Pradžiamokslis keliaujantiems į Turkiją: ką būtina žinoti pirmos kelionės metu? (patarimų infografikas)

Ištroškę saulės vonių, gaivinančių bangų bei išskirtinių potyrių lietuviai dažnai atostogoms renkasi Turkiją. Tačiau kaip elgtis, jeigu esate tarp tų, kurie šį sezoną ten keliaus pirmą kartą? Ką turite žinoti, nors galbūt gėdijatės paklausti?

Gurmaniški patiekalai – iššūkis lietuvio skrandžiui

Turkija garsėja savo išskirtine virtuve, gardžiais vaisiais bei tradiciniais saldumynais. Tai virtuvė, kuri savo kvapais bei skonių įvairove sužavės kiekvieną, mėgstantį ne tik skaniai, bet ir sočiai pavalgyti. Tačiau svarbu nepamiršti, jog Turkų virtuvėje gausiai naudojami mums ne visada įprasti prieskoniai, todėl pirmomis kelionės dienomis patartina patiekalus ragauti, kad skrandis priprastų prie naujų potyrių.

Maistas Turkijoje pasižymi išskirtine kokybe, tačiau to paties nebūtų galima pasakyti apie iš čiaupo bėgantį vandenį. Kelionės metu rekomenduojama vandenį pirkti buteliuose, kad atostogų metu pavyktų išvengti virškinimo sutrikimų. Taip pat, norint išvengti sveikatos negalavimų, patartina nevartoti neplautų vaisių bei nuolat palaikyti rankų švarą.

Arbatpinigiai – visur ir visada

Tradicija atsidėkoti už kokybiškai bei maloniai suteiktas paslaugas gyvuoja beveik visuose kurortiniuose miestuose. Turkijoje jų tikisi bemaž kiekvienas aptarnavimo sferos darbuotojas, todėl svarbu piniginėje visuomet turėti grynųjų. Kaip teigia Neringa Kurtinaitienė, kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė, dažniausiai arbatpinigiai paliekami viešbučių tarnautojams, kurie nuneša lagaminus, kambarinėms bei vairuotojams, su kuriais vykstate. Paprastai, paliekamas 1 euras ar doleris, tačiau suma gali svyruoti, priklausomai nuo dėkingumo.

Restoranuose galioja šiek tiek kitokios taisyklės – Turkijoje yra įprasta palikti 10-15 proc. nuo sąskaitoje nurodytos sumos, o jeigu po skanios vakarienės į viešbutį grįšite taksi – sumą už važiavimą suapvalinkite.

Derybos – kultūros dalis

Turkijai, kaip ir kitoms Rytų šalims, būdingas derybų menas – tai neatsiejama tradicijų dalis. Turkijoje derybos galimos tik ten, kur nėra fiksuotų kainų – neskenuojamas brūkšninis kodas, todėl norint išbandyti derybų ypatumus bei pigiai apsipirkti, geriausia tai daryti turguje.

„Poilsiautojams derybos Turkijoje neretai atrodo įžūlios. Čia pardavėjai linkę įnirtingai siūlyti prekę bei tęsti ilgas diskusijas kainų atžvilgiu. Pardavimo procesas Turkijoje skiriasi nuo mums įprasto – pardavėjai kviečia pirkėją išgerti puodelio arbatos, stengiasi aprodyti visas parduotuvėje parduodamas prekes. Tačiau svarbu nepamiršti, jog jeigu derybų metu pardavėjas sutiko su jūsų siūloma kaina, nepirkti šio daikto būtų labai nepagarbu, liktumėte nesuprasti ir įžeistumėte pardavėją“, – teigia Neringa Kurtinaitienė.

Atidumas svarbus ir per atostogas

Kaip ir daugelyje kitų turistų pamėgtų šalių, taip ir Turkijoje, gali pasitaikyti kišenvagių, todėl svarbiausius daiktus būtina laikyti šalia savęs. Žinoma, turistų saugumu Turkijoje rūpinasi daug policijos pajėgų, gatvėse gausu vaizdo kamerų, tačiau miesto šurmulys – tikras kišenvagių lobis.

Nakties metu patartina nevaikščioti atokiomis gatvėmis, nesileisti į kalbas su nepažįstamaisiais bei įtartinais asmenimis. Taip pat svarbu laikytis atidumo gatvėse – net ir pažymėtoje perėjoje svarbiausia išlikti budriems, nes vairavimo kultūra čia ne itin palanki pėstiesiems.

Dokumentus turėkite pašonėje

Dalis patarimų aktualūs nepriklausomai nuo atostogų krypties. Štai, pavyzdžiui, norėdami registruotis viešbutyje, turite nepamiršti asmens dokumento bei viešbučio rezervacijos patvirtinimo. Jeigu viešbutyje apsistosite ne vieni, geriausia, kad viešbučio rezervacijos dokumentus tvarkytų vienas asmuo, taip nesukursite bereikalingo šurmulio bei eilių registratūroje.

Atlikus registracijos procedūrą jums bus suteiktos magnetinės kortelės, kuriomis atrakinsite kambario duris bei suaktyvinsite elektros tiekimą į kambarį. Korteles būtina saugoti, kadangi pametus jas taikomas papildomas mokestis, todėl visus būtinus dokumentus patartina laikyti vienoje, saugioje vietoje.

Gyvenimo viešbutyje taisyklės

Nors kiekvienas viešbutis turi savitas taisykles, daugelyje galioja tie patys tvarkos principai. Atvykusių į šiltus kraštus poilsiautojų mėgstamiausias užsiėmimas – kaitinimasis saulėje bei maudynės jūroje. Tačiau svarbu žinoti, jog viešbučio kambaryje esantys rankšluosčiai yra skirti naudoti tik kambaryje. Dauguma viešbučių turi specialius paplūdimio rankšluosčius, kurie paprastai išduodami su specialia rankšluosčių kortele.

Viešbučiuose su „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipu, mini baras kambaryje dažniausiai būna nemokamas ir papildomas pagal viešbučio nustatytą tvarką. Tačiau pasitaiko, jog šiai paslaugai taikomas papildomas mokestis, kurio įkainiai turėtų būti padėti matomoje kambario vietoje. Jeigu maisto bei gėrimų kainyno kambaryje nėra, šiuo klausimu vertėtų kreiptis į viešbučio administraciją, kuri suteiks informaciją apie galiojančias sąlygas. Taip pat galite registracijos darbuotojų paprašyti ir paslaugų bei viešbučio aprašymo, kuriame rasite visą svarbiausią informaciją vienoje vietoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: