Asociatyvi nuotr.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo turto prievartavimo iš nuteistųjų

Kalėjimų departamente atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo turto prievartavimo – įtariama, kad viešosios įstaigos vadovas, panaudodamas psichinę prievartą, iš kiekvieno įdarbinto nuteistojo reikalaudavo jam perduoti ne mažiau kaip po 200 Eur kiekvieną mėnesį.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atlieka Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai pagal Baudžiamojo kodekso 181 str. („Turto prievartavimas“) 1 d., metu nustatyta, kad Alytaus pataisos namai su minėta įstaiga pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl nuteistųjų įdarbinimo, kurios pagrindu, su laisvės atėmimo bausmę atvirosios kolonijos sąlygomis atliekančiais nuteistais asmenimis sudarė darbo sutartis. Įtariama, kad viešosios įstaigos vadovas, panaudodamas psichinę prievartą ir neturėdamas jokio teisėto pagrindo, panaudodamas psichinę prievartą, tiesiogiai arba per telekomunikacijos priemones iš kiekvieno įdarbinto nuteistojo reikalaudavo jam perduoti ne mažiau kaip po 200 Eur kiekvieną mėnesį. Reikalaudamas pinigų iš nuteistųjų grasino paskelbti Alytaus pataisos namams informaciją, dėl kurios atskleidimo nuteistieji prarastų galimybę atlikti bausmę atvirojoje kolonijoje, arba policijai pateikti informaciją, kurios pagrindu nuteistiesiems būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neva jų padarytos nusikalstamos veikos.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad viešoji įstaiga nesilaikė su Alytaus pataisos namais pasirašytos sutarties sąlygų, nuolat jas pažeidinėjo, dėl to sudarė sąlygas nuteistiesiems nesilaikyti nustatytų bausmės atlimo sąlygų ir taisyklių, piktnaudžiauti jiems suteikta teise dirbti. Įtariama, kad šios aplinkybės galėjo lemti ir nuteistųjų pasišalinimą iš darbo vietos bei negrįžimą į pataisos namus nustatytu laiku.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, atlikdami minėtą ikiteisminį tyrimą, viešosios įstaigos vadovo gyvenamojoje ir deklaruojamoje vietose atliko kratas, kurių metu rasti dokumentai, susiję su atliekamu tyrimu.

Kalėjimų departamentas kviečia socialiai atsakingą verslą bendradarbiauti organizuojant realų nuteistųjų įdarbinimą, sąžiningai ir atsakingai vykdyti nuteistųjų įdarbinimo veiklą ir socialiai atsakingai prisidėti prie nuteistųjų resocializacijos proceso.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: