Pramoninis turizmas Panevėžyje: smalsuolių laukiama atvykstant į miestą bei parodą „Adventur 2022“ (video)

Panevėžys su džiaugsmu pristato pramoninio turizmo naujoves: reprezentacinį pramoninio turizmo filmuką, audiogidą, naujus turistinius lankstinukus ir orientavimosi žaidimą po Panevėžio miestą. Su šiomis naujovėmis „Panevėžys NOW“ komanda kviečia susipažinti ne tik užsukančius į Panevėžio miestą ir Panevėžio plėtros agentūrą, bet ir į visą šį savaitgalį „Litexpo“ rūmuose vykstančią parodą „Adventur 2022“. Parodos metu panevėžiečių komanda lankytojus pasitiks su žaidimais ir pramoninio Panevėžio istorijomis, naujausia informacija apie lankytinus objektus Panevėžio mieste ir rajone, filmukais, pristatančiais pramoninio turizmo objektus.

Smalsumą žadina vaizdo įrašas

Panevėžio plėtros agentūra siekdama pristatyti Panevėžio regioną ir čia vystomą pramoninį turizmą parengė pristatomąjį video. Trumpas, dėmesį prikaustantis ir įspūdingiausių miesto pramonės objektų kupinas filmukas intriguoja stebėtoją, žadina smalsumą.

„Pasirinkome netipinį turizmo vaizdo įrašo formatą. Mūsų filmukas yra labai dinamiškų vaizdų, išlaikomas greitas tempas, intriga. Visą emociją stengėmės perduoti vaizdu, kuris prikausto dėmesį. Tokį formatą pasirinkome tam, kad žmogui kiltų intriga, noras aplankyti miestą, pamatyti ir sužinoti daugiau – patenkinti sužadintą smalsumą“, – sako Vilanda Reikalienė, Panevėžio plėtros agentūros Turizmo projektų vadovė.

Panevėžio miestas yra pirmasis Lietuvoje pasirinkęs akcentuoti būtent pramoninį turizmą – atskleisti gilias šaknis turinčią žymiųjų gamyklų istoriją, parodyti senąsias tradicijas bei pramonės pokyčius tobulėjant technologijoms.

„Filmuku norėjome parodyti ne tik pramonę, kuria garsėjame, bet ir mūsų atsinaujinantį miestą. Rodome gražiausias miesto erdves, parkus. Į turizmo skatinimą žiūrime kompleksiškai, todėl norime apjungti viską, ką turime geriausio ir sudominti įvairių pomėgių žmones“, – sako V. Reikalienė.

Kelionei po miestą vadovauja audiogidas

Dar viena neseniai įgyvendinta naujovė – audiogidas mobiliojoje aplikacijoje „Gatvės gyvos“. Šios programėlės pagalba gyventojai ir miesto svečiai gali ne tik savarankiškai keliauti po Panevėžį, bet ir sužinoti įdomių faktų apie objektus, miesto pramonės praeitį ir  dabartį.

„Šis audiogidas yra nenuobodus, skatina keliauti, pažinti ir domėtis miestu. Kruopščiai atrinkome informaciją, kuri pasakojama turistams. Audiogide pateikiama įdomi, negirdėta ir intriguojanti informacija, kuri sukelia daug gerų emocijų. Žmonės išbandę ekskursiją po Panevėžį šio audiogido pagalba sugrįžta pas mus ir prašo dar. Susidomėję išgirsta informacija leidžiasi į išsamias ekskursijas su gidu, kad pagilintų žinias apie mūsų miestą“, – atskleidžia V. Reikalienė.

Audiogidas veda gyventojus ir turistus apytiksliai 20 kilometrų maršrutu aplink visą Panevėžio miestą. Šios savarankiškos ekskursijos metu žmogus išgirsta apie visas senąsias miesto gamyklas, iš kurių ir susideda maršrutas. Tai šiuolaikiškai pateikta pramonės istorija – nuo senųjų tradicijų, plėtros iki moderniausių sprendimų.

Panevėžio plėtros agentūra pasirūpino ir tais, kurie mėgsta keliauti su žemėlapiu rankoje – atnaujinti turizmo informacijos lankstinukai, kuriuose miesto svečiai ras žemėlapį, lankytinų vietų sąrašą bei kitą patraukliai pateiktą informaciją, kad į pramonę pažvelgtų kitomis akimis.

Orientacinis žaidimas – trokštantiems nepatirtų įspūdžių

Viena iš naujovių norintiems informatyvaus ir smagaus būdo pažinti miestą – orientavimosi žaidimas. Tai pavieniams asmenims, nedidelėms grupėms ar net kelioms dešimtims miesto svečių tinkanti pramoga, kuria mėgautis bus galima jau šį pavasarį. Jos metu komandomis ar vieni patys žmonės dalyvauja orientaciniame žaidime, kurio metu bandoma spręsti galvosūkius ir iš anksto paruoštas užduotis, kad būtų galima aplankyti visas numatytas erdves.

„Žaidimas sukurtas taip, kad jam nereikėtų jokių išmaniųjų įrenginių ar interneto – visos reikalingos priemonės yra sukomplektuotos specialiame krepšelyje, o atsakymus reikia rasti miesto gatvėse, ant pastatų, išmąstyti arba įminti pasinaudojus krepšelyje esančiais daiktais. Taigi, žaidėjas gavęs apipavidalintas užduotis, specialias priemones: nuo matavimo priemonių iki pašto ženklų, leidžiasi į linksmą kelionę po miestą, aplankant 12 numatytų orientavimosi punktų“, – pasakoja V. Reikalienė.

Atlikdami punktuose numatytas užduotis turistai sužino kur judėti toliau. Žaidimo metu sužinoma daug naudingų faktų apie Panevėžį ir jo turistinius objektus. Orientavimosi žaidimas tinka ir jauniems, ir vyresniems bei įvairaus dydžio kompanijoms. Visą informaciją turistai gali rasti Panevėžio plėtros agentūroje (Laisvės a. 11, Panevėžys), kur gaus visą reikiamą pagalbą ir patarimus, kaip geriausiai pažinti miestą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: