Premjeras A. Butkevičius: elektros tiltas su Švedija – vienas valstybės prioritetų

Antradienį lankydamasis Klaipėdoje, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius domėjosi elektros tilto su Švedija „NordBalt“ statybų eiga ir pažanga, lankėsi elektros jungties statybvietėje. Premjeras pabrėžė, kad energetikos infrastruktūros sujungimas su Skandinavija ir Vakarų Europa yra valstybės prioritetas, todėl šiuo metu svarbiausia laiku baigti statybas ir pradėti eksploataciją.

„Dėl didesnių elektros gamybos resursų, gamintojų konkurencijos bei didesnės elektros rinkos Skandinavijos šalyse elektra pigesnė nei Lietuvoje, todėl pradėjus veikti „NordBalt“ bus sudarytos galimybės elektros kainai Lietuvos rinkoje mažėti. Esame maža rinka, todėl turint elektros jungtį, didės konkurencija“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Pasak energetikos ministro Roko Masiulio, elektros jungčių projektas ne tik užtikrins mažesnę elektros energijos kainą, bet ir leis padidinti elektros tiekimo saugumą: „Brangiausia yra tokia energija, kurios vartotojai negavo tuo metu, kai jos labiausiai reikėjo. Todėl turime užtikrinti savo šalies bei regiono energetinį saugumą. Būtent tam skirti dabar vykdomi energetiniai projektai. Nutiesus „NordBalt“ jungtį su Švedija ir „LitPol Link“ – su Lenkija, sumažės priklausomybė nuo Rusijos elektros tiekėjų“.

Vyriausybės vadovo A. Butkevičiaus teigimu, „NordBalt“ statybos vyksta pagal planą, šiuo metu yra atlikta 80 proc. numatytų darbų. Elektros jungtis veikti pradės jau šių metų gruodį.

Ministras Pirmininkas antradienį taip pat apžiūrės, kaip vykdoma dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai statyba. „Sparčiu tempu vykstanti Klaipėda–Kuršėnai dujotiekio statyba padidins Lietuvos dujų rinkos dalyvių galimybes, atsiras pajėgumai transportuoti dujas iš SGD terminalo Klaipėdoje į kitas Baltijos šalis“, – sako premjeras.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: