LSDP nuotr.

Pratybose mirė Lietuvos karys

Su giliu liūdesiu pranešame, kad šiandien, kovo 10 d. 7.00 val. ryte generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, parengtojo rezervo karių pratybose po nakvynės lauko stovykloje be gyvybės ženklų rastas parengtojo rezervo karys jaunesnysis eilinis M. V.

Į nelaimės vietą buvo iškviesti karo medikai ir greitoji medicinos pagalba iš Pabradės. Atvykę medikai intensyviai gaivino karį, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

„Reiškiu gilią užuojautą kario šeimai, artimiesiems ir draugams. Karys pasiaukojamai atliko pareigą mūsų Tėvynei. Gedime kartu šią sunkią netekties ir skausmo valandą,“ – reikšdamas mirusio kario šeimai užuojautą visos krašto apsaugos sistemos vardu sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Kartotiniuose parengtojo rezervo mokymuose dalyvaujančius karius Pabradės poligone aplankė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

Pratybų metu 31 metų karys sveikatos sutrikimais nesiskundė. Jis buvo nevedęs vaikų neturėjo, gyveno su mama. Kario šeima apie nelaimę informuota.

Šiuo metu Vilniaus įgulos Karo policijos tyrėjai aiškinasi įvykio aplinkybes.

Parengtojo rezervo karių kartotiniuose mokymuose dalyvaujančių karių sveikata yra tikrinama Karo medicinos komisijoje 1-3 mėn. laikotarpyje iki kartotinių rezervo karių mokymų pradžios.

Miręs karys buvo tikrintas Vilniaus karo medicinos komisijoje š. m. vasario 2 d. – jokių ligų, ydų ir nusiskundimų sveikata karys neturėjo.

J. eil. M. V. Lietuvos kariuomenėje privalomąją pradinę karo tarnybą atliko 2004-2005 metais Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione.

Rezervo karių mokymuose dalyvavo nuo vasario 21 d. , mokymai turėjo baigtis kovo 13 dieną. Pakviestas į rezervo karių mokymus j. eil. M. V. buvo paskirtas į parengtojo rezervo baterijos II ugnies būrio IV ugnies skyriaus taikytojo padėjėjo pareigas. Karys pareigas vykdė nepriekaištingai, buvo gerbiamas vadų ir tarnybos draugų tarpe.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: