Pradėta masinė gyventojų vakcinacija, o Panevėžyje ir rajone vakcinų nėra

Šiandien Lietuvoje pradėta masinė gyventojų nuo COVID-19 vakcinacija ir skiepui jau gali registruotis visi 16 metų sulaukę asmenys. Nusprendusieji skiepytis gali registruotis bet kurioje savivaldybėje ir pageidauti norimos vakcinos. Tiesa, nepilnamečiai bent kol kas bus skiepijami tik populiariausia „Pfizer“ vakcina.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba sakė, kad Panevėžyje kaip ir kitur masinė vakcinacija irgi pradėta ir per penkias darbo dienas ketinama kasdien paskiepyti maždaug po 1,2 tūkst. žmonių, o šeštadienį vakcinavimo centras dirbs iki pusiaudienio. Anot pašnekovo, vakcinų tiekimo tempai didinami, tačiau dabar daugiausiai besiskiepijusiesiems buvo leidžiama antra vakcinos dozė. Praėjusią savaitę buvo gauta ir panaudota apie 3,9 tūkst. „Pfiser“, apie 1,7 tūkst. „AstraZeneca“, apie 800 „Moderna“ ir apie 300 „Janssen“ vakcinų dozių.

Panevėžio rajono savivaldybės gydytoja Renata Valantinienė sakė, jog masinė vakcinacija pradėta ir rajone, tačiau bent pirmadienį „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų likučiai bus naudojami tik pakartoniniam žmonių skiepui arba revakcinacijai. Pagal paskirstymą antradienį Panevėžio rajonas turėtų sulaukti 1608 „Pfiser“, apie trečiadienį-ketvirtadienį – 1100 „AstraZeneca“, šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje – 300 „Moderna“ ir 200 „Janssen“ vakcinų dozių.

„Dabar nieko į registracijos tinklelius negalime įdėti, nes kol neturime vakcinų, nieko negalime pasiūlyti. Nors galimybės yra gerokai didesnės ir per dieną galėtume paskiepyti iki 600 žmonių, tačiau viską lemia paskirstymas ir  skiepus gauna gerokai mažiau žmonių nei norėtume ir galėtume“,- sakė R.Valantinienė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: