Prašo panevėžiečių pašalinti senas ir įsirengti naujas pašto dėžutes

Panevėžio miesto savivaldybė informuoja, kad nuo šių metų rugpjūčio 6 d. mieste nebeliks senų (geltonos spalvos) pašto dėžučių blokų.

„Miesto gyventojų, kurie dar iki šiol naudoja senas pašto dėžutes korespondencijai gauti, prašome iki rugpjūčio 6 d. įsirengti savo laiškų dėžutę. Tai padaryti įpareigoja Lietuvos pašto įstatymas, kuriame numatyta, kaip turėtų atrodyti tvarkinga pašto dėžutė ir, kad už ją atsako pats gyventojas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė.

Atkreipiame dėmesį, kad gaunamųjų laiškų dėžutės turi būti įrengtos lengvai prieinamoje vietoje, sudarant galimybę pašto paslaugos teikėjams netrukdomai prie jų patekti, o įmonėse, įstaigose, organizacijose – prie pagrindinių įėjimų. Individualių ar sodininkų bendrijose esančių namų savininkai gaunamųjų laiškų dėžutes įsirengti turi prie įėjimo į jų sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Šios dėžutės turi būti rakinamos, aiškiai ir suprantamai sunumeruotos. Ant įmonių, įstaigų ir organizacijų gaunamųjų laiškų dėžučių turi būti įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas.

Iki 2021 m. rugpjūčio 6 d. neįsirengus gaunamųjų laiškų dėžutės arba ją įsirengus netinkamai, t. y. neatitinkančią aukščiau išvardintų nustatytų reikalavimų ir dėl to sudarančią keblumų pristatyti pašto siuntą, pašto paslaugos teikėjas informuos gavėją apie gautą siuntą ir nurodys, kur bei kokiu laiku, gavėjas galės atvykti jos atsiimti. Jeigu informuoti gavėjo neįmanoma, pašto paslaugos teikėjas informuos apie tai siuntėją.

Kilus klausimams dėl pašto dėžutės bloko pašalinimo prašome kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės administraciją tel.: (8 45) 501 211.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Panevėžyje yra apie 300 senų pašto dėžučių blokų.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: