Praktiniai-kūrybiniai užsiėmimai ,,prekyba žmonėmis-ar taip gali nutikti?“

Spalio mėnesį ,,Vilties“ progimnazijos 8-ose klasėse vyko socialinės pedagogės organizuojami praktiniai- kūrybiniai užsiėmimai ,,Prekyba žmonėmis- ar taip gali nutikti?“

Teorinė dalis – klasių valandėlės ,,Prekyba žmonėmis: išvežti bandoma visus, kuriuos galima išvežti“ 7-8-ose klasėse vyko rugsėjo mėnesį.

Tikslas- suteikti mokiniams svarbios informacijos prekybos žmonėmis prevencijos tema, mokyti vaikus atpažinti galimos rizikos ženklus, tinkamai reaguoti, saugiai, atsakingai, apgalvotai elgtis, kaip saugiai vykti į užsienio šalis, kur ieškoti pagalbos, jei jos prireiktų.

Užsiėmimų metu bandėme griauti stereotipą, kad tik naivūs, patiklūs, neišsilavinę, socialinės rizikos grupei priklausantys suaugę asmenys gali tapti  prekybos žmonėmis aukomis.

Praktinių- kūrybinių užsiėmimų metu mokiniai dirbo grupėmis, individualiai ir/ ar namuose: piešė piešinius, kūrė antireklaminius šūkius ir ketureilius, koliažus, rašė patarimus ,,Kaip nepakliūti į prekybos žmonėmis pinkles?“, atliko užduotis ,,Sprendimų medis“, peržiūrėję filmą ,,Dvi mažos mergaitės“, kūrė prekybos žmonėmis apibrėžimą ir pan.

Mokinių mintys iš kūrybinių darbų: ,,Neparduok manęs. Ne –prekybai žmonėmis“, ,,Prekiauk obuoliais, o ne žmonėmis“, ,,Mes ne žuvys- neužkibsime ant jūsų kabliuko“, ,,Naiviai nepasitikėk visais ir nepasirašinėk bet ko“, Nesileisk būti apsvaiginamas netikrų svajonių, nepasitikėk siūlomu nuostabiu gyvenimu“, ,,Ne-pilnas sakinys. Išmok jį pasakyti“…

Po užsiėmimų mokiniai teigė, kad gauta praktinė ir įtraukianti informacija apie prekybą žmonėmis tikrai buvo naudinga, o kūrybiškai atliktos užduotys, grupių pristatymai tik dar labiau įtvirtino gautas žinias, suformavo nuostatas, kurios padės niekada nepakliūti į prekeivių žmonėmis tinklus.

  ,,Vilties“ progimnazijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: