Pixabay nuotr.

Prailgintos dienos grupės mokestis Panevėžyje ūgtelėjo dvigubai

Prieš mėnesį Panevėžio miesto taryba gerokai padidino mokesčius už neformalųjį vaikų ugdymą, tačiau apetitas valdantiesiems pasipinigauti niekur nedingo. Pastarajame tarybos posėdyje nuspręsta prailgintos dienos grupės mokestį kilstelėti 100 procentų nuo 15 iki 30 eurų.

Sprendimo projekto svarstymas parodė, kad elementalių aritmetikos žinių trūksta ne tik jį rengusiems Švietimo skyriaus specialistams, bet ir kai kuriems politikams. Projekto rengėjai kažkodėl tvirtino, kad tėvų indėlis didėja vos 2 proc., o konservatorė Jurga Girdzijauskienė suskaičiavo, kad mokestis auga 50 proc. Projekto rengėjai tikino, kad sprendimą rengusi darbo grupė atsižvelgė į mokyklų pageidavimus, tačiau neslėpė, kad grupės darbe tėvų atstovų nebuvo. Švietimiečiai priminė, kad savivaldybė už prailgintų darbo grupių veiklą sumoka gerokai daugiau negu tėvai.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna aiškino, kad tėvų pageidavimu, kad vaikai būtų saugūs ir užimti, mokytojai dirba papildomai, o savivaldybė dar dengia dalį išlaidų, nors ši paslauga ir nėra privaloma. T.Juknos žodžiais, samdyti auklę išeitų gerokai brangiau nei sumokėti simbolinį mokestį.

Buvęs miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius išgirdęs, kad už prailgintos dienos darbo grupių veiklą savivaldybė sumokės 136,2 tūkst. eurų, o iš tėvų bus surinkta apie 50 tūkst. eurų, ragino visai atsisakyti šios rinkliavos, nes, anot jo, beveik tiek pat išleidžiama savivaldybės pastato apšvietimui.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys pareiškė, jog valdantieji tenkindami savo politines ambicijas nė nesvarstydami skolinasi tokiems projektams kaip Stasio Eidrigevičiaus menų centro statyba, o žmonėms nepalieka nieko.

Kitas judėjimo „Kartu“ atstovas Rimantas Ridikas irgi sakė, jog tai visiškai netinkamas būdas biudžetui papildyti, o kartu parodomas ir požiūris į šeimą. Sunkmečiu nebeskriausti žmonių ir bent kiek palaukti ragino ir Ričardas Bakanauskas.

Konservatorės Indianos Grigienės nuomone, jei savivaldybė gali skolintis nebūtiniems dalykams galėtų iš tų pačių pinigų palengvinti žmonėms mokesčių naštą.

Valdančiųjų atstovams sprendimo projektas visiškai tiko ir 14 balsų pakako, kad sprendimas būtų priimtas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *