Prasideda vertinamosios lauko taktikos pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“

Šiandien Sausumos pajėgų Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ pakelta kovinė parengtis – ja prasidėjo planuotos tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“, kurios vyks š. m. lapkričio 3–17 dienomis. 

Pratybos „Geležinis vilkas 2020 II“ yra skirtos įvertinti Rukloje (Jonavos raj.) dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės ir  Panevėžyje dislokuoto Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pasirengimą veikti sąveikaujant su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės štabu bei kitais NATO sąjungininkais ir partneriais.

Šį rytą (lapkričio 3 d.) prasidėjo karinės technikos gabenimas į pratybų vietą Švenčionių rajone.  Sąjungininkų ir Lietuvos karių karinė technika judės Kalvarijos, Marijampolės, Kauno, Elektrėnų, Vievio, Molėtų, Pabradės, Švenčionėlių bei Jonavos, Ukmergės, Utenos, Ignalinos ir Panevėžio keliais.

Intensyviausias judėjimas į mokymų vietas numatomas lapkričio 8 ir 9 d. maršrutu Lenkijos siena-Kalvarija-Marijampolė-Kaunas-Vievis-Maišiagala-Pabradė,   Rukla–Ukmergė–Utena-Švenčionėliai ir Rukla-Elektrėnai-Vievis-Maišiagala-Molėtai-Labanoras-Švenčionėliai. Nurodytu laikotarpiu vairuotojų prašome būti supratingais. Visos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų. Karinės technikos grįžimas į nuolatinės dislokacijos vietas planuojamas lapkričio 18–22 d.

Informuojame, kad karinė technika judės ir pačių mokymų metu poligone ir jo apylinkėse (Švenčionių raj.), bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika. Iš viso pratybose dalyvaus apie tūkstantis karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto ir daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Lietuvos ir devynių NATO sąjungininkių valstybių.

Lietuvoje nuo 2017 m. vasario dislokuotai NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, kuriai vadovauja Vokietija, nuo dislokavimo pradžios kartu su Lietuvos kariais treniravosi  jau per 12 tūkst. karių. Vertinamosios lauko taktikos pratybos „Geležinis vilkas II“ yra ne tik Rukloje šiuo metu dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumo bei bendradarbiavimo su Lietuvos kariais vertinimas, bet ir esamos 8-osios rotacijos pabaigos etapas. Po  pratybų „ Geležinis vilkas II“  dabartinės  NATO priešakinių pajėgų  kovinės  grupės  rotacijos  kariai ruošis išvykimui iš Lietuvos, o juos pakeis  nauja,  jau 9-oji, rotacija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *