Prekės, kurias žmonės yra linkę internetu pirkti dažniau nei realiose parduotuvėse

Tikriausiai žinote, kad tam tikras prekes žmonės dažniau perka fizinėse parduotuvėse, o kitas – internetu. Savaime suprantama, kad pvz., automobilius ar būstą žmonės internetu perka be galo retai, tačiau šį sykį mes ne apie tokias, o apie labiau kasdienes prekes ar reikmenis, kuriuos dažnai naudojame savo gyvenime. Tiesa, Lietuvos pirkėjų nuomonė gali skirtis nuo tos, kuri vyrauja užsienyje ar kaimyninėse šalyse, tačiau vis tiek įdomu žinoti, ką mūsų šalies žmonės dažniau linkę pirkti internetu nei realiose parduotuvėse.

1.   Sekso prekės

Turbūt nenuostabu, kad šiame sąraše atsiduria būtent šios kategorijos produkcija. Iš tiesų, tai sekso prekės internetuyra ganėtinai daug, net ir pačioje Google platformoje atliekama paieška. Savaime suprantama (vartotojų nuomonės paantrina) dėl ko perkama ne fizinėse parduotuvėse. Taip išsaugomas privatumas bei diskretiškumas, lengviau užduoti klausimus ir apie tai kalbėti. Be to, galima įsigyti patogiu laiku, pasirinkti patogų pristatymą ir neskubant apžiūrėti prekes, kurias tikrai reikia atidžiai įvertinti.

2.   Bilietai į renginius

Kažką sunkiai nustebinsime su šia informacija, tačiau bilietų į renginius, šiais laikais, beveik niekas nebeperka iš realių kasų. Viskas persikėlė į internetą, kur žmonės gali patogiai ir paprastai įsigyti geriausias įmanomas sėdimas ar stovimas vietas į: koncertą, spektaklį, operą, šou ar bet kurio kito tipo renginį.

3.   Kompiuterių komponentai

Nors nešiojamųjų ir stacionarių kompiuterių bei planšečių pirkimas yra ganėtinai aktyvus tiek internete, tiek fizinėse prekybos vietose, kažkodėl kompiuterių komponentai daug aktyviau parduodami skaitmeninėje erdvėje. Apklausus vartotojus paaiškėja, kad šią įrangą dažniausiai perka entuziastai, specialistai arba tiksliai, ko reikia žinantys vartotojai. Tai paskatina juos ieškoti kuo patogesnio kelio įsigyti: vaizdo plokštes, procesorius, maitinimo blokus ar kitus komponentus kompiuteriams internetu. Paprastai internetu galima greičiau palyginti produkcijos kainas, tad entuziastams ar specialistams tai irgi svarbu.

4.   Telefonų dėkliukai

Kaip ir su kompiuterine įranga, taip ir išmaniųjų telefonų pirkimas, internete ir realioje aplinkoje yra ganėtinai panašių apimčių. Tačiau internetinė prekybą fizines parduotuves smarkiai lenkia dėkliukų ir aksesuarų pardavime. Kodėl taip yra? Atsakymas, ko gero, ganėtinai paprastas. Visų pirma – žmonės, kurie gyvena toliau nuo mobiliųjų telefonų aksesuarus parduodančių salonų ar parduotuvių, nenori specialiai važiuoti per pusę miesto, kad pvz., įsigytų 10-15€ kainuojančią prekę. Dėl to užsakymas daromas internetu, prekės pristatomos į artimiausią paštomatą ar namus.

5.   Kompiuteriniai žaidimai

Kaip ir su muzikos įrašais, kurie būdavo pardavinėjami plokštelių ar CD diskų formatu, taip ir su kompiuteriniais žaidimais, vartotojai dėžutes ima vertinti kaip kolekcinį suvenyrą, nebe kaip vienintelį būdą įsigyti žaidimą. Didesnė dalis žaidimų dėžučių ir žaidimo parsisiuntimo nuorodą aktyvuojančių kodų dabar parduodami internetinėse parduotuvėse, kurios siūlo žemesnę kainą.

6.   Papildai sportui

Sportuojančių žmonių yra daug, o specializuotų papildų parduotuvių – ne. Dideliame prekybos centre, tam skirtoje salelėje ne visada rasite būtent tai, ko galbūt norisi ar reikia, todėl pirkėjai dairosi tinkamų papildų tinkle. Kaip rodo statistika, dažniau nei rečiau jiems pavyksta rasti tai, ko ieškojo. Greitai galima perskaityti sudėtį, nereikia patiems tįsti sunkių maišų ar didelių dėžių iš parduotuvės, viskas pristatoma arčiau namų.

7.   Paklodės, antklodės

Nors pagalves, pačias kaldras bei, be abejonės čiužinius, pirkėjai vis dar renkasi įsigyti tik apžiūrėję ir apčiupinėję, paklodžių ir antklodžių pirkime jiems užtenka tik žvilgtelėti į prekės aprašymą ir nuotraukas internete. Šitokią tendenciją lengviausiai paaiškinti tuo, kad žmonės daugiau-mažiau žino kiekvienos medžiagos ypatumus, todėl rinkdamiesi ieško gražaus dizaino ir paskaito sudėtį bei techninių charakteristikų lentelę, kad tiksliai žinotų, ką gauna.

8.   Prezervatyvai

Kaip ir pirmoji prekių grupė šiame sąraše, taip ir prezervatyvai dažnai internetu perkami dėl diskretiškumo, slaptumo ir didesnės pasirinkimo laisvės. Įprastose parduotuvėse jie dažnai būna padėti prie kasų, tačiau net ir patys akyliausi žmonės labai retai pamatys, kad kažkas neštųsi prezervatyvų pakuotę prie kasos arba aktyviai rinktųsi šią prekę. Žmonėms juos pirkti fizinėse parduotuvėse nėra taip patogu. Platų prezervatyvų asortimentą galite rasti pas mus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: