Prasidėjo jubiliejinis šiaudinių skulptūrų pleneras

Naujamiestyje šią savaitę startavo tradicinis šiaudinių skulptūrų pleneras. Šiemet jis vyksta dešimtą kartą.

Šiaudinių skulptūrų meno esmę išreiškianti plenero tema „Aukščiau žolės, žemiau dangaus“ šiemet turi laiko padiktuotą potemę – kūrėjai gamins gyvenimo tėkmę simbolizuojantį traukinį su 10 vagonų.

Kokie užmanymai, idėjos, įžvalgos, įprasminančios plenero gyvavimo ir kūrybos metus atsispindės traukinio vagonuose, kaip jie atrodys ir kas juose slypės, kol kas paslaptis ne tik būsimo skulptūrų parko lankytojams, bet ir patiems organizatoriams. Niekas negali iš anksto pasakyti, kaip pakryps kūrybinis procesas.

Tik aišku, kad traukinys stovės ne šiaip lauke, o iš šiaudų pastatytoje traukinių stotyje, perone su atitinkama aplinka ir visais jai būdingais atributais.

Naujamiesčio kultūros centro-galerijos vadovė Vigyta Dumbrienė sako, kad pirmosiomis plenero dienomis prakiuręs dangus darbą kiek stabdė, tačiau entuziazmo nenuslopino.

„Įsibėgėsim ir viskas seksis gerai. Tik darbas šiemet bus sunkesnis, nes dėl sausos vasaros šiaudas šiemet trapus, sausas, trumpas – tokį sunku rišti. Tačiau įgudusioms rankoms, manau, tai netaps kliūtimi įgyvendinti kūrybinius sumanymus“, – vylėsi V. Dumbrienė.

Pasak galerijos vadovės, plenerui šiaudų, kaip ir kasmet, parūpino vietos ūkininko Kęstučio Ragažinsko šeima, prisikirsti skulptūrų karkasams reikalingų lazdynų, drebulių šakų leido Naujamiesčio girininkija.

Jubiliejinio plenero proga kultūros centre-galerijoje bus atidaryta dešimtmečio istoriją apžvelgianti fotografijų paroda „Šiaudų šviesos istorijai – 10 metų“.

Šiaudinių skulptūrų parką planuojama atidaryti spalio pradžioje. Ankstesniais metais tradiciškai vykdavusi ugnies misterija, kai skulptūros buvo įspūdingai sudeginamos, šiemet gali keisti tradicijas.

Tačiau koks likimas laukia meno kūriniais virsiančių šiaudų, kol kas lieka paslaptis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: