkėjų, liko trys gerokai mažesnės parduotuvės. Į „Aibę“ vienu metu įleidžiami tik penki, o į „Niją“ (buvusią „Rasą“) – keturi pirkėjai. Pikčiausia turintiesiems galimybių pasus, nes jie eilėje privalo stovėti kaip ir nepasiskiepijusieji.

Klaudijos Mackevičiūtės nuotr.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: