Prasminga Biržų Rotary klubo dovana neįgaliems vaikams

Sausio 15 dieną Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje, Vaikų literatūros skyriuje, vyko šventė. Į Biblioteką susirinko Biržų rotary klubo nariai, mažieji Bibliotekos lankytojai, žiniasklaidos atstovai, atvyko rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė.

Nuo 2018 m. rugsėjo Biblioteka įgyvendina ES ir valstybės biudžeto lėšomis vykdomo projekto „Tavo – mano pasaulis“ veiklas. Šį projektą biblioteka rengė pagal Biržų vietos veiklos grupės programą. Iš projekto lėšų Bibliotekoje buvo sukurta kūrybinė ir poilsio erdvė, kurioje vyksta individuali ir grupinė kūrybinės terapijos veikla: garsiniai skaitymai, smėlio terapija, pasakų terapija, dailės terapijos užsiėmimai, kuriami rankdarbiai. Vaikai pamėgo kūrybines dirbtuvėles, kuriose aplikuoja, užsiima popieriaus plastika, konstravimu, piešimu pirštų atspaudais, lipdo iš plastilino, kuria darbelius iš gamtinių medžiagų, antrinių žaliavų. Užsiėmimams vadovauja pačios Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos, joms padeda keliolika savanorių. Ir darbuotojos, ir savanoriai išklausė specialius kursus, mokėsi dirbti ir bendrauti su specialių poreikių turinčiais ir neįgaliais vaikais, jų artimaisiais. Rengiami mokymai ir neįgalių vaikų artimiesiems. Projektas skirtas Biržų neįgaliems vaikams ir juos lydintiems asmenims, tačiau į kūrybinę ir žaidimų erdvę priimami ir kiti mažieji Bibliotekos lankytojai. Projekto veikla numatyta iki šių metų rugsėjo, o Bibliotekos darbuotojos savo veiklą su neįgaliais vaikais ir jų artimaisiais ketina tęsti ir toliau.

Tuo labiau, kad Biržų rotary klubas ir jų draugai iš Čikagos rotary klubo įteikė brangią dovaną Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriui: nauja interaktyvia įranga papildė neįgaliems vaikams ir juos lydintiems asmenims skirtą žaidimų ir kūrybos erdvę. Rotary dovana kainavo daugiau nei 12 tūkstančių eurų.

Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorei Vilmantei Vorienei dovanos liudijimą įteikė Biržų rotary klubo prezidentas Audrius Jukna, linkėdamas, kad čia būtų vieta, kur vaikai galėtų žaisti, tobulėti, džiaugtis, o jų tėvams ir globėjams šis laikas taptų atokvėpio laiku. A. Jukna pasidžiaugė, kad įgyvendinti sumanymą padėjo Čikagos rotariečiai, kurie iš daugelio pasiūlymų išsirinko būtent Biržų rotary klubo projektą ir jam skyrė nemažai lėšų.

Klubo prezidentas A. Jukna atskirą dovaną nuo viso Rotary klubo įteikė Vakarės mamai – klubo nariai, aktyviai dalyvavę Savivaldybės mero labdaros vakare ir tada paaukoję pinigų Vakarės vežimėliui, nutarė prisidėti dar viena auka, išgirdę, kad lėšų vežimėliui trūksta. Vakarės mama Lina nuoširdžiai dėkojo visiems geradariams ir sakė, kad vežimėlis tuoj turėtų pasiekti mergaitę, nes šiuo metu vežamas per Lenkiją.

Rotary klubo draugams už prasmingą dovaną, už dėmesį neįgaliems vaikams ir jų artimiesiems padėkojo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė.

Biržų rotary klubui, kuris nuolatos remia Biblioteką, dėkojo jos direktorė Vilmantė Vorienė. Kasmet klubo nariai dovanoja naujų knygų Bibliotekai, o ši dovana – itin svarbi ir brangi neįgaliems vaikams, kurie Vaikų literatūros skyriuje jau turėjo kampelį savo žaidimams ir kūrybai, o dabar ši erdvė pasipildė: Rotary klubas dovanojo vandens burbulų vamzdžius, interaktyvias grindis ir jas valdantį kompiuterį, klubo lėšomis buvo įrengtos specialios langų užuolaidos, vaikų saugumui ir patogumui minkšta sienele atitverta žaidimų erdvė.

Bibliotekos projektu ir Rotary dovana džiaugėsi „Vyturėlio“ darželio-mokyklos direktorė Violeta Stancikienė: šios įstaigos vaikai yra nuolatiniai Bibliotekos lankytojai, čia randantys jų pomėgius ir galimybes atitinkančios veiklos. Pati ugdymo įstaiga neturi galimybių įsigyti tokią įrangą savo neįgaliems auklėtiniams.

Po oficialių kalbų visi šventės dalyviai buvo pakviesti išbandyti naujus žaidimus, o žaidimų erdvę, ypač – naujuosius burbulų vamzdžius, ir per visas kalbas bandė tikrieji šios erdvės šeimininkai vaikai.

Parengė Biržų rajono savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: