Arvydo Gudo Fotografija

Premjera „Camino Real“: mįslinga Tenesio Williamso pjesė – pirmą kartą Lietuvos scenoje

Gegužės 20 ir 21 dienomis Juozo Miltinio dramos teatre įvyks Jono Kuprevičiaus spektaklio „Camino Real“ premjera. Mįslinga ir ypač retai pasaulio scenose statoma Tenesio Williamso pjesė bus pirmą kartą pristatyta Lietuvoje.

,,Camino Real“ – vieno garsiausių JAV dramaturgų Tenesio Williamso pjesė, kuri yra vis dar negirdėta Lietuvos teatre. Tai – mįslingas kūrinys, pralenkęs savo laikmečio dramaturgijos tendencijas. Pjesė savo amžininkų publikos buvo nesuprasta ir neįvertinta – būtent dėl šios ankstyvos nesėkmės šiuolaikinės dramos kontekste ji yra užmiršta ir retai statoma pasaulio scenose. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, galima teigti, jog tai buvo viena iš absurdo teatro pranašysčių, parašytų per anksti.

Pjesėje, pasitelkdamas poetinę kalbą, T. Williamsas kalba apie užmarštį ir nereikalingumą, Dievo apleistus ar jį pamiršusius žmones. Kūrinyje veikia pramanyti personažai, kadaise garsūs literatūros herojai ar istorinės asmenybės, klaidžiojantys vietoje, egzistuojančioje už erdvės ir laiko ribų.

Tarp daugybės margaspalvių figūrų išryškėja dvi pagrindinės siužeto linijos: istorinio meilužio Žako Kazanovos ir kurtizanės Margaritos Gotjė (Aleksandro Diuma romano „Dama su kamelijomis“ veikėjos) meilės istorija bei jauno amerikiečio Kilrojaus, buvusio bokso čempiono, žaidimas su likimu ir kova su savimi. Tai sapnas-karnavalas, kviečiantis švęsti nelaimes tiek, kiek ir sėkmę.

Jonas Kuprevičius (g. 1997 m.) – jaunosios kartos režisierius. Nuo 2017 m. mokosi teatro meno (režisūros) bakalauro kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovai: Oskaras Koršunovas ir Gintaras Varnas). Tai jau antrasis režisieriaus darbas Lietuvos profesionaliojo teatro scenoje – šiemet Kauno kameriniame teatre įvyko pirmoji režisieriaus premjera ,,Baseinas. Be vandens“ (pagal to paties pavadinimo Marko Ravenhillio pjesę).

Kartu su Jonu Kuprevičiumi spektaklį kuria scenografijos ir kostiumų dailininkas Arvydas Gudas, šviesų dailininkas Vilius Vilutis, kompozitorė Silvija Miliūnaitė, choreografė Olga Konošenko, režisieriaus asistentė Sandra Juzėnienė. Vaidina: Albinas Kėleris, Olga Konošenko, Ieva Brikė, Eleonora Koriznaitė, Vytautas Kupšys, Lolita Martinonytė, Rokas Pijus Misiūnas, Mantas Pauliukonis, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Irena Sikorskytė, Jolita Skukauskaitė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas, Joris Zaliauskas, Gintautas Žiogas, Donatas Kalkauskas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: