Pradinė mokykla ekologinės akcijos „Rūšiuokime mokyklose“ laimėtoja (nuotraukos)

Nuo 2015 m. vasario 23 d. iki balandžio 24 d. AB „Panevėžio specialus autotransportas“ tęsė jau prieš keturis metus pradėtą ir Panevėžio visuomenės priimtą ekologinę akciją „rūšiuokime mokyklose“.

Visos Panevėžio miesto mokyklos buvo pakviestos prisijungti prie jau tradicija tampančios akcijos. Jos metu buvo surenkamos tinkamos perdirbimui popieriaus bei kartono pakuotės atliekos, pvz., laikraščiai, žurnalai, knygos, spaudiniai, kartoninės dėžes, dėžutės ir pan. Akcija yra siekiama skatinti tinkamą atliekų rūšiavimą, formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į atliekų rūšiavimo procesą ir skleisti jo teikiamą naudą ne tik gamtai, bet ir žmogui.

Panevėžio pradinė mokykla jau ketvirti metai iš eilės noriai dalyvauja šioje ekologinėje akcijoje. Visa mokyklos bendruomenė ir šiais metais aktyviai rinko popieriaus atliekas. Mokykloje surinktų popieriaus atliekų kiekis – 13542 kg ( vienam akcijos dalyviui – 0,090 t ) parodė, kiek jų gali būti išmesta. Mokiniams buvo svarbu sužinoti, kaip visas atliekas tinkamai utilizuoti arba perdirbti ir atgaivinti naujam gyvenimui, nekenkiant gamtai ir žmonių sveikatai. Visą tai mokyklos auklėtiniai sužinojo iš pačių atliekų tvarkymo specialistų, apsilankius Panevėžio AB „Panevėžio specialus autotransportas“. Labai džiaugiamės savo mokyklos bendruomenės aktyvumu. Jau trečius metus iš eilės pavyksta Panevėžio mieste surinkti daugiausiai popieriaus atliekų ir laimėti ne tik I-ąją vietą, bet ir piniginę premiją. Jos dėka mokyklos kieme rengiama mokinių žaidimų aikštelė. Taip pat jau antri metai iš eilės mūsų mokyklos mokytoja Edita Daraškienė su savo auklėtiniais mieste surenka daugiausiai popieriaus atliekų. Šiais metais jie surinko net 4,635 t. O daugiausiai atliekų surinkusi klasė apdovanojama specialiu prizu – pasirinktu laisvalaikio praleidimo būdu. Tad nugalėtojai gegužės 14d. keliavo į Šiaulius ir pirmiausia apsilankė kačių muziejuje, kur eksponuojama apie 10000 eksponatų iš daugelio pasaulio šalių. Vėliau vyko į saldainių fabriką ,,Rūta”, kur susipažino su šokolado istorija bei patys tapo šokolado meistrais.

Pradinės mokyklos bendruomenė džiaugiasi prisidėjusi prie tikslingai organizuojamos ekologinės akcijos ir tiki, kad tai anaiptol ne vienadienio efekto priemonė. Nuolat kalbant apie atliekų rūšiavimą bei rodant pavyzdį, kaip tai daryti, galima pasiekti ilgalaikių rezultatų. Ypač tai aktualu kalbant apie jaunąją kartą, kuriai svarbu nuo mažens įdiegti įprotį tinkamai rūšiuoti atliekas. Todėl pradinėje mokykloje dirbama kompleksiškai, nuosekliai. Visada džiugu matyti, kaip mokiniai mokyklos koridoriuje neprabėga pro gulinčią šiukšlę, o ją pakelia ir išmeta.

 

Mokytoja Audronė Gubistienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: