Premjeras: investicijų pritraukimas – vienas svarbiausių šalies ekonomikos variklių

„Vyriausybės užduotis – išlaikyti Europos Sąjungos ekonominio augimo lyderių pozicijas. Vidaus vartojimas, eksporto skatinimas, investicijų pritraukimas yra tie Lietuvos ekonomikos varikliai, kurių sklandi veikla traukia Lietuvos ekonomiką, – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius tradiciniame, devintajame, Vyriausybės narių ir asociacijos „Investuotojų forumas“ atstovų susitikime-diskusijoje.

Premjeras trumpai pristatė renginio dalyviams, ką Vyriausybė daro ir ką ketina nuveikti verslą dominančiose srityse: kovojant su šešėline ekonomika ir korupcija, mažinant administracinę naštą, tiesiant kelią investicijoms regionuose, planuojant naują renovacijos etapą – ištisų kvartalų atnaujinimą, plėtojant aukštųjų technologijų ir inovacijų taikymą, taip pat specialistų rengimo ir darbo santykių srityse.

Kalbėdamas apie kovą su „šešėliu“ ir korupcija, Ministras Pirmininkas pažymėjo teigiamus pokyčius šioje srityje, pabrėždamas, kad Vyriausybė savo sprendimais svariai prisideda prie Investuotojų forumo visuomeninės iniciatyvos „Šioje šalyje nėra vietos „šešėliui“ įgyvendinimo. „Sieksime, kad nelegalios ekonomikos Lietuvoje pasitraukimo mastai šiemet būtų didžiausi Europos Sąjungoje“, ­– sakė premjeras.

Pasak jo, mažinant biurokratinę naštą ir gerinant investicinę aplinką, Vyriausybė teikia Seimui pluoštą įstatymų projektų, kurie iš esmės pagerins verslo klimatą. A. Butkevičiaus teigimu, buvo atliktas didžiulis darbas – išanalizuota įvairių licencijų, leidimų išdavimo tvarka ir atsisakyta perteklinių reikalavimų, kurių ypač gausu statybų srityje. Vyriausybė pritarė 2014–2015 metų administracinės naštos mažinimo priemonių planui, kuris apima daugiau kaip 90 administracinės naštos mažinimo priemonių svarbiausiose veiklos srityse.

Kaip pažymėjo Ministras Pirmininkas, naujam 2014–2020 metų finansavimo laikotarpiui parengta Regionų plėtros programa, kurios pagrindinis principas – individualus požiūris ir kompleksinės investicijos. „Norime atgaivinti pramonės įmonių veiklą tuose miestuose, kuriuose yra išlikusi nenaudojama infrastruktūra, sudaryti sąlygas smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai. Taip pat stengiamės padidinti ūkinės veiklos įvairovę toliau nuo didmiesčių nutolusiuose miestuose, jų patrauklumą investicijoms ir darbo vietų kūrimui. Investicinių planų turinčios įmonės galės pretenduoti į ES paramą, – teigė Vyriausybės vadovas.

Kalbėdamas apie sumaniosios specializacijos programą, premjeras A. Butkevičius pažymėjo, kad planuojamas aukštųjų technologijų ir inovacijų proveržis, kuriam skiriama apie 600 mln. eurų paramos iš 2014–2020 m. finansinės perspektyvos. „Ši programa – naujas instrumentas, kuris leis spartinti perspektyviausių, mokslui imlių sektorių bei inovacijų plėtrą, užpildyti kūrybiniu technologiniu turiniu jau veikiančius mokslo ir verslo slėnius. Palaikysime verslą, kuriantį didelę pridėtinę vertę ir aukštos kompetencijos darbo vietas“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas, pridurdamas, kad atsiveria nauja valstybės užsakymų niša – modernių technologijų pritaikymas gynybos poreikiams.

Premjeras taip pat atkreipė Investuotojų forumo atstovų dėmesį į valstybės finansuojamų 6 kultūros ir sporto objektų statybą Vilniuje, Klaipėdoje ir Palangos bei Druskininkų kurortuose: bus pastatyti Kongresų rūmai, didžiulis multifunkcinis centras, pritaikytas sporto, kultūros renginiams ir socialinėms reikmėms, modernūs plaukimo baseinai ir sporto rengimo centras, koncertų salė, rekonstruotas teatras. „Lietuvoje atsivers didelės erdvės įvairioms tarptautinėms konferencijoms, kultūrai ir sportui. Tikimės, kad nauji laisvalaikio traukos centrai prisidės prie tarptautinio sporto turizmo plėtros Lietuvoje“, – sakė A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas padėkojo už Investuotojų forumui už indėlį į Lietuvos ekonomiką, paramą kovoje su šešėliu, įtvirtinant skaidraus verslo kultūrą, pabrėždamas, kad bendros pastangos yra stipri jėga.

Investicijų ir verslo aplinka besirūpinančios asociacijos „Investuotojų forumas“ atstovų susitikimuose su Vyriausybės nariais aptariami pasiūlymai ir rekomendacijos, kurie padėtų spartinti šalies ekonomikos augimą ir didinti Lietuvos patrauklumą užsienio investuotojams.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: